Nowe posty

Autor Wątek: Jak zmodyfikować wygląd menu startowego Grub2 ?  (Przeczytany 410 razy)

Offline __

• Users
  • Stały bywalec
Jak zmodyfikować wygląd menu startowego Grub2 ?
« dnia: 2019-12-03, 13:44:28 »
Mam dwa systemy, Mint i Windows 8.
Chciałbym zmodyfikować menu startowe Grub2 tak aby pozbyć się wpisów RECOVERY i zamienić wpisy typu: run linux mint, run windows boot manager ...
na swoje np. MINT i WINDOWS

Chcoałbym tez pozbyć się ramki wokół ekranu i wyśrodkować menu wyboru tak aby na ekranie widoczne były tylko i wyłacznie dwa wpisy:
LINUX
a pod spodem
WINDOWS

Da się to ogarnąć?
To znaczy na pewno się da ale jak?

Offline mackeire

• Users
  • Prawie jak Guru
Odp: Jak zmodyfikować wygląd menu startowego Grub2 ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-12-03, 14:43:55 »
/boot/grub/grub.cfg

ale nie namawiam :)

Offline 1709

• Users
  • Guru
  • 1709
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline pavbaranov

• Users
  • Guru
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-12-03, 19:11:27 »
Na jakiejś stronie typu store.kde.org itp. pewnie znajdziesz jakiś gotowiec, który być może Ci przypasuje. Jeśli jednak chodzi o przepisanie tego "z palca", to skoro o to pytasz, to prawdopodobnie jesteś linuksową świeżynką, a zatem - jak na razie przynajmniej - gorąco nie polecam takich działań, bo skończy się na reinstalacji obu systemów (a przynajmniej jednego, bo co to chroot też pewnie nie wiesz). Podobnie jak - na razie - nie polecam, zwłaszcza, przy kombinowaniu z GRUB usunięcia wpisów RECOVERY, albowiem jeśli coś Ci się nie powiedzie ze zmianą GRUBego - to być może Ci się przydać. Możesz natomiast zamaskować sobie inne pozycje i będziesz miał jedną domyślą, a inne pod "Advanced" (albo podobnie).

Offline __

• Users
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #4 dnia: 2020-03-04, 07:07:16 »
No, w grudniu miałem z tym problem bo byłem przyspawany do Minta, a dziś już pewnie wiesz, trochę tematu ogarnąłem. Było czytania, czytania i nauki po uszy ale żywot stał się lepszy. Obecnie Grubego ogarniam już po całości, albowiem poświęcilem temu aż trzy pełne dni. Prócz grub-customizera raczej nic innego nie polecę (na dziś, dziś). Grub-customizer + ręczna modyfikacja plików. Obecnie posadziłem tyłek na Manjaro a grubego zaopatrzyłem w słynnego Clovera. Działa to wyśmienicie, wygląda genialnie no i nie jest takie ciężkie w rozumowaniu jak wcześniej myślałem. No ip rzyznam Ci rację - bez czytania wiki forum nie zrobi za usera tego, co user chciałby mieć zrobione.