Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Jaki Linux do przywracania partycji systemowej w Android ?

(1/4) > >>

whitewolf1608:
Witam tak jak w temacie, krótko i na temat.

Który Linux do przywracania partycji systemowej w Tablecie z Android ?

Proszę o podanie najlepiej nadającej się dystrybucji do tego.

1709:
Linux Mint, ewentualnie Arch Linux
 ze wzgledu ze mnogosc narzedzi, w tym pakietow uzytkownikow ( nie pamietam nazwy jak to dodatkowe repozytorium sie nazywalo )

To sa zazwyczaj narzedzia dzieki ktorym np. mozesz zmienic Adroida na inny.
Niestety w zaleznosci od modelu telefonu moze brakowac kilku opcji lub konkretnego narzedzia.
Jesli np.
telefon zostal  "bricked" czyli nie uruchamia sie, a producent lub inny developer nie wydal odpowiedniego narzedzia na linuxa,
to pozostaje skorzystac tylko z tego jedynie slusznego systemu ( i czasami nawet tylko w konkretnej wersji )  ktory wspiera producent telefonu.

PS: A tak jakbys napisal bardziej konkretnie co masz na mysli przywrocic partycje ..., to bylo by milo.
Nie wiem czy z kopii gdzies zapisanej, czy poprostu nagle znikla partycja, czy pliki androida zostaly uszkodzone i musisz wgrac nowy system.

whitewolf1608:
Witaj Dziękuję Ci za to że Jesteś.

Dziękuję Ci za Twoją wiadomość.

Jak podpinam pod USB w Windows to słychać ten charakterystyczny dźwięk.

Jednak w Menedżerze urządzeń nie odnajduje mi urządzenia pod żadną nazwą.

Jakie narzędzie uruchomi na Linuxie wgrywanie z linii komend na nowo obrazu systemu.

Mam obraz systemu w formacie kdz. Format kompatybilny z urządzeniami LG.

Przez Recovery TWRP - jak jeszcze działalo widziane były dwie partycje:

Boot

Recovery

Przez TWRP więcej partycji nie było rozpoznawane, co nie oznacza, że w Androidzie jest ich więcej.

Jak dokonuje się czyszczenia to jest ich więcej.

Jednak jest nadzieja, potrzeba wgrać obraz kdz do pamięci flash.

Obecnie nie mogę uruchomić Download Mode, ani wejść w TWRP.

Proszę o porady jak z linii komend wgrać obraz kdz do pamięci flash ?

whitewolf1608:

--- Cytat: 1709 w 2019-01-08, 14:59:27 ---Linux Mint, ewentualnie Arch Linux
 ze względu ze mnogość narzędzi, w tym pakietów użytkowników ( nie pamiętam nazwy jak to dodatkowe repozytorium się nazywało )

To są zazwyczaj narzędzia dzięki którym np. możesz zmienić Androida na inny.
Niestety w zależności od modelu telefonu możne brakować kilku opcji lub konkretnego narzędzia.
Jeśli np.
telefon został  "bricked" czyli nie uruchamia się, a producent lub inny developer nie wydal odpowiedniego narzędzia na Linux,
to pozostaje skorzystać tylko z tego jedynie słusznego systemu ( i czasami nawet tylko w konkretnej wersji )  który wspiera producent telefonu.

PS: A tak jakbyś napisał bardziej konkretnie co masz na myśli przywrócić partycje ..., to było by milo.
Nie wiem czy z kopii gdzieś zapisanej, czy po prostu nagle znikła partycja, czy pliki androida zostały uszkodzone i musisz wgrać nowy system.

--- Koniec cytatu ---

Przyjacielu możesz mi napisać gdzie na płycie głównej znajduje się pamięć Flash ?

Jedna osoba mówiła mi i nie wiem czy specjalnie nie wprowadziła mnie w błąd.

Chodzi o to że podobno istnieje odratowanie pamięci Flash oraz Eprom, naświetlając to miejsce

zwykłym laserem.

Myślę że mógłbym spróbować samemu w domu otworzyć Tablet.

Potrzebuję tylko informacji, lu b jakiejś instrukcji gdzie się odhacza zaczepy itd...

Jest to LG G Pad v490

1709:
Jestem tylko zwyklym uzytkownikiem ktory rowniez kiedys mial cos wspolnego TWRP i czyms tam jeszcze, nic poza tym. :)
Uzywalem glownie narzedzi graficznych, nic poza tym.
Ty potrzebujesz wiedzy i dokumentacji  i aplikacji do konkretnego modelu.
Od tego sa konkretne fora, konkretne poradniki i konkretne aplikacje.
Jednym z takich for jest np. xda, znajdziesz tam soft i poradniki, ale to jest forum glownie dla developerow,
wiec pomocy mozesz nie tam czasami nie dostac.
https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/
Jest tez chyba kilka for polskich, o ktorych nie mam bladego pojecia.


--- Cytuj --- podobno istnieje odratowanie pamięci Flash oraz Eprom, naświetlając to miejsce
--- Koniec cytatu ---
Nie jestem nawet elektronikiem. (bynajmniej nie prawdziwym)  Zeby odpowiedziec na to pytanie musialbys znalesc informacje jak taka twoja pamiec jest zbudowana
i czy ma jakies naprawialne wady.
- samo swiecenie na obudowe nie pomoze
- krysztalkow krzemu raczej nie polaczy ( Temperatura topnienia krzemu 1 414 °C https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzem )
 predzej sie telefon spali :D
- ale samo nagrzanie moglo by pomoc stopic conajwyzej topniki np. cyna 231,93 °C ale jak widzisz to i tak jest za wysoka temperatura np. dla plastikowej obudowy.
( chociaz wsumie odlutowuje sie BGA goracym powietrzem, ale tam cyna jest na wierzchu )
- kiedys przypadkowo wydzialem spalony tranzystor, z zewnatrz wyglądal normalnie, ale w srodku byla przepalona dziura.
...  Takze jest to bardzo watpliwe.

Jak TWRP padlo to chyba musisz znalesc poradnik jak odbrikowac urzadzenie, ktore polega na wgraniu orginalnego softu producenta.
Jesli problemem jest uszkodzona pamiec, to chyba tylko wymiana pamieci w serwisie pomoze.
Jesli chodzi o linuxa to sobie wpisz taka komende przed i po podlaczeniu urzadzenia,

--- Kod: ---
lsusb
--- Koniec kodu ---
Zobaczysz chociaz czy wykrywa go.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej