Oprogramowanie > Inne

Nie mogę zainstalować programu pod wine.

(1/3) > >>

:
Mam laptopa z systemem Xubuntu 18.04. Próbuję zainstalować jeden program pod wine, ale nijak nie mogę tego zrobić. Wygląda na to, że wine po prostu nie ma. Ale z drugiej strony, to trochę dziwne, bo w Synapticu widać, że wine jest zainstalowane. Co mam robić.

arecki:
A gdzie są pokazane te próby i ich wyniki?
Skoro synaptic twierdzi, że jest to dla pewności można jeszcze w terminalu:

--- Kod: ---
dpkg -l | grep wine
--- Koniec kodu ---

:

--- Cytat: arecki w 2019-01-01, 11:09:09 ---A gdzie są pokazane te próby i ich wyniki?
--- Koniec cytatu ---
Podczas próby zainstalowania programu pod wine pojawia się "menedzer archiwów" z komunikatem - "ERROR: /home/gumi/Pobieralnia/Windows/MachinerySetup.exe : Can not open the file as archive".

--- Cytat: arecki w 2019-01-01, 11:09:09 ---Skoro synaptic twierdzi, że jest to dla pewności można jeszcze w terminalu:

--- Kod: ---
dpkg -l | grep wine
--- Koniec kodu ---
Komunikat z terminala:
ii  fonts-wine                                   3.0-1ubuntu1                               all          Windows API implementation - fonts
ii  libwine:i386                                 3.0-1ubuntu1                               i386         Windows API implementation - library
ii  wine-stable                                  3.0-1ubuntu1                               all          Windows API implementation - standard suite
ii  wine32                                       3.0-1ubuntu1                               i386         Windows API implementation - 32-bit binary loader
--- Koniec cytatu ---

arecki:
Nadal nie wiadomo na czym polega ta próba.
Napisz dokładnie jak próbujesz zainstalować program.
Z błędu można przynajmniej się dowiedzieć, że owym programem jest najprawdopodobniej Machinery HDR Effects.
Wynik dpkg -l potweirdza obecność wine w systemie, osobiście wybrałnbym wersję wine-staging.

P.S. Może po prostu nie wiesz jak przeprowadzić instalację, jeśli tak to masz sznurek do podręcznika https://help.ubuntu.com/community/Wine

:

--- Cytat: arecki w 2019-01-01, 13:05:30 ---Nadal nie wiadomo na czym polega ta próba.
Napisz dokładnie jak próbujesz zainstalować program.
--- Koniec cytatu ---
Jeszcze nie tak dawno robiłem to tak. Uruchamiałem Krusadera. Kursorem myszy najeżdzałem na program, który chciałem pod wine zainstalować. Kilkałem w plik programu istalacyjnego exe i samoczynnie uruchamiała mi się istalacja pod wine. I wszystyko tak działało.
Teraz też tak zrobiłem, ale już nie działa, niestety. Myślę, że po którejś z aktualizacji systemu wszystko się skichało.

--- Cytat: arecki w 2019-01-01, 13:05:30 ---Z błędu można przynajmniej się dowiedzieć, że owym programem jest najprawdopodobniej Machinery HDR Effects.
Wynik dpkg -l potweirdza obecność wine w systemie, osobiście wybrałnbym wersję wine-staging.

P.S. Może po prostu nie wiesz jak przeprowadzić instalację, jeśli tak to masz sznurek do podręcznika https://help.ubuntu.com/community/Wine
--- Koniec cytatu ---
Dokładnie tak. Ten program instalowałem właśnie w taki sposób jakiś czas temu i do dzisiaj mam go zainstalowany. Ale teraz chciałem zainstalować nowszą wersję (aktualizację), z pliku exe i już nie mogę, niestety.
W repozytoriach nie ma żadnego wine-staging.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej