Programowanie > Języki skryptowe

Automatyzacja pracy

(1/2) > >>

Sylwester Sz.:
Witam
Szukam sposobu na automatyzację pracy w programie który ma interfejs tekstowy. Użytkownik wpisuje do programu konto,
Serwer przez 1 do 2 sekund przetwarza dane po czym wyświetla 2 linijki z cyferkami, które użytkownik ręcznie przepisuje do innego programu.
I tak przez 5 dni każdego miesiąca. Dostępu do bazy danych nie ma bo to programowanie własnościowe. Zastanawiam się czy jest jakiś sposób,
aby konta pobierać z pliku (np. tekstowego) a wyniki zapisywać do innego pliku tekstowego. Jedyne co znalazłem w linuksie to pakiet expect.
Ale nie potrafię do przystosować do zmiennych danych które by odczytywał z programu księgowego (godzina, data, nazwisko operatora).
Może ktoś ma jakiś pomysł. Ja niestety nie wiem jak do tego się zabrać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Jeżeli to nie ten dział to za bardzo nie bijcie. Jestem 50+, a szukanie pomocy na tym forum zasugerował mi mój syn.
Jeżeli niejasno opisałem problem to pytać. Pozdrawiam. Sylwester.

beaker:
Ten program jest ogólnie dostępny?

Sylwester Sz.:
Witam
Program bardzo niszowy, nie jest ogólnie dostępny, piekielnie drogi, nie ma wersji próbnej.
Praca którą chcę zautomatyzować polega na wciskaniu tysiące razy tej samej sekwencji klawiszy.
Po dojściu w programie w odpowiednie miejsce : 1) strzałka w dól, 2) enter, 3) strzałka w dól, 4) enter, 5) wpisać datę (np. 2019-11-30), 6) enter, 7) wpisać nr konta (ten chciałbym pobrać z pliku)
8) klawisz F10, 9) klawisz T, 10)2 x enter, 11) program po chwili wyświetli podsumowanie, 12) w tym podsumowaniu, (zawsze w jednym miejscu) pojawia się ciąg liczb który chciałbym zapisać do pliku, 13) klawisz ESC i od początku. Nie chcę gotowca pod nos. Zdaję sobie sprawę, że to spore wyzwanie programistyczne, szukam raczej inspiracji, wzorca, pomysłu jak się za to zabrać.

beaker:
No zacznij z tym programem expect, on umożliwia nagrywanie skryptów, na podstawie tego co robisz, potem szczypta programistycznej treści i coś może z tego wyjdzie.

Sylwester Sz.:
Arecki - dziękuję za odpowiedź. Zacytowałem Twoją odpowiedź firmowemu informatykowi, który stwierdził po kilku godzinach, że "z expectem to nie możliwe". Ja sam próbowałem różnych eksperymentów z expectem zanim napisałem ten wątek. Mi też nie wychodziło. Mój nastoletni syn podsunął mi taki pomysł : wysyłać do programu ciągi znaków (symulacja wciskania klawiszy), a dane zwrotne które są wysyłane (wyświetlane na ekranie) łapać w postaci ramek telnetu. Nasz informatyk obiecał uruchomić mi na czas testów telnet, bo tak normalnie cała komunikacja w sieci jest po ssh. Do łapania pakietów sieciowych telnetu planuję wykorzystać wireshark-a. Czy ten pomysł ma jakikolwiek sens? Jak symulować wciskanie klawiszy tak, że pracujący aktywnie program odczytywał to jak znaki płynące z klawiatury?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej