Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Xfce4 w Archu  (Przeczytany 1766 razy)

MójPan

  • Gość
Xfce4 w Archu
« dnia: 2019-10-28, 12:50:00 »
Jutro biorę się za instalację Archa za pomocą Anarchy 1.0.8 i mam kilka pytań związanych z Xfce do którego przyzwyczajony jestem z Minta. W Anarchy zdąrzyłem już zauważyć że proponuje dwa środowiska na starcie, nie pamietam, chyba Lxde i coś jeszcze ale mogę się mylić. Chodzi mi głównie o to, aby pasek menu i reszta była w przyszłości jak w Xfce4, przypadło mi to do gustu.
Od czego zacząć z Archem abu nie instalować zbędnych smieci?

Od razy zaznaczam, że w systemie będą w przyszłości tylko i wyłacznie dwa zestawy "karnacji" że tak powiem, nocna czyli czarny motyw i dzienna - jasny. Jeden zestaw ikon pod obie karnacje, zero tapet (czysta bitmapa z gradientem) i jeden zestaw wskaźników myszy, reszta bajerów i wodotrysków kosz (łącznie z animacjami i podobnymi).

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-10-28, 13:09:46 »
Przeglądnij tego Anarchy bowiem jeśli się nic nie zmieniło, to oferował on instalację kilku czy nawet kilkunastu środowisk graficznych, w tym również Xfce.
Natomiast samo Xfce jest mocno konfigurowalne i to, co zobaczysz zaraz po instalacji jego w Archu będzie zbliżone do tego, co zobaczysz jako przykładowe zrzuty na ich stronie domowej.
To jest Arch. Tutaj otrzymujesz zawsze wszystko tak "skonstruowane" by było w jak największym stopniu podobne do oryginalnej wersji. Np. ostatnio popularnym menu dla Xfce jest Whisker. Takie zobaczysz np. w wersji Manjaro, ale nie zobaczysz w Archu, gdzie ów Whisker - jeśli będziesz chciał - musisz zainstalować sam i zamienić z oryginalnym menu w Xfce.
W wiki Archa jest opis jak to instalować jakby co jeśli jakimś cudem Anarchy ograniczył się obecnie do możliwości instalacji jedynie LXDE. Możesz sobie spokojnie zainstalować Xfce obok LXDE a potem zdecydować czy chcesz pozostawić, czy wyrzucić LXDE. Powtarzam jednak - sprawdź wszystkie możliwości instalacji środowisk przez Anarchy. Jeśli nie, to np. zen-installer to potrafi, EndeavourOS ma wersję z XFCE również.

MójPan

  • Gość
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-10-28, 14:24:25 »
EndeavourOS byłby całkiem fajny, miałem go przez chwilę, nie narzekałem. Jedyny problem to były logi w modemie, dziesiątki różnych dziwnych połączeń z różnymi IP na czystym EndeavourOS mnie trochę zaniepokoiły, na Mincie wiem kiedy i z czym system sie łaczy, na EndeavourOS nie udało mi sie odszywrować wszystkich włascicieli danych IP, zacząłem zatem czytać o twórcach EndeavourOS i ... takie mieszane mam uczucia. Bryan Poerwoatmodjo czyli twórca distro, taki mega anonimowy gostek. Konto na fejsie od 2019, zero linków choćby do pseudo kariery, niby gdzieś tam w szkołach w Holandii urzędował ale potwierdzeń nie ma, domena https://endeavouros.com/ zamontowana w maju 2019, nówka szczerze mówiąc, dodatkowo NASK mówi: brak danych na temat domeny; sam szefo distro niby z Holandii a konto na fejście w Kanadzie, niby edukacja tyle lat w Holandii a zna ZERO osób https://www.schoolbank.nl/bryan-poerwoatmodjo/
Na razie odpuszczam te distro, może z czasem, za rok czy dwa...

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-10-28, 14:38:22 »
Jeżeli chodzi o Xfce4 na Anarchy to whiskermenu jest już zainstalowany, powiem więcej Anarchy instaluje wszystkie, ale to wszystkie paczki z repo extra dostępne dla Xfce4, szczególnie aplety (co osobiście dla mnie jest lekką przesadą), ponieważ ja połowę odinstalowuje, gdyż ich w ogóle nie używam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MójPan

  • Gość
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-10-28, 14:43:29 »
Zaraz sprawdzę raz jeszcze, które dokładnie w Archu zostały, coś wydaje mi się że nie ma Xfce4, chwilunia...


PS>
Miałeś rację, są dostępne: KDE, Cinnamon, OpneBox, Xfce4 i Gnome.
« Ostatnia zmiana: 2019-10-28, 15:01:05 wysłana przez MójPan »

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #5 dnia: 2019-10-28, 15:08:53 »
są dostępne: KDE, Cinnamon, OpneBox, Xfce4 i Gnome.
KDE oraz Cinnamon są dostępne w Anarchy ale po wybraniu opcji advanced, natomiast Xfce4 oraz Gnome przy standartowej instalacji.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MójPan

  • Gość
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #6 dnia: 2019-10-28, 15:17:27 »
Gdy tylko wyświetliło menu wyboru środowiska to była lista a na niej:

1. Budgie
2. Cinnamon
3. openBox
4. xfce4
5. Gnome
6. Kde
7. Advanced

Przyznam że nie sprawdziłem wnętrza punktu 7, widok czwórki mi wystarczył...

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #7 dnia: 2019-10-28, 15:50:32 »
To najwidoczniej się pozmieniało, ja przez Anarchy instalowałem Arch-a ponad rok temu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Xfce4 w Archu
« Odpowiedź #8 dnia: 2019-10-28, 15:53:01 »
Krótko jedynie EndeavourOS jest swego rodzaju kontynuacją w miarę popularnego projektu Antergos, który znany jest od kilku lat. Zgodnie z założeniami Endeavour miał być bliższy w stosunku do Archa i nie wprowadzać tylu zmian co Antergos. Mniejsza o to. Jak widać Xfce jest nadal do wyboru (i nie tylko; szczerze, to nie wiem którego z DE/WM znajdujących się w repozytoriach Archa Anarchy nie potrafi zainstalować).