Nowe posty

Autor Wątek: za mało miejsca dla xena  (Przeczytany 2818 razy)

lechu_mys

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« dnia: 2005-12-10, 21:53:33 »
Witam.

Problem jest następujący. Po włożeniu płyty do napędu i zamontowaniu
\\'mount /mnt/cdrom/\\' (urzadzenie /dev/hdc/) wszystko jest OK - robie to na co mam ochote. Problem pojawia sie przy probie wyjecia plytki z napedu. Przyciskanie guzika na napedzie nie daje efektow (co jest zrozumiale - przeciez naped jest zamontowany)... w zwiazku z powyzszym... \\'umount /mnt/cdrom\\' co zwraca ze nie da sie wykonac bo urzadzenie jest zamontowane i zajete... \\'eject\\' zwraca ze nie da sie wysunac bo urzadzenie jest zamontowane i zajete... a wiec... proba z \\'umount /mnt/cdrom -l\\' ... odmontowane ale przy eject tacka nadal sie nie wysuwa... wiec...

\\'su
sysctl -w dev.cdrom.lock=0\\'

Juz przy wczesniejszych slackach i napedach (tylko ze wczensije mialem zwykle cd-r) sztuczka pomagala. Dzisiaj jednak napotkalem na kolejny problem. Przy wkladaniu plytki zamiast katalogow i plikow pojawiaja sie pytajniki - lub nie pojawia sie nic w ogole. Zmienilem z powrotem na lock=1... pliczki widac ale nie wysuwa sie tacka - co robic ?

harum

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-10, 23:07:07 »
moze jeses w cdrom wiedz cofnij sie czyli
cd .. && umount /mnt/cdrom

lechu_mys

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-11, 08:14:29 »
2005-12-10 23:07:07 harum napisał:

> moze jeses w cdrom wiedz cofnij sie czyli
 > cd .. && umount /mnt/cdrom

No to też nie o to chodziło - ale jakoś sobie poradziłem (przynajmniej tymczasowo). Natomiast problem nadal istnieje gdy np instaluje jakas gre spos windowsa na 2CD uzywajac WINE. Przypuszczam ze nie chce wysuwac tacki bo plyta jest w uzyciu przez serwer WINE, w przypadku ustawienia lock=0 mam problemy z podgladaniem zawartosci płyty (j.w.). Jakies pomysły ?

lechu_mys

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-14, 17:57:17 »
Wklejam :

root@a:/matis# umount /mnt/cdrom -f
umount2: Device or resource busy
umount: /mnt/cdrom: device is busy
umount2: Device or resource busy
umount: /mnt/cdrom: device is busy
root@a:/matis#

Po wpisaniu umount z parametrem \\'f\\' naped powinien sie wysuwac
bez kaprysu.. a u mnie :|  
Pomozcie... mam dosc :(

ZipoKing

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-18, 08:21:22 »
Wpisz:
fuser -v /dev/hdc

pojawi się lista procesów, która korzysta (i jednocześnie blokuje) napęd... wtedy wystarczy je skillować i po sprawie.

Pozdrawiam,
Paweł S.

dziki1250

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-10, 21:33:28 »
Na partycji boot (100mb) w fedora core 4 zainstalowałem xena z jądrem xenlinuksa ale gdy próbuje go zbootować to wyskakuje błąd , że za mało dla jądra jest miejsca. Jak zrobić, żeby przenieść jądro xena na inną partycje i z niej bootowac xena??

dziki1250

  • Gość
za mało miejsca dla xena
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-12, 15:46:15 »
Problem sam się rozwiązał. Błąd wywalało bo xen nie działa z pewnymi kernelami, a żeby jądra przeieść wystarczy ścieżki poustawiać w grubie.