Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Jaki linux na laptop/tablet hybrydowy?

<< < (15/15)

pavbaranov:
@mackeire - Jeśli chodzi o używanie aplikacji dotykiem, to masz absolutną rację, ale teraz należałoby to spróbować w ogóle odpalić. Zastanawiam się nad jakimś środowiskiem przygotowanym pod dotyk, które nie będzie mocno obciążać tego komputerka. Mogę pomóc w okiełznaniu Plazmy, która po tuningu winna brać zasobów mniej więcej tyle co Xfce (najwyżej, bo jeśli pokusić się o luquidshell, to powinno brać jeszcze mniej). Pomysł padł również na coś z Enlightenment. Nie mam możliwości sprawdzenia, ale przecież EFL w ogóle było robione z myślą o dotykowych ekranach, a samo E. gdy się je konfiguruje ma w opcjach m.in. "ekran tabletu" czy jakoś tak. Za "dotyk" i tak odpowiada libinput. Pozostaje - w każdym przypadku - kwestia aplikacji...

mackeire:
A jaki kernel ma Puppy ? Bo jak poniżej 4.18 to tym bardziej strata czasu. Chyba że sztuka dla sztuki .

mackeire:

--- Cytat: pavbaranov w 2019-12-23, 10:22:19 ---Za "dotyk" i tak odpowiada libinput.

--- Koniec cytatu ---

Jeśli chodzi o libinput w  KDE to żeby można było obracać ekran wraz z warstwą dotykową to musiałem się przełączyć na evdev.
IMHO możliwość obracania ekranu w tablecie uważam za jedną z podstawowych funkcjonalności.

pavbaranov:
8? 4.19, ale jeśli korzystasz z repozytoriów Ubuntu/deb, to można nowszy również zainstalować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej