Inne > Inne

DLACZEGO SZPIEGOWANIE WINDOWS JEST ZGODNE Z PRAWEM??

(1/2) > >>

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

pavbaranov:
Jest legalne, albowiem taką, a nie inną zawierasz licencję. Podobnie jak się to ma przede wszystkim z google, w tym gmail (tu jeszcze gorzej, bowiem skanowana jest korespondencja użytkownika).
Mniejszy problem z taką licencją. Większy z decydentami, którzy zakupują tego typu oprogramowanie dla urzędów państwowych, gminnych, ba dla wojska i innych służb i jednocześnie - prawdopodobnie - nie mają wypracowanej innej licencji.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

pavbaranov:
Nie znajdzie się taki. W bardzo wielu przypadkach istnieją "specjalne" i tajne umowy pomiędzy rządami, a MS. A rządy, szczególnie te, gdzie Apple nie jest dominujące, mają:
- edukację filowindowsową,
- domowych użytkowników, którzy są wychowani na Windows,
- wszechobecne komputery z jedynie słusznym systemem,
- umowy z cenami, które są często znacznie niższe niż mogłaby zaoferować konkurencja (np. taki RH, czy SUSE), dodatkowo ze "wsparciem" itp.,
- itd.
W efekcie w ogłoszeniach o pracę masz np.: biegła znajomość systemu Windows oraz MS Office. Kurcze, nie umiejętność obsługi komputera, ale jw. Potem na tym MSO pisane są rzeczy, które wykorzystują np. 1% możliwości MS Word. Ale znajomość biegła musi być.
I w ten sposób utwierdza się przekonanie, że wyłącznie Windows jest systemem, który z jednej strony nadaje się do pracy, a z drugiej tę pracę gwarantuje.
Nikt z żadnego rządu (przynajmniej u nas) nie zrobi niczego przeciwko MS. Jedyna możliwość, to w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej spytać nasz rząd, czy w komputerach używanych przez nich z systemem MS wyłączona jest telemetria, a jeśli nie, to spytać kto za to odpowiada i... zawiadomić prokuraturę :) o możliwości popełnienia przestępstwa.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej