System > X Serwer

multikonfiguracja xorga

<< < (2/3) > >>

Milczarskivon:
wszystkie te opcje coś dają i przyśpieszają działanie karty

pavbaranov:
Wszystkie te opcje są... domyślne dla określonego rodzaju GPU :) Jeśli zaś potrzebne jest wymuszenie (np. na Intelu), to wynika to najczęściej z wadliwego działania tego, określonego GPU na innym ustawieniu.

Milczarskivon:
domyślnie to masz dwie na krzyż ...trzeba te opcje włączać w xorgu

Milczarskivon:
dobrze ustawiony rendering sprawi że zawartość przeglądarki internetowej będzie wgrywana szybciej i z mniejszym obciążeniem procesora

pavbaranov:
Tyle, że w Twoim conf jest dodatkowo dwa na krzyż. Nadto... albo w niektórych miejscach jest wadliwy, albo wymaga ustawienia odpowiednich flag przy kompilacji mesa.
Dalej pozostaję przy swoim: nie istnieje jeden, uniwersalny xorg.conf (no, chyba, że umieścimy tam wszystkie możliwe ustawienia, które będzie można włączać czy wyłączać). Moim zdaniem - punkt wyjścia to właśnie owe domyślne ustawienia, które - jeśli nie działają prawidłowo - można sobie odpowiednio dostosować pod GPU i sterownik, który mamy (np. mam Radeona, do którego mogę użyć dwu różnych sterowników otwartych; każdy z nich z innymi, właściwymi dla niego ustawieniami).
Pomijam już, że przejście takiego tasiemca i poustawianie go przez nawet w miarę ogarniętego użytkownika jest zdecydowanie bardziej czasochłonne i mniej wygodne od choćby wpisania poprawnego ustawienia dla jednego z komputerów Lenovo opartych o GPU Intela:

--- Kod: ---
Section "Device"
   Identifier  "Intel Graphics"
   Driver      "intel"
   Option      "AccelMethod"  "glamor"
   Option      "DRI"    "3"
   Option      "TearFree"    "true"
EndSection
--- Koniec kodu ---
Wg mnie - po prostu prościej i czytelniej. I konia z rzędem temu, kto z tych setek linii w proponowanym przez Ciebie rozwiązaniu jest w stanie wybrać te właściwe właśnie dla tego GPU.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej