Zgodność sprzętu z Linuksem > Laptopy

Zamiennik dla HP 8470p

<< < (2/3) > >>

parana:
Bardzo dobrze zrobiłaś.
Super, że to opisałaś. Ja też kupiłem AMD tylko troszkę słabszego niż Twój, ale działa super. I od tygodnia też na NVMe 1.2 M.2. śmiga wszystko ok.

Pozdrowienia

Boxxaa:
Spodziewałam się czegoś a'la Sempron 2200+ i naprawdę niespodziewałam się że AMD tak miło mnie zaskoczy. Intela po złości nie wzięłam łapiąc babskiego focha no bo... kurna, na logikę, jak nazwać procka NOWYM i NOWEJ generacji gdy... jest gorszy od kilku poprzednich?? (i3-8145U) Zobaczcie w specyfikację tych WYCHWALANYCH pod niebiosa nowych PENTIUM x5000 - procek z uciętą obsługą RAM do 8GB? Procek nieobsługujący USB3.1? Obsługa PCIe w wersji 2.0???!  Po jednym wątku na rdzeń bo proc nie ma HT?? 18 potoków w grafice????  DirectX-v12, OpenGL-v4.4,OpenCL-v2.0 ??
Tańszy Ryzen ma 4 rdzenie, 8 wątków, 512 potoków w grafice (a nie 18!), DirectX-v12.1,OpenGL-v4.6,OpenCL-v2.2 oraz PCIe w wersji 3.0.  Przy zakupie uwagę należy skupić przede wszystkim właśnie na specyfikacji procesora bo ... często bywa tak iż marketowcy celowo wprowadzają w błąd wpisując w specyfikacji otby coś takiego: obsługa RAM DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600. Trzeba uważać bo np. Dell robi takie cuda że jedna seria laptopów ma  zamontowane DDR4-2133 a inna seria identycznego laptopa ma już DDR3-1600!!!!!!  U konkurencji także nie jest inaczej, HP w słynnej serii 250 robi takie numery iż od procka zależy np. prędkość portu dla nagrywarki DVD (o ile występuje w danym modelu). Dlaczego o tym mówię? Ano dlatego iż dużo ludzi rozbudowuje lapki wywalając nagrywarkę i wstawiając w to miejsce kieszeń MultiBay dla kolejnego dysku.  Jeśli źle dobierzemy sobie sprzęt to pozostanie nam później używać sobie zamontowany tam dysk z prędkością sata150 a nie sata600 (dla jasności: wszystkie kompy od HP z prockami celeron/pentium/amd-seriaA/amd-seriaE mają kontroler nagrywarki działający właśnie w sata150; większość najtańszych core-i3 także).
Po czym (moim zdaniem) od razu poznać sklepowy złom? Po matrycy! Jeśli jest mniej jak 1920x1080 i nie jest to IPS to... w 90% przypadkach laptop to stara kupa złomu (rozbudowana o dodatkowy RAM i inny dysk) ...
Ostatnia rzecz ... dla zainteresowanych...
to... nie nabierajcie się na komputery rozbudowane o RAM i większe dyski! Przeanalizowałam takich jak OleOle, Komputronik, XKOM, EuroAGD, Sferis i kilku innych. Najrozsądniejszą opcją jest zakupienie laptopa z najmniejszą ilością RAM i najgorszym dyskiem a potem rozbudowa we własnym zakresie. Dlaczego? Pewien sklep za tego samego Della tyle że z 16GB RAM i większym dyskiem M2 chciał aż 596zł więcej polskich talarów (tylko za usługę rozbudowy!!!)

Nie mówię o różnicy cenowej podzespołów którą także należy doliczyć. Komputer w podstawie z 4GB-DDR4-2400 oraz najtańszym dyskiem HDD-1TB kosztował 1899zł a z 16GB RAM (2x8GB-2400 Kingston) oraz dyskiem M2 Samsung970 512GB chcieli 3247zł.
Jak to wygląda w realu?
Kupujemy laptopa za 1899zł...
Sprzedajemy 4GB RAM za 35zł...
Sprzedajemy dysk 1TB (był tam HGST 7200/32M/1TB/2.5/SATA3) za 80zł....
laptop wyszedł nam 1784zł!
Dokupujemy Samsunga 970EVO 512GB za 549zł; dokupujemy 2 x 8GB-DDR4-2400 (Kingston) za 2 x 159zł ...
Całość wynosi 2651zł a nie 3247zł!  Różnica 596zł wcale niemała...

No i teraz hit na koniec... w innym kolorku aby było widać...

Zwracajcie uwagę na pochodzenie sprzętu! Róbcie to dopiero gdy trzymacie pudełko ze sprzętem w "łapsku"tuż przed zakupem. Wiele komputerów w dość dużym i znanym markecie miało naklejki na pudełkach z oznaczeniem pochodzenia KOMPUTEROWE CENTRUM SERWISOWE ... i podobnie

O co chodzi? Ano o to że to sprzęt naprawiany gwarancyjnie który został przez kogoś zwrócony. To są właśnie te promocje WEEKENDOWE albowiem w czasie 3 tygodni nie znalazłam laptopa w promocji bez podobnych naklejek.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

mackeire:
komputer się dobiera do zastosowania a nie wytacza armaty na muchy

exTerminator:
W każdym "zastosowaniu" warto mieć zapas mocy. Można orać pole traktorem lub... kuńmi hehe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej