Oprogramowanie > Przeglądarki internetowe

Brak dostępu do loginów i haseł w najnowszych przeglądarkach

(1/2) > >>

MójPan:
Zauważyłem że Chromium i Firefoks w najnowszych wersjach ukrywają dostęp do loginów i haseł, dając odnośnik do konta Google (Chromium) albo konta Mozilla (Firefoks). Nie ma już ręcznej edycji, podglądu loginów i haseł i jest tylko info że HASŁA I LOGINY ZNAJDZIESZ NA KONCIE (śmiech na sali).
Pytanie brzmi: idzie to ominąć aby było tak jak "kiedyś" czy szukać alternetywnych przeglądarek?
Jeśli nie idzie tego ogarnąć (a nie mam zamiaru przechowywać loginów i haseł na serwerach) to jaką wybrać przeglądarkę dla Archa i Minta?

pavbaranov:
Nie jest tak jak mówisz co najmniej w przypadku FF (70.0-1). Mam normalny dostęp do wszystkiego tak jak dotąd. Mogę natomiast zsynchronizować i w istocie wówczas dane są umieszczane w chmurze itd. itp.

Przeglądarkę wybierasz taką, jaka jest Tobie wygodna. Ja (Arch, ale to nie ma nic do rzeczy) używam dwu: Firefox (i to jest przeglądarka "zapasowa") oraz Falkon (bo mam środowisko KDE, a uważam, że to najlepsza przeglądarka dla niego).

mackeire:
tak, btw
Jest jakiś sposób żeby Firefox trzymał hasła w kwallet ??

1709:
Ja uzywam Firefoxa ESR, bo nie posiadam odpowiednich bibliotek.
Nie posiadam konta Firefoxa i nie uzywam "zapamietywania hasel".
Wszystkie hasla zapisuje notatniku ( takim papierowym, z wystajacymi literami alfabetu aby szybko otworzyc i odnalesc haslo )
, brakuje mi tylko odpowiedniego szyfrowania.
Ostatnio używałem stalego  / okreslonego szyku przestawnego, ale mysle o wydrukowaniu sobie klucza
 ktory tylko gdy przyloze do hasla to odrazu odczytam haslo.

Wada takiego uzycia jest to ze najlepiej sprawdzaja sie  hasla oparte o slowa ze soba powiazane logicznie,
ze wzgledu ze czasami po sobie nie potrafie sie rozczytac, chociaz staram sie uzywac liter drukowanych.
A po drugie hasla slownikowe szybciej sie lamie.
( Chociaz nie koniecznie, bo rozszyfrowane nie zawsze jest logiczne. Chodzi o to zeby zaszyfrowane bylo logiczne, aby sie nie pomylic )
Ale za to pozwala to szybie tworzenie i wpisywanie bardzo dlugich hasel oraz zgadniecie liter jesli mialbym problem z przeczytaniem.
 np.

--- Cytuj ---Jade do domu niedlugo
--- Koniec cytatu ---
Do tego mozna dodac utrudnienie w postaci liczb i znakow

--- Cytuj ---Jade6do222domu,2niedlugo
--- Koniec cytatu ---
W szyku przestawnym np. o 1 znak to rozszyfrowane by wygladalo tak.

--- Cytuj ---aJedd62o22odum2,indeulog
--- Koniec cytatu ---
Najlepiej sobie cos przykladac zeby sie nie pomylic, dlatego pomyslalem o kluczu ktory ulatwilby tworzenie bardziej skomplikowanych szyfrow.


No ale wracajac do problemu
Kliknij ikonke ustawien po prawej stronie i tam masz opcje Dane logowania i hasła
https://support.mozilla.org/pl/kb/zapami%C4%99tywanie-hase%C5%82#w_operacje-na-nazwach-uakytkownika-i-hasaaach

Aaaa przy aktualizacji faktycznie bylo cos w stylu ... " eksportuj / znajdziesz na swoim koncie Firefox "
U mnie dotyczylo to zakladek, ale udalo mi sie znalesc poradnik jak exportowac do pliku i w nowszej wersji importowalem.

MójPan:
Kurcze, nie porobiłem screenów w CentBrowser / Chromium i Firefoksie, co do Chromium i Foksa to wiem że były najnowsze z oficjalnych kanałów, FF na bank 70.X. Po wejściu w ZAPAMIETANE DANE LOGOWANIA nie było widać loginów i haseł, był odnośnik ZOBACZ SWOJE HASŁA a po kliknięciu od razu wywalało do strony logowania Google a tam informacja: ABY ZOBACZYĆ LUB MODYFIKOWAĆ ZAPAMIETANE HASŁA zaloguj się, tyle że ja nigdy nie miałem, nie mam i nie będę miał konta w Google ani podobnych.
Mi osobiście pasowała CentBrowser oparta na Chromium ale jej nie ma pod Linuksa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej