Nowe posty

Autor Wątek: Wysyp oszustów i złodziejaszków na OLX przed świętami... Prawdziwa masakra!  (Przeczytany 5288 razy)

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 16:33:21 wysłana przez exPredator »

Offline Anncio1998

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Powiem Ci tak: najlepszą opcją zabezpieczania się gdy kupujesz przez OLX na odległość jest poproszenie sprzedającego o wystawienie przedmiotu na Allegro, taka aukcja zabezpiecza kupującego i sprzedającego obustronnie, a więc jeśli sprzedawca zawali to kupujący dostaje zwrot pienędzy od Allegro a przeciwko sprzedającemu jest wytaczana sprawa przez Allegro.
Dodatkową opcją jest wysyłka za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości paczki, wtedy jesteś maksymalnie zabezpieczony. Zaś jeśli kupujesz z odbiorem osobistym to najprostszą metodą na złapanie oszusta jest umowa
kupna-sprzedaży, jeśli sprzedający nie chcę jej podpisać to znaczy że ma coś do ukrycia.

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 16:33:12 wysłana przez exPredator »

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Cytuj
Moim zdaniem ... powinni ...
To napisz im, na samym dole drobnym druczkiem masz "Pomoc" --> "Skontaktuj sie z nami".
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Anncio1998

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Właśnie, umowa kupna sprzedaży, czyli coś czego doprosić się nie idzie. Wczoraj czy przedwczoraj jedna Pan(i?) mnie wyśmiała i jeszcze focha przytrąbiła "ja niczego nie mam zamiaru podpisywać" .
Na olx aż roi się od telefonów poblokowanych przez operatorów, chodzi o telefony brane w abonamenty i niespłacone. Co z tego że to działa gdy wkładasz nową karę a za 2,3 dni przestaje działać Już dwa razy zwracałem telefon, na szczeście oddali kasę. Na odległość nie kupuję, z allegro też nie, już dawno temu przestałem albowiem polak tak ma, że sprzedaje dopiero wtedy gdy zaczyna się sypać. Potem są grymasy typu "a u mnie działało, a to tak miało być? "

exPredator No bo jak ktoś ma coś do ukrycia to za cholerę nie podpiszę umowy i
będzie z całej siły zapierał się rękami oraz nogami :/ Czyli jednym słowem teraz strach
kupować telefon używany z drugiej ręki bo może się okazać że telefon jest cegłówką
zablokowaną przez operatora bo właścicielowi urządzenia nie chciało się za niego płacić :o
Czyli teraz jedynym pewnikiem są telefony tylko i wyłącznie nowe :/

Na odległość nie kupuję, z allegro też nie, już dawno temu przestałem albowiem polak tak ma, że sprzedaje dopiero wtedy gdy zaczyna się sypać. Potem są grymasy typu "a u mnie działało, a to tak miało być? "

Na odległość bezpieczniej kupować przez Allegro niż przez OLX... bo przez Allegro
masz przynajmniej ochronę.

Ja w tamtym roku kupowałam laptopa na OLX, facet bez problemu wystawił mi go na Allegro,
wysłał za pobraniem i wszystko było jak najbardziej w porządku.

Ale za to kiedyś się nacięłam... Byłam tak zafiksowana Samsungiem Galaxy Note że zachciało mi się chińskiej podróbki tego telefonu, więc dałam ogłoszenie w jakimś serwisie ogłoszeniowym i niedługo po tym odezwał się do mnie facet że ma taki telefon na sprzedaż, nawet wysłał zdjęcia a ja uwierzyłam że są prawdziwe. Byliśmy w kontakcie mailowym a następnie telefonicznym. Potem wysłałam mu kasę na konto i w pewnym momencie facet zaczął kręcić oraz przestał odbierać telefony. Zgłosiłam go do prokuratury, cała procedura ruszyła i na szczęście odzyskałam całość pieniędzy które mu wysłałam.

Dlatego teraz tylko i wyłącznie Allegro oraz za pobraniem.

A co do tego że Polak sprzedaje telefon gdy zaczyna się sypać to prawda... Ja sama dwa lata temu sprzedałam telefon bo wyszło że ma chamsko fabrycznie wbudowany malware w system przez producenta... Do tej pory osoba która go kupiła nie skarży się na nic :P
« Ostatnia zmiana: 2019-12-20, 16:01:48 wysłana przez Anncio1998 »

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 16:33:03 wysłana przez exPredator »

Offline Anncio1998

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
exPredator



To jest mój Xiaomi Redmi 4X, kupiłam go za 180 zł od faceta z OLX, facet sprzedawał go za taką cenę ponieważ dziecko mu upuściło ten telefon, czego efektem jest drobny ubytek w dolnym rogu i na ekranie. Oczywiście urządzenie odbierałam osobiście, więc miałam możliwość sprawdzenia go i ewentualnie odmówić kupna. Jak do tej pory działa, nic się z nim nie działo, jest po prostu ok.

Na tle innych Xiaomi Redmi 4X wyróżnia go to że zamiast Androida 6.0.1 ma preinstalowany Android w wersji 7.1.2 (zapewne osoba która go kupiła zaaktualizowała system) oraz niedawno urządzenie dostało aktualizacje nakładki MIUI z wersji 10 do wersji 11 (a domyślnie ten model Xiaomi ma MIUI w wersji 8 )...

exTerminator

  • Gość
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
« Ostatnia zmiana: 2020-04-06, 16:32:52 wysłana przez exPredator »

Offline Anncio1998

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
exPredator no ja też uwielbiam smartfony z Androidem nie wyższym niż 6.0 lub niższym ponieważ wtedy można całkowicie wywalić Androida i zainstalować inny bezpieczniejszy system. Smartfony z Androidem powyżej 6.0 są już całkowicie udupione przez Googla  ponieważ mają jakieś ciulowe blokady👎

PS. Jak coś to mam do oddania za koszt wysyłki Orange Reyo z Adroidem 4.2.2. Więcej szczegółów na prriv 😎👍