Zgodność sprzętu z Linuksem > Laptopy
Lenovo Legion Y540
pavbaranov:
OB jest tylko WM-em. To nie środowisko, a menedżer okien.
Pakiety 32-bitowe; prawdopodobnie chodzi Ci o tzw. biblioteki multilib. Nie pamiętam już jak w Manjaro pacman.conf jest przygotowany, ale być może trzeba pacmanowi udostępnić te repozytoria.
Arch:
- nie instaluje się albowiem Arch nie ma instalatora; to Archa się, samemu instaluje w kompletnie manualny sposób (są pewne skrypty, ale mniejsza o to),
- nie ma żadnego domyślnego OB, ani ogólnie niczego domyślnego; użytkownik decyduje co ma zainstalować i musi wiedzieć co chce i co mu potrzebne (choć pacman dba o zależności, aż taki hardcore tu nie jest ;)).
W istocie - inny temat.
:
Czytam właśnie manuale do OB.
Dzięki za pomoc.
Temat do zamknięcia.
pavbaranov:
Nie wiem jaką dystrybucję bierzesz pod uwagę jako podstawę tego OB, ale niemal każda ma jakiś fork ze skonfigurowanym już OB. Debian ma np. BunsenLabs, Arch ma ArchLabs, ArchBang, Obarun... Tego ogólnie sporo jest. Z uwagi na to, że OB na pierwszy raz nie jest łatwy w konfiguracji czy złożeniu wszystkich jego elementów w jedną całość, to sugerowałbym wziąć sobie taką dystrybucję zainstalować, a ewentualne własne eksperymenty robić na jakimś testowym koncie. Zwłaszcza, że "uwalić" OB przez nieumiejętną konfigurację jest dość łatwo, a przywrócić ponowny "blask" dość trudno.
Ogólnie powodzenia.
PS: Są też tego typu rzeczy jak np. JWM, czy Draco, lub np. LXDE czy LXQt, które też lekkie i często jako WM tam jest OB właśnie.
Nawigacja
Idź do wersji pełnej