Programowanie > Języki skryptowe

[Python] Jak długo uczyliście się Pythona - pytanie dla zainteresowanych

(1/3) > >>

prezes.cc:
Pytanie dla zainteresowanych tematem. Jak długo uczyliście się Pythona, żeby w miare go ogarnąć. Do tej pory przerobiłem zmienne, operatory, instrukcje, pętle, wyjątki. Na jakim jestem etapie, żeby napisać własną grę typu szubienica lub kółko i krzyżyk?

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: Zdzisław Knop w 2019-05-08, 08:27:00 ---Jak długo uczyliście się Pythona, żeby w miare go ogarnąć.
[...]
Na jakim jestem etapie, żeby napisać własną grę typu szubienica lub kółko i krzyżyk?

--- Koniec cytatu ---

Z całym szacunkiem, pytanie bez sensu. Znajomość języka stanowi może z 1% potrzebnej wiedzy. Następne 1% to wiedza zależna od konkretnego OS-a (jak czytać mysz/klawiaturę, jak wyświetlać grafikę) - często sprowadzająca się do znajomości jakiegoś toolkita typu GTK, WxWidgets czy inne SDL i znalezienia bindingów do danego języka. Ostatnie 98% to metodologie, algorytmy oraz struktury danych - wiedza ogólna, niezależna od języka i systemu.

Jak to działa? W ogóle nie znam języka D, poza tym, że wiem, że jest podobny trochę do C++, trochę do Go. Graficzne kółko i krzyżyk w GTK (zaznaczam - nie pisałem też nic w GTK, 99% czasu piszę oprogramowanie sieciowo/serwerowo/daemonowe, czasami z jakimś CLI albo interfejsem przez WWW) - pewnie bym napisał w jakieś 2 dni... Po których absolutnie nie uważałbym się za choć trochę ogarniętego w D. Podobny czas zakładam dla większości języków imperatywnych, których nie znam (Fortran, Ada, Crystal i pierdylion innych). Powiedzmy, jak miałbym to zrobić w jakiejś egzotyce - np. Haskellu czy Prologu - to zajęłoby mi to 4-5 dni, może tydzień - na zmianę sposobu myślenia i "widzenia" algorytmów.

Także znajomość języka (gramatyka, składnia, typy) to ogólnie rzecz biorąc najmniejszy problem.

prezes.cc:
Dzięki za wyjaśnienie - dużo nauki przede mną a ja dąże do perfekcji ;) https://www.youtube.com/watch?v=rbasThWVb-c

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: Zdzisław Knop w 2019-05-08, 09:58:29 ---https://www.youtube.com/watch?v=rbasThWVb-c

--- Koniec cytatu ---

Tyle, że facet zna Pythona, bibliotekę standardową i curses-a na pamięć.

prezes.cc:

--- Cytuj ---Tyle, że facet zna Pythona, bibliotekę standardową i curses-a na pamięć.
--- Koniec cytatu ---

A to źle?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej