Nowe posty

Autor Wątek: Prawy przycisk myszy - > Nowy plik  (Przeczytany 5525 razy)

TechWorld

  • Gość
Prawy przycisk myszy - > Nowy plik
« dnia: 2019-11-13, 13:54:16 »
Hej,
W jaki sposób edytować to menu, które rozwija się po naciśnięciu prawego przycisku myszy? Bo brakuje mi tam skrótu "Nowy plik". Najnowszy Debian, Gnome.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Prawy przycisk myszy - > Nowy plik
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-11-13, 17:27:22 »
Cytuj
Bo brakuje mi tam skrótu "Nowy plik".
- Gdzie? Może na pulpicie? Czy w menadżerze plików?
- A może opcja jest ukryta pod np. "Utwórz dokument"?

W każdym razie jeśli chodzi o edycje menu kontekstowego w menadżerze plików i gdy nie znajdziesz rozwiązania,
to polecam zainstalować i używać Thunar
Thunar jest to menadżer plików z XFCE. Przy tworzeniu nowej opcji w menu kontekstowym pozwala na dodanie ikonki, dowolnej komendy i przypisania do katalogu lub do dowolnego rozszerzenia pliku.
https://www.youtube.com/watch?v=blJvcDT8Pk4
« Ostatnia zmiana: 2019-11-13, 17:34:21 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Prawy przycisk myszy - > Nowy plik
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-11-14, 11:39:30 »
- Gdzie? Może na pulpicie? Czy w menadżerze plików?
- A może opcja jest ukryta pod np. "Utwórz dokument"?

W każdym razie jeśli chodzi o edycje menu kontekstowego w menadżerze plików i gdy nie znajdziesz rozwiązania,
to polecam zainstalować i używać Thunar
Thunar jest to menadżer plików z XFCE. Przy tworzeniu nowej opcji w menu kontekstowym pozwala na dodanie ikonki, dowolnej komendy i przypisania do katalogu lub do dowolnego rozszerzenia pliku.
Szczerze wątpię by Thunar rozwiązał problem w Gnome. Ponieważ Thunar jest dla Xfce, a dla Gnome Nautilus. Tak więc Thunar w Gnome nie doda nic do menu kontekstowego.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Prawy przycisk myszy - > Nowy plik
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-11-14, 17:30:56 »
robson75
Ciężko naprawić / ulepszyć całe środowisko Gnome jedną aplikacją.
Proszę mnie źle nie zrozumieć, bo nawet nie wiem czy jakikolwiek problem w Gnome występuje. Czy chodzi autorowi tematu o coś innego.
Thunar jest to menadżer plików i tylko swoje menu kontekstowe potrafi zmodyfikować, wydawało mi się że to logiczne.
Dla mnie nawet tak nie wielka funkcjonalność jak edycja menu kontekstowego w menadżerze plików jest tak wielka,
że używam Thunar-a w środowisku Mate i nie mam z tym problemów.
« Ostatnia zmiana: 2019-11-14, 17:47:53 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Prawy przycisk myszy - > Nowy plik
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-11-14, 21:35:55 »
Dla mnie nawet tak nie wielka funkcjonalność jak edycja menu kontekstowego w menadżerze plików jest tak wielka,
że używam Thunar-a w środowisku Mate i nie mam z tym problemów.
No popatrz, ja z kolei używam Xfce i zdecydowanie od Thunar-a wolę Caję (którą mam ustawioną jako domyślny manager plików).
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110