Środowiska graficzne > KDE

Barwa nocy

(1/1)

mackeire:
Czy jest jakieś polecenie do włączania i wyłączania funkcji Barwa Nocy  ??
 Chcę dopisać do aktywatora żeby się samo wyłączało kiedy uruchomię odtwarzacz filmów :)

pavbaranov:
Jeśli chodzi Ci o owe domyślne Barwy Nocy, to jak na razie chyba nie ma to żadnego skrótu klawiaturowego do aktywacji/deaktywacji (jest do zwiększania/zmniejszania jasności ekranu, ale to nie to samo).
Możesz zamiast tego narzędzia stosować redshift i nakładkę pn. plasma-redshift-control (może mieć inną nazwę w zależności od dystrybucji; chodzi o to: https://cgit.kde.org/plasma-redshift-control.git/tree/) - ma więcej opcji i jak pamiętam można włączać/wyłączać skrótem klawiszowym. Pamiętaj o wyłączeniu Barw Nocy.
Na dalsze funkcje Barw Nocy trzeba będzie poczekać i nie wiem, czy wejdą one również do sesji Xów (wejdą, jeśli implementacja w KWin dla X będzie bezproblemowa).

mackeire:
W Neonie 'barwy nocy' działają na Xach dlatego usunąłem redshifta którego używałem wcześniej na rzecz 'natywnego' rozwiązania.
 Skrót klawiaturowy jak najbardziej można przypisać i elegancko to działa







Pytanie moje jest natomiast takie : Jak to zrealizować poleceniem w konsoli ??

pavbaranov:
No tak. Thx, bo nawet tego nie zauważyłem.
Odpowiedź: nie wiem.
Podpowiedź: prawdopodobnie użyć trzeba qdbus. Stosowny moduł jest w org.kde.KWin pod nazwą ColorCorrect i nazywa się setNightColorCOŚ :) W każdym razie tu bym szukał (TIP: użyj gdbusviewer do przeglądnięcia, bo łatwiej).
Może to Ci się jakoś przyda: http://linux-porady.info/strony/dla_bardziej_zaawansowanych/dbus_qdbus_qdbusviewer_komunikacja_miedzyprocesowa

EDIT:
Ok, jakieś obejście w sumie jest:

--- Kod: ---
kwriteconfig5 --file ~/.config/kwinrc --group NightColor --key Active "false" && qdbus org.kde.KWin /KWin reconfigure
--- Koniec kodu ---
ew. po "&&"
--- Kod: ---
kwin_x11 --replace & disown
--- Koniec kodu ---
Oczywiście powrót poprzez ponowne wykonanie ww. polecenia, ale zamiast "false" należy wpisać "true". Jeśli to pójdzie (nie testowałem), to warto by sobie jakiś alias z tego zrobić.
Nt. samego qdbus pewnie jeszcze trzeba będzie pomyśleć.

mackeire:
necrobump :)


--- Kod: ---
qdbus org.kde.kglobalaccel /component/kwin invokeShortcut "Toggle Night Color"
--- Koniec kodu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej