Inne > Advocacy

Wysyp oszustów i złodziejaszków na OLX przed świętami... Prawdziwa masakra!

(1/2) > >>

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

Anncio1998:
Powiem Ci tak: najlepszą opcją zabezpieczania się gdy kupujesz przez OLX na odległość jest poproszenie sprzedającego o wystawienie przedmiotu na Allegro, taka aukcja zabezpiecza kupującego i sprzedającego obustronnie, a więc jeśli sprzedawca zawali to kupujący dostaje zwrot pienędzy od Allegro a przeciwko sprzedającemu jest wytaczana sprawa przez Allegro.
Dodatkową opcją jest wysyłka za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości paczki, wtedy jesteś maksymalnie zabezpieczony. Zaś jeśli kupujesz z odbiorem osobistym to najprostszą metodą na złapanie oszusta jest umowa
kupna-sprzedaży, jeśli sprzedający nie chcę jej podpisać to znaczy że ma coś do ukrycia.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

1709:

--- Cytuj ---Moim zdaniem ... powinni ...
--- Koniec cytatu ---
To napisz im, na samym dole drobnym druczkiem masz "Pomoc" --> "Skontaktuj sie z nami".

Anncio1998:

--- Cytat: exPredator w 2019-12-20, 14:12:12 ---Właśnie, umowa kupna sprzedaży, czyli coś czego doprosić się nie idzie. Wczoraj czy przedwczoraj jedna Pan(i?) mnie wyśmiała i jeszcze focha przytrąbiła "ja niczego nie mam zamiaru podpisywać" .
Na olx aż roi się od telefonów poblokowanych przez operatorów, chodzi o telefony brane w abonamenty i niespłacone. Co z tego że to działa gdy wkładasz nową karę a za 2,3 dni przestaje działać Już dwa razy zwracałem telefon, na szczeście oddali kasę. Na odległość nie kupuję, z allegro też nie, już dawno temu przestałem albowiem polak tak ma, że sprzedaje dopiero wtedy gdy zaczyna się sypać. Potem są grymasy typu "a u mnie działało, a to tak miało być? "

--- Koniec cytatu ---

exPredator No bo jak ktoś ma coś do ukrycia to za cholerę nie podpiszę umowy i
będzie z całej siły zapierał się rękami oraz nogami :/ Czyli jednym słowem teraz strach
kupować telefon używany z drugiej ręki bo może się okazać że telefon jest cegłówką
zablokowaną przez operatora bo właścicielowi urządzenia nie chciało się za niego płacić :o
Czyli teraz jedynym pewnikiem są telefony tylko i wyłącznie nowe :/


--- Cytat: exPredator w 2019-12-20, 14:12:12 ---Na odległość nie kupuję, z allegro też nie, już dawno temu przestałem albowiem polak tak ma, że sprzedaje dopiero wtedy gdy zaczyna się sypać. Potem są grymasy typu "a u mnie działało, a to tak miało być? "

--- Koniec cytatu ---

Na odległość bezpieczniej kupować przez Allegro niż przez OLX... bo przez Allegro
masz przynajmniej ochronę.

Ja w tamtym roku kupowałam laptopa na OLX, facet bez problemu wystawił mi go na Allegro,
wysłał za pobraniem i wszystko było jak najbardziej w porządku.

Ale za to kiedyś się nacięłam... Byłam tak zafiksowana Samsungiem Galaxy Note że zachciało mi się chińskiej podróbki tego telefonu, więc dałam ogłoszenie w jakimś serwisie ogłoszeniowym i niedługo po tym odezwał się do mnie facet że ma taki telefon na sprzedaż, nawet wysłał zdjęcia a ja uwierzyłam że są prawdziwe. Byliśmy w kontakcie mailowym a następnie telefonicznym. Potem wysłałam mu kasę na konto i w pewnym momencie facet zaczął kręcić oraz przestał odbierać telefony. Zgłosiłam go do prokuratury, cała procedura ruszyła i na szczęście odzyskałam całość pieniędzy które mu wysłałam.

Dlatego teraz tylko i wyłącznie Allegro oraz za pobraniem.

A co do tego że Polak sprzedaje telefon gdy zaczyna się sypać to prawda... Ja sama dwa lata temu sprzedałam telefon bo wyszło że ma chamsko fabrycznie wbudowany malware w system przez producenta... Do tej pory osoba która go kupiła nie skarży się na nic :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej