Nowe posty

Autor Wątek: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1  (Przeczytany 7569 razy)

Boxxaa

  • Gość
Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« dnia: 2019-03-21, 15:20:23 »
Zerknijcie na screeny, nie wiem dlaczego tak się dzieje.



Widoczne na jedynm ze screenów:
Pasek sdresu a po lewej ikony dodatków (Adblock, Agent i ikona HOME) a po prawej pasek wyszukiwarki a za nią ZOOM.
I to jest tak jak chciałabym by było.
Od czasu do czasu Firefox jednak przestawia się sam. Dzieje się to np. po restarcie.
Gdzie to sie q...fffa blokuje albo ustawia?

Dziwna sprawa się dzieje gdy wejdę [ppm na belce > dostosuj]
od razu wraca moje ustawienie (nawet gdy nic tam nie robię!)
Wyłączam DOSTOSUJ noc nie robiąc i FOX wygląda tak jak powinien. Kilka restartów wystrczy jednak by ponownie się poprzestawiał.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-03-21, 16:41:57 »
O Firefoxie moge powiedziec tylko ze od jakiegos czasu zwiazku z przebudowa silnika i interfejsu.
 jest / byl zbugowany na wszystkich dostepnych systemach operacyjnych.

1. Wyglad ustawia sie np. tu https://support.mozilla.org/pl/kb/Jak%20dostosowa%C4%87%20pasek%20narz%C4%99dzi
2. Bledy mozesz zglosic tu https://bugzilla.mozilla.org/home
( Ewentualnie jak Ci sie nie chce mozesz w opinii, ale mniejsze prawdopodobienstwo ze naprawia )
3. Ewentualne bledy mozesz zobaczyc uruchamiajac aplikacje z terminala ( tak to działa na Linuxie )

- Akurat w tym przypadku nawet nie wiem co wpisac w wyszukiwarke bugzilli zeby sprawdzic czy takie problemy tez ktos mial.
- Jezeli chodzi o problemy jezykowe polecam uzywac translatora on-line np. https://translate.google.pl/

Osobiscie uzywam Firefoxa, ale aktualnie wersji ESR i nie zauwazylem tego problemu.
Mozesz przetestowac https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/
Rozpakowujesz i uzywasz.
« Ostatnia zmiana: 2019-03-21, 17:03:51 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline marcin'82

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-03-21, 18:34:15 »
Prawdopodobnie nic samo się nie przestawia, a działają delikatne, bo delikatne, ale jednak różnice w wersji między firefox zainstalowanym w systemie, a tym rozpakowanym do $HOME. Jak uruchamiasz przeglądarkę z menu programów - uruchomi się systemowy. Jak uruchomisz z palca tego w katalogu domowym - wiadomo.

marcin82

Boxxaa

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #3 dnia: 2019-03-22, 08:00:04 »
No właśnie w tym problem że samo. Teraz od rana jest ok, zobaczymy jak długo. Mozilla walczy z jakością przy okazji zapominając o używalności. Tak średnio, od wersji 48 wszystko częściej się sypie. Ja akurat mam problem albowiem na Firefoxie siedzę od samego początku i jest mi bardzo ciężko przestawić się teraz na coś innego. Zbyt wiele lat minęło na "Lisie" by dać się wkręcić w Chrome/Operę czy inne. No nie idzie mi i tyle, jak kawa, heheh.
Mozilla powinna wpakować w Foksa takowe jak Internet Download Manager (identyczny!), powinni wpakować swojego ADblocka, UserAgenta i kilka innych i reszta ma pozamiatane. Wszystko w miarę ok działało do czasu pojawienia się Quantum.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-03-22, 09:53:11 »
Mozilla powinna wpakować w Foksa takowe jak Internet Download Manager (identyczny!), powinni wpakować swojego ADblocka, UserAgenta i kilka innych i reszta ma pozamiatane.
Taaa... jak to fajnie wszystkim mówić co oni "powinni", by komuś było dobrze.
Masz 2 możliwości: zgłosić to na bugzilli FF i być może Twoje pomysły zostaną wysłuchane, albo - wszak FF ma otwarte źródła - zrobić choćby sobie wersję, która Ci odpowiada.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #5 dnia: 2019-03-22, 11:24:31 »
Mozilla powinna wpakować w Foksa takowe jak Internet Download Manager (identyczny!), powinni wpakować swojego ADblocka, UserAgenta i kilka innych i reszta ma pozamiatane. Wszystko w miarę ok działało do czasu pojawienia się Quantum.

Aż sobie poszukałem w internetach co to jest ten 'internet download manager'
To chyba taki widowsiarski odpowiednik dla kget/wget ... W KDE firefox elegancko współpracuje z zewnętrznym menadżerem pobierania a user agenta mogę zmieniać i ustawiać dla poszczególnych stron z poziomu ustawień systemowych .
 No ale jak instalujesz doświadczalny system operacyjny i instalujesz programy w niestandardowy sposób to nie spodziewaj się stabilności ;)

Boxxaa

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #6 dnia: 2019-03-22, 11:29:55 »
He,he, dobre. A nie masz przypadkiem wrażenia że w dzisiejszych czasach, chcąc konkurować - trzeba coś od siebie dać?
80% klasycznych zjadaczy chleba (użyszkodników komputerów) nie wie co to Firefox bo ... jest EDGE przecież :)
i w nim IDM działa, i inne też działają...
Ci z Mozilli nie widzą tego?
Identycznie było z Polonezem Atu Caro Plus (za co te Plus dostał, to nie wiem). Polonezy stały za 24000zł a obok były Astry za 26500zł. Niby droższe ale wspomaganie, elektrykę i resztę już miały. Na dodatek był możliwy dodatek więc za lekką dopłatą znalazły się i poduchy, i klima i ... inne bajerki. W FSO jak w Mozilli dopłat nie było.
Naprawdę, nie kapuję programistów. Nie umieją czy nie chce im się?
Mówisz - zgłosić Mozilli, hehhe, to tak samo jak dzwonić w południe do NC+ posłuchać muzyki 1h20min...
Jeśli uda mi się ogarnąć Clovera to na chwilę zrobię przesiadkę na Sierrę High.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #7 dnia: 2019-03-22, 11:45:50 »
Nikt nikomu nie broni zostać programistą ;)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne zachowanie Firefoxa 65.0.1
« Odpowiedź #8 dnia: 2019-03-22, 11:49:13 »
A zgłaszałaś jakiś błąd Mozilli? Z ciekawości pytam, bo oprócz roszczeniowej, Twojej postawy, raczej niczego innego nie widzę. 

Zwróć też uwagę - chcesz (Ty!) mieć z FF zintegrowane jakieś oprogramowanie obce. Ja nie chcę. Nie mam ochoty mieć czegoś w FF z czego nie korzystam. Z dodatku - jeśli komuś on potrzebny - może skorzystać średnio ogarnięta osoba, a zatem rozwiązanie jest.
Co jednak - w przypadku takich dwu w 180st. różniących się stanowiskach powinni zatem zrobić wg Ciebie programiści Mozilli? Posłuchać Ciebie, czy mnie? :)
(Dla ułatwienia - powyższe pytanie jest retoryczne.)
« Ostatnia zmiana: 2019-03-22, 11:59:15 wysłana przez pavbaranov »