Nowe posty

Autor Wątek: Program do obróbki zdjęć  (Przeczytany 2902 razy)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #15 dnia: 2020-02-28, 09:18:18 »
No zabawa w kotka i myszkę.
1. Nie podałem Ci żadnego linka (wcześniej niż dzisiaj o 8:24) do xnviewmp, który przedtem u Ciebie nie działał - stąd było moje pytanie.
2. Polecenie apt-get install paczka służy do instalacji paczek z repozytorium - lokalnych tak nie zainstalujesz, od tego masz np. dpkg. (Podstawy obsługi systemu Ci się w pas kłaniają ;)).
3. W przypadku appimage musisz nadać tej paczce uprawnienia do wykonywania np. używając
chmod +x paczka
- znów warto poczytać o AppImage.
« Ostatnia zmiana: 2020-02-28, 09:59:50 wysłana przez pavbaranov »

Offline SeoPst

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Serwis SEO
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #16 dnia: 2020-02-28, 09:28:28 »
Sytuacja jest taka teoretycznie mam xnviewmp bo widzę ikonkę programu posród innych gdy w nia klikam jest kręcioła bez konca i program nigdy nie pokazał swojego panelu nie odpalił sie ....nie potfarię go usunąć i w sumie to mam gimpa i daje rade nie chce 1/2 dnia sie tropic z xnviewmp myslałem ze bedzie prosciej skoro nie jest mam gimpa thanx za zainteresowanie i sugestie.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #17 dnia: 2020-02-28, 10:02:58 »
Możesz jeszcze spróbować (w konsoli):
https://download.xnview.com/XnView_MP.glibc2.17-x86_64.AppImage && chmod +x XnView_MP.glibc2.17-x86_64.AppImage && ./XnView_MP.glibc2.17-x86_64.AppImage
i wykonuj polecenia na ekranie.

PS: Felerny xnviewmp - odinstaluj sobie, bo nie wiadomo o co chodzi (a nawet jak został zainstalowany).
PS2: Jeśli chodzi o wtyczkę do irfanview - prawdopodobnie robisz to dokładnie tak samo jak w Windows, ale:
- nie używam ifranview,
- nie używam snap,
- nie używam wine.
Stąd to tylko przypuszczenie.
« Ostatnia zmiana: 2020-02-28, 10:04:46 wysłana przez pavbaranov »

Offline SeoPst

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Serwis SEO
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #18 dnia: 2020-02-28, 10:07:55 »
może mam takie akcje bo to linux 64bit i procek AMD? Gdzies czytałem ze jak mam cos odpalac za pomocą wine to mam mieć architekturę 32bit

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #19 dnia: 2020-02-28, 10:34:20 »
Zdaje się, że najlepiej 32, ale nie znam się. Nigdzie jednak nie podałeś, że paczkę (jakąkolwiek) instalowałeś przez WINE.
Procesory AMD są bardzo dobrze obsługiwane przez kernel (im nowszy tym lepiej, chyba, że sam AMD jest starszy - wówczas może zadowolić się też starszym kernelem).

Offline SeoPst

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Serwis SEO
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #20 dnia: 2020-02-28, 10:46:39 »
działam ciutkę po omacku ale skutecznie odinstalowałem w terminalu xnviewmp wówczas gdy wpisałem xnview bez "mp" program się usunał zostawiam juz to i zaczynam skłaniać się ku instalacji PS cs6 bo mam taki na winie10. https://ideagrafika.pl/linux-dla-grafika-photoshop-instalacja/

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Program do obróbki zdjęć
« Odpowiedź #21 dnia: 2020-02-29, 20:28:45 »
Istnieje coś takiego jak multiarch i to bym spróbowal w ubuntu, żeby  pod architekturą amd64 instalować programy z architektury 32b. Ubuntu jak i debian z którego korzystam u mnie są zawsze zainstalowana obok 64b architektury 32 b architektura.
https://help.ubuntu.com/community/MultiArch