Środowiska graficzne > KDE

Arch + KDE + Plazma = brak ostrości na ekranie

(1/1)

MójPan:
Ekran: 1920x1080 15.6"
a wygląda to tak jakby obraz wyświetlany był nie w 1920x1080 lecz np. 1600x900, gubi ostrość czcionek i wszystko staje się jakby lekko rozmyte.

Grafika: HD4600 i ogarnięta, sterowniki Intela są i są rozpoznane, działa 3d i reszta. Dpi 96 ale zmiana nie przynosi efektów.

Testowo, kilka dni siedziałem na lapku z 1366x768 więc nie zwracałem uwagi na jakość obrazu, na 1366x768 wszystko jest w "kwadracie" przy takim PPI.

pavbaranov:
Masz na wiki Archa o Intelu i jak go tuningować. Sprawdź sobie jaką masz rozdzielczość w istocie. Prosto wszystko wyświetli Ci inxi (doinstalować z AUR).

MójPan:
Przekopałem wszystko w Wiki, niby mam ok. Najprawdopodobniej namiszałem coś przy przejściu z Xfce na KDE, kufafa, i znowu "format c:"   :D

pavbaranov:
Po cholerę format.
Pierwsze - sprawdzasz choćby przez
--- Kod: ---
inxi -Gxx
--- Koniec kodu ---
co i jak to wygląda. Jeśli wygląda źle, nie tak jak oczekujesz robisz odpowiedniego confa dla xf86-video-intel.
Inna sprawa, że puść sobie Plazmę na modesetting i sprawdź, bo swego czasu także i oni mocno nie polecali sterowników od Intela (podobnie jak wszelkie Debian, Ubuntu, Fedora i in.). Wiem jednak, że sporo osób ten sterownik intela ma.
Natomiast "niby mam prawidłowo" nic nie daje - zmień sobie ustawienia np. sna na uxa - różnie to bywa, niekiedy z jednym jest lepiej, niekiedy z drugim.
A ogólnie, to najpierw ustalmy, czy masz prawidłowo wyświetlaną rozdzielczość. Co widzisz np. w Ustawienia systemowe, w ustawieniach dotyczących monitora? Jakie tam masz możliwości?
Dopiero jak upewnimy się, że masz pożądane 1920x1080, to wówczas jest sens się bawić dalej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej