Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Instalacja programu spod wine z przeszkodami.  (Przeczytany 1265 razy)

kaszczor

  • Gość
Instalacja programu spod wine z przeszkodami.
« dnia: 2019-01-01, 20:30:47 »
Na swoim laptopie z Xubuntu 18.04 próbuję za pośrednictwem konsoli zainstalować program pod wine z rozszerzeniem"exe". Podczas próby instalacji pojawia się okienko z komunikatem, że do zainstalowania tego programu jest wymagany program Microsoft .NET Framework. Klikam na "Zaakceptuj i zainstaluj". Program z początku zaczyna się instalować, ale w połowie instalacja ta się przerywa i pojawia się drugie okienko z komunikatem: "Instalacja nie powiodła się. Co najmniej jeden problem spowodował niepowodzenie instalacji. Usuń problemy, a następnie ponów próbę instalacji. Aby uzyskać więcej informacji można znaleźć w pliku dziennika". W tym pliku dziennika nie ma nic, niestety.
Czy da się jakoś tę przeszkodę pokonać?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja programu spod wine z przeszkodami.
« Odpowiedź #1 dnia: 2019-01-01, 20:58:04 »
Ja kiedys mialem problem z instalacja dodatkow poniewaz winetrics w systemie byl mocno nie aktualny.
Pobralem go chyba komenda
wget https://raw.githubusercontent.com/Winetricks/winetricks/master/src/winetricks
z poradnika README  https://github.com/Winetricks/winetricks
zaktualizowalem i uruchomilem poprostu z terminala instalujac co mi bylo potrzeba.
( sciagniety plik bedzie tam gdzie tam gdzie byl otwarty terminal - ale to sposob dla zaawansowanych uzytkownikow umiejacych uzywac terminal )

Niestety nie podam konkretnych przykladow bo teraz nie uzywam.
I moze wskazowki w README beda lepsze niz moje.
Moze ktos inny konkretniej pomoze tutaj lub na forum wine.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Boxxaa

  • Gość
Odp: Instalacja programu spod wine z przeszkodami.
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-03-15, 11:16:31 »
Od kilku dni próbuję rozszyfrować środowisko WINE, przy okazji zapraszam zainteresowanych na pogaduchy:
https://forum.linux.pl/index.php/topic,25516.0.html

Poczytałam kilkaset tematów związanych z WINE i wszędzie ten sam problem. Z autopsji już wiem, że największym problemem WINE jest środowisko Windows które WINE sobie tworzy. Trzeba bacznie przyglądać się plikom znajdującym się pod adresem:

/home/username/.wine/drive_c/

W moim przypadku jest tam już praktycznie cały WINDOWS 7 x86 PRO. Dopiero teraz udaje się uruchamiać większość programów lecz nadal występują problemy w pracy z nimi (chodzi o takie kombajny jak Adobe Premiere czy Sony Vegas). W związku z tym iż nadal są problemy, powstał wątek o którym wspomniałam wyżej.
Proponuję koledze DOGRAĆ że tak brzydko powiem - resztę Windowsa pod wskazany adres. U mnie jest to po prostu kopia postawionego WIN7 x86 na innym dysku (uwaga! nie może to być kopia z VirtualBOX!). Dopiero teraz udaje się bezkonflktowo (Mint 19.1) uruchamiać słabsze programy. Bez problemu działa np. Automapa PPC, Firefoks z dodatkiem Internet Download Manager, działa także stary Photoshop CS7 i masa innych.
Gdy już dopracuję to nad czym pracuję (max. za 40-50dni) to na forum pojawi się poradnik typu HOWTO z dokładną instrukcją typu CO/GDZIE i JAK. WINE to dla mnie priorytet zatem nie odpuszczę.