Nowe posty

Autor Wątek: Firefox i MPlayer  (Przeczytany 4105 razy)

mayer_king

  • Gość
Firefox i MPlayer
« dnia: 2005-12-11, 14:43:42 »
Po dwoch dniach szperania i kominowania mam juz dosc i pisze z prosba o ratunek.
Zaraz mnie trafi szlag!
Moje pytanie:
Jak nagrac dzwiek z mikrfonu w programie np. audacity.
Mikrofon jest podlaczony - dziala.
Wejscia w mikserze sa wlaczone i podlglosnione - sprawdzalem.
Wybieram nagrywanie w audacity - nagrywa cisze.
W ustawieniach audacity - sciezka do urzadzenia nagrywajacego to /dev/dsp - nie mozna tego zmienic
W samym programi jest tez cos takiego jak
Mixer Toolbar - u mnie jest to nieaktywne...
Sprzet: Mandrake 2005LE, SB audigy2,



de_laurent

  • Gość
Firefox i MPlayer
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-11, 17:20:20 »
2005-12-11 14:43:42 mayer_king napisał:

> Po dwoch dniach szperania i kominowania mam juz dosc i pisze z prosba o ratunek.
 > Zaraz mnie trafi szlag!
 > Moje pytanie:
 > Jak nagrac dzwiek z mikrfonu w programie np. audacity.
 > Mikrofon jest podlaczony - dziala.
 > Wejscia w mikserze sa wlaczone i podlglosnione - sprawdzalem.
 > Wybieram nagrywanie w audacity - nagrywa cisze.
 > W ustawieniach audacity - sciezka do urzadzenia nagrywajacego to /dev/dsp - nie mozna tego
 > zmienic
 > W samym programi jest tez cos takiego jak
 > Mixer Toolbar - u mnie jest to nieaktywne...
 > Sprzet: Mandrake 2005LE, SB audigy2,
 >
 >
 >

W mikserze w \\"wejscie\\" powinienes tez zaznaczyc mikrofon, w kmix taka czerwona kropka, zielona z reszta, tez sie musi swiecic. Ponad to musisz miec wlaczone i podglosnione Capture. Mozesz tez ustawic mic boost +20dB. Oczywiscie, jezeli tego jeszcze nie zrobiles.

mayer_king

  • Gość
Firefox i MPlayer
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-11, 19:34:26 »
 > W mikserze w \\"wejscie\\" powinienes tez zaznaczyc mikrofon, w kmix taka czerwona
 > kropka, zielona z reszta, tez sie musi swiecic. Ponad to musisz miec wlaczone i podglosnione
 > Capture. Mozesz tez ustawic mic boost +20dB. Oczywiscie, jezeli tego jeszcze nie zrobiles.

Wlasnie i tu zaczynaja sie powazne schody
Rozmawialem z kilkoma uzytkownikami i tez nie wiedza.
O co chodzi w moim kmix nie ma tych tzw. czerwonych kropek.
Nie wiem czy jest cos nie doinstalowane czy cos...

lukaszb0

  • Gość
Firefox i MPlayer
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-11, 14:25:57 »
Witam wszystkich
Pracuję na Mandrivie 2005 LE ,Firefox 1.0.2 ,
 i chciałem sobie obejrzeć wiadomości na wiadomości.onet.pl a dokładniej relacje TV ale gdy klikam na "zobacz" wyskakuje mi komunikat na stronie :
"Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript"  

mam do wyboru dwie opcje : - pierwsza :"Pokaż film w moim odtwarzaczu multimedialnym"  ale kiedy ją wybieram wyskakuje mi :"XMMS nie jest zarejestrowanym protokołem "

-druga :"Spróbuj pokazać film jeszcze raz" ale kiedy ją klikam  pokazuje mi się okienko Mplayer plugin (na stronie) i prubuje otworzyć film ale coś mu nie wychodzi i zaraz pojawia się napis "zatrzymane"

Mam zainstalowany : " jre-1_5_0_04-linux-i586.rpm " i        " mplayerplug-in-3.17-fc4.i386.rpm "

Bardzo chciałbym móc oglądać te relacje tv -przyzwyczaiłem się do linuxa i przesiadka na Windowsa nie wchodzi w grę - mam nadzieję że zwracam się do właściwych osób z góry dziękuję za pomoc

de_laurent

  • Gość
Firefox i MPlayer
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-11, 17:33:10 »
Przede wszystkim napisz do onetu, ze jestes uzytkownikiem Linuksa i, ze tez chcesz miec dostep do tego typu plikow. Zapytaj sie jak masz te pliki ogladac i dlaczego so w formacie NIEKOMPATYBILNYM z innymi systemami operacyjnymi niz Windows. Ja sprobowalem kliknac prawym na mplayera w przegladarce i skopiowac adres, pozniej wkleic w konsoli jako parametr dla mplayera, dziala tylko 3 sekundy, pozniej zdycha - lotrzyki!