Zgodność sprzętu z Linuksem > Inne

Komputer do nauki linuxa

(1/7) > >>

Baniitt:
Witam,
przede wszystkim nie wiedziałem do którego działu mogłoby pasować moje pytanie, ponieważ widzę że forum jest podzielone na kategorie odnośnie różnych podzespołów a chyba nie ma kategorii dotyczących całych PC, jeśli się mylę to poproszę o przeniesienie wątku. Poszukuje PCta do około max 600 zł na którym bez żadnych przeciwskazań będzie działać dowolny linux. Komputer miałby służyć głównie do nauki linuxa ale także od czasu do czasu do przeglądania internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów, więc myślę, że jakiejś super konfiguracji nie potrzeba i bez problemu zamknę się w zakładanym budżecie. Zależy mi głównie na tym żeby nie było problemów później z doborem sterowników albo brakiem jakiejś funkcjonalności ze względu na źle dobrany sprzęt. Co możecie polecić?

pavbaranov:
Rozumiem, że z drugiej ręki. W zasadzie dowolny PC. Są bazy hardware'u, który został przetestowany z linuksem. Najprościej - znaleźć jakiś interesujący Cię sprzęt i wrzucić w net z dopiskiem "linux".
W tej cenie kupiłem mamie Fujitsu Lifebook E752. Oprócz niesprawdzonego, ale ponoć niedziałającego czytnika kart - reszta działa bezbłędnie.

Baniitt:
Tak, tak z drugiej ręki. Pytam ponieważ kiedyś zainstalowałem Linuksa na laptopie Lenovo i miałem olbrzymie problemy z obsługą karty sieciowej. Chcę kupić taki sprzęt żeby nie było problemów ze znalezieniem sterowników.

parana:
Szukasz PC czyli Desktopa?
A co będziesz chciał się uczyć na tym Linuxie? Masz już jakieś plany?

Paweł Kraszewski:
Przewrotnie odpowiem (czyli stricte nauka Linuksa + przeglądanie internetu + filmy):
* RaspberryPi 4 4GB + szybka karta microSD (np ten oficjalny zestaw).
* Odroid N2 4G + 32GB eMMC.
* Rock Pi 4 Model B 4GB + 32G eMMC.

Mniej przewrotnie:
* Laptop HP EliteBook 820 G1 i5 4200U 8GB 120GB SSD. Mam podobnego, z całości nie działa tylko czytnik palucha (jakiś powalony scalak bez dokumentacji i sterowników).
* Laptop Lenovo ThinkPad X240 i5-4300U 8GB 320GB.


Wszystkie zestawy mieszczą się poniżej 600zł.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej