Nowe posty

Autor Wątek: Zmień wygląd *buntu/Mint na Windows10 - paczka Kali Undercover dla Xfce4 (deb)  (Przeczytany 3316 razy)

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 15:49:34 wysłana przez exPredator »

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Niezły bajer  ale , że fajne dla oka to bym nie powiedział ...

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
exPredator - Mieszasz paczki różnych dystrybucji. Jesteś na najlepszej drodze do wywalenia sobie systemu.

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 15:49:48 wysłana przez exPredator »

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
A ja myślałem ze większość ludzi chce Linuxa, ale żeby wyglądał jak Mac OS,
no nie dogodzisz ludziom, co dzień to inna moda. :)
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Kiedyś z ciekawości ustawiłem sobie ten znikający dock na dole i pasek na górze ale za cholere nie potrafiłem się do tego przyzwyczaić :)

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 15:49:56 wysłana przez exPredator »

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Przecież to *deb dla Ubuntu.
Nie, to deb dla Kali Linux. To jest jego repozytorium. Kali jest oparte o Debian Testing. Tu Xfce może być w różnej wersji niż w Xubuntu, czy w Mint. To może, ale nie musi zadziałać. Taka konsekwencja mieszania paczek z różnych dystrybucji.
PS: To, że paczka ma rozszerzenie deb nie oznacza, że jest to paczka dla Ubuntu.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
@pavbaranov Tak przy okazji.
Jak do Neona user edition instaluję paczkę deb z Neon dev unstable i działa , to co będzie jak ten program przejdzie w końcu do repo user edition ? Będzie normalnie aktualizowany jak reszta ?

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
@mackeire - Temat na szerszą dyskusję i wytłumaczenie - tu krótko:
- nie wiem jaki to program; jeśli będzie on nadal rozwijany, to będzie aktualizowany, przebudowywany wówczas, gdy albo będzie nowa wersja, albo taka potrzeba,
- jak user edition "zrówna" się z obecną wersją dev, a paczka nadal będzie dostępna w user edition, to po prostu będziesz ją miał; warto jednak jest wówczas przeinstalować, a ogólnie - nie mieszać gałęzi i to nawet, jeśli z pozoru wszystko działa (no, chyba, że to paczka z jakimś wystrojem itp. bzdurami, która nie jest zależna od wersji pozostałych paczek),
- skoro udało Ci się zainstalować paczkę z dev na zależnościach w user, to prawdopodobnie z tą paczką niewiele się będzie dziać, gdy user "zrówna" się z dev (no, chyba, że wyjdzie nowa jej wersja).

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 15:50:06 wysłana przez exPredator »

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil

- nie wiem jaki to program; jeśli będzie on nadal rozwijany, to będzie aktualizowany, przebudowywany wówczas, gdy albo będzie nowa wersja, albo taka potrzeba,

Konkretnie chodzi mi o programik plasma-phonebook https://archive.neon.kde.org/dev/unstable/pool/main/p/plasma-phonebook/
który pozwala mi przeglądać kontakty telefonu z komputera, co mi się przydaje.  Sądzę ,że program będzie rozwijany bo jest częścią plasma mobile.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
1. Dla tego celu sprawdź sobie przede wszystkim kdeconnect. To jest rozwijane przez KDE.
2. Plasma-phonebook to jest w ogóle aplikacja dla Plasma Mobile, wersji Plazmy dla urządzeń mobilnych, smartfonów, tabletów itd. itp.
3. Czy będzie na w "podstawowym" repozytorium, to już zależy od przyjętej przez Neon zasad. W Neon rozwijana jest bowiem również wersja Neona z Plazma Mobile. Nie wiem jak zostaną podzielone paczki pomiędzy "normalną" Plazmą, a Plasma Mobile pomiędzy tymi dwoma rodzajami tej dystrybucji.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
No właśnie wydaje się ,że ta aplikacja korzysta z kdeconnect. 
 Telefon udostępnia listę kontaktów komputerowi jako pliki .vcf  Rezydują one w /home/user/.local/share/kpeoplevcard/kdeconnect-2294803c3a95127b/ a plasma-phonebook to jest jakby GUI do tego.
 Z poziomu aplikacji można nawet inicjować sms i połączenie telefoniczne ale wymaga to jeszcze zatwierdzenia na telefonie.
 Wiem ,że kaddressbook jest właściwą aplikacją do kontaktów w kde ale wymaga on całego akonadi i połączenia z kontem googla żeby zaimportować i aktualizować kontakty a to mi jakoś niespecjalnie pasuje.
« Ostatnia zmiana: 2020-04-03, 19:55:09 wysłana przez mackeire »

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Nie. Ona z tego nie korzysta. Zobacz: https://cgit.kde.org/plasma-phonebook.git/tree/CMakeLists.txt
KDEKonnect ma swoje własne GUI. Zainstaluj i sprawdź, albowiem na 99% w Neon jest. To aplikacja umożliwiająca via wifi łączenie smartfona z komputerem i dająca od groma możliwości w zakresie zarządzania. Musisz ją mieć zainstalowaną na obu urządzeniach.
Plasma-phonebook - to aplikacja należąca do lekko odmiennego świata, choć korzystająca z tego samego core.