Programowanie > Inne

Alternatywy dla Buildroota

(1/2) > >>

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

pavbaranov:
Do czego Ci to potrzebne, bo pewnie odpowiedź jest gdzieś z boku, a w zasadzie, to pytanie.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

pavbaranov:

--- Cytat: exTerminator w 2019-12-17, 09:24:27 ---Dla nauki i zabawy, chciałbym mieć małego linuxa pod siebie/dla siebie, takiego swojego.
--- Koniec cytatu ---
Głównym celem buildroota jest tworzenie systemów wbudowanych. Można go wykorzystać, jednakże lepiej chyba stosować metody zwykle opisane na wiki danej dystrybucji.
Pomijając, że w Twoim przypadku chyba za wcześnie na tworzenie "małego linuxa pod siebie", to:
- na wiki Debiana (i nie tylko) są materiały jak tworzyć remiksy, forki Debiana,
- dla Ubuntu i pochodnych był kiedyś program remastersys - nie wiem, czy nadal rozwijany, jednakże łatwo pewnie znaleźć alternatywę choćby w alternativeto.net,
- Manjaro - ma swój własny ekosystem dla tworzenia jego forków i opisane to w wiki oraz na gitlabie; są również do tego udostępnione narzędzia (jeśli pamiętam, akurat mało mnie ta dystrybucja interesuje),
- Arch - opisane w wiki.
O ile pamiętam, to podobne mają również inne systemy.

--- Cytat: exTerminator w 2019-12-17, 09:24:27 ---Chciałbym stworzyć sobie w niedalekim czasie dwie wersje Live systemów opartych na Ubuntu i Archu, chodzi o to aby mieć nośnik z systemem do napraw tego co rozdupcę w innym systemie :)
--- Koniec cytatu ---
Chcieć - znaczy móc. Tylko po co?
Pomijając to, że zostaw tego Archa w spokoju :), to podstawowym "nośnikiem z systemem do napraw" w jego przypadku jest... jego liveiso oraz wiedza. Osobiście wygodniej mi jednak używać w takim celu (jeśli już) albo Anarchy Linux, albo - prawdopodobnie obecnie bym to wziął - EndeavourOS. Nic więcej nie potrzeba.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej