Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Debian i Xserver  (Przeczytany 2542 razy)

MMx

  • Gość
Debian i Xserver
« dnia: 2005-12-09, 18:54:15 »
Witam.
Na wstepie chce przeprosic Was, pewnie pytanie sie powtarza. Niestety nie mam aktualnie stalego dostepu do internetu i nie mam jak przeszukac forum.
Wiec tak, zainstalowalem system ubuntu, przy instalacji wybralem opcje \\'server\\' poniewaz zalezalo mi zeby system byl bez bajerow (maly dysk i ogolnie slaby komp na gnome i inne bajery ktorych nigdy bym nie uzywal). Chcialem jako srodowisko graficzne uzywac fluxboxa, widzialem go juz kiedys i nawet mi sie spodobal oraz z tego co wiem nie wymaga jakiegos super szybkiego kompa. Poinstalowalem wszystkie potrzebne rzeczy, ktore mi doradzili na ircu. Po wpisaniu startx wlacza sie jakis graficzny ekran i za chwile sie wylacza z jakims errorem. Myslalem, ze to normalne bo jeszcze nie instalowalem fluxboxa. Sciagnalem zrodla, wchodze do folderu (jako root), pisze ./configure i podczas konfiguracji wywala mi blad:
\\"configure: error: Fluxbox requires the X Window System libraries and headers. \\". Sadzac po tresci bledu jest to jakas drobnostka jednak ja nie jestem zadnym specjalista od linuxa. Aha, nie instaluje fluxboxa z paczki *.deb bo wyskakuje mi duzo zaleznosci. Z gory dziekuje za odpowiedz :)

anakin9

  • Gość
Debian i Xserver
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-09, 13:50:10 »
Witam , wlasnie pierwszy raz w moim zyciu zaoiistalowalem sam linuxa , wszystko poszlo ladnie i zgrabnie , nastepnie chcialem zainstalowac fluxboxa, oczywiscie zapomnialem i Xserver co mi slicznie napisalo , sciagnalem wiec xserver-free86 z paroma pakietami co przeczytalem w pewnym poradniku.. no dobra zainstalowalo sie ale teraz mam problem z konfiguracja  , mam karte graficxzna ATI RAGE AGP zintergowana i jak dokladnie jak ustawic? myszke i monitor robie bez problemu , po konfiguracji (ustawiam na chybil trafl) wpisuje startx i ekran znika i wyskakuja mi bledy:
kilka sciezek i No Symbols Found
No Devices detected
fatal server error: no screens found
XIO: fatal error IO error 104
i kilka innych :/
Prosze o pomoc , jak to skonfigurowac?

guzzi1

  • Gość
Debian i Xserver
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-09, 14:39:03 »
Dokładny opis -ów pod debiana jest na dug.net.pl

http://www.dug.net.pl/texty/x.php

anakin9

  • Gość
Debian i Xserver
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-09, 16:08:54 »
Nie podalem dokladnego bledu , oto on :
Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_clip.o": No symboles found
 Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_norm.o": No symboles found
 Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_xform.o": No symboles found
 Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_vertex.o": No symboles found
 
 (EE) No devices detected.
 
 Fatal server error:
 no screen found


co z tym zrobic? prosze o pomoc nio :)