Oprogramowanie > Instalacja oprogramowania

Problem z vmware

(1/6) > >>

Skiuel Skiuelowskyyy:
System: Ubuntu
Otóż chciałem stworzyć wirtualną maszynę i do tego użyłem Virutal boxa ale on nie zbyt chciał ze mną współpracować.Poczytałem i widziałem że program vmware powinien zadziałać.Lecz po pobraniu gdy próbowałem uruchomić program odpalał się w edytorze tekstu.Jest zapisany w formacie .bundle. Jak go uruchomić?
Z góry dziękuje za pomoc.

pavbaranov:
Nie rozumiem niechęci korzystania z dokumentacji: https://help.ubuntu.com/community/VMware/Player

Skiuel Skiuelowskyyy:
Nie wyrażam żadnej nie chęci korzystam z ubuntu 2 dni i nawet nie wiem o co chodzi :D .Zrobiłem to co było pokazane na tej stronie i jak chciałem wpisać gksudo bash VMware-Player-14.0.0-6661328.x86_64.bundle to wyskoczyło to :
Command 'gksudo' not found, did you mean:

  command 'gfsudo' from deb gfarm-client

Try: sudo apt install <deb name>

1709:
Nie pomogę.
Zamiast tego polecam zainstalowac VirtualBox z repozytorium.
A jak chcesz to próbuj sam.
Wczoraj to samo napisałem swojemu koledze.

Bo:
1. "Korzystasz z Ubuntu 2 dni" A instalowanie rzeczy z poza repozytorium nie jest zalecane ze wzgledow bezpieczenstwa.
Takiego ze oprocz developera nie wiadomo czy byl testowany na danej dystrybucji.
2. To nie jest typowy pakiet do danej dystrybucji, a skrypt o rozszerzeniu odnoszacym sie najprawdopodobnie do systemu MacOS.
Da sie zainstalowac, ale nie w tym rzecz.
Zainstaluje Ci pliki, a jak usunie to nie wiadomo czy wszystkie.
Oraz ten program raczej nie bedzie widziany z menadzera pakietow domyslnie.
3. Czytalem instrukcje dla systemu Solus. To nie program ktory zainstalujesz i zapomnisz gdy przyjda systemowe aktualizacje.
Virtualbox jest tak zrobiony, ze jak bedzie nowy kernel to sterownik ma sie automatycznie przekompilowac tak dlugo jak jest wspierany przez kernel.
A co Vmware nie wiem i rownie dobrze moze z nowym kernelem przestać dzialac.
 Juz nie wspominajac ze komend troche jest i nalezy je rozumiec. A jak wyskoczy jakis blad to trzeba go takze zrozumiec.

pavbaranov:
Zamiast "gksudo" wpisz "sudo".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej