Nowe posty

Autor Wątek: xmms w Mandriva LInux 2005 LE  (Przeczytany 7933 razy)

gieros

  • Gość
xmms w Mandriva LInux 2005 LE
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-06-08, 18:14:16 »
dobra, może troche przesadziłem z tą kompilacją :P i sorki za błąd z tą paczką, zaczynam coraz gorzej widzieć, trzeba będzie okulary kupić :P

nawiasem mówiąc to urpmi to najlepsze rozwiązanie, chociaż mi ten program nie zpasował, bardzie podoba mi się fedorowy yum :)

po za tym zawsze możesz ściągnąć paczkę i zainstalować na chama z opcjami --force --nodeps czego nie polcam jednak.

a może masz już rzeczywiście xmmsa zaisntalowanego ale może go odpalić tylko root? ja mam w swoim sys tak trochę programów poblokowanych, wtedy poczytaj sobie coś na temat uprawnień...

gww15

  • Gość
xmms w Mandriva LInux 2005 LE
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-06-29, 10:39:37 »
2005-06-08 18:14:16 gieros napisał:

> dobra, może troche przesadziłem z tą kompilacją :P i sorki za błąd z tą paczką, zaczynam coraz
 > gorzej widzieć, trzeba będzie okulary kupić :P
 >
 > nawiasem mówiąc to urpmi to najlepsze rozwiązanie, chociaż mi ten program nie zpasował, bardzie
 > podoba mi się fedorowy yum :)
 >
 > po za tym zawsze możesz ściągnąć paczkę i zainstalować na chama z opcjami --force --nodeps
 > czego nie polcam jednak.
 >
 > a może masz już rzeczywiście xmmsa zaisntalowanego ale może go odpalić tylko root? ja mam w
 > swoim sys tak trochę programów poblokowanych, wtedy poczytaj sobie coś na temat uprawnień...
XMMS- a naprawde nie ma na płycie  i nie chce  się skompilować  ze źródeł

naits

  • Gość
xmms w Mandriva LInux 2005 LE
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-16, 20:23:43 »
Mam dokładnie ten sam problem, brak XMMS , komenda whereis xmms, daje odpowiedz "xmms :" bez podania konkretnej lokalizacji (z poziomu usera jak i roota). Na płytach instalacyjnych go nie ma, ściągnięte z internetu paczki rpm dają tylo odpowiedz "wszystko zostało już zainstalowane" Poprostu padaka, już poprzednik mandrake 10.1 był znacznie lepszy od tego, może trafiła sie taka wersja instalacyjna z płyt bo róznie bywa? tyle że sprawdzałem md5sum i wszystko sie zgadzało