Dystrybucje Linuksa > Inne

Jak uruchomić środowisko graficzne w Scientific

<< < (2/2)

prezes.cc:

--- Cytuj ---przetestuj sobie w virtualboxie i sie ciesz.
--- Koniec cytatu ---

Tak właśnie robie


--- Cytuj ---dystrybucja linuxa, a srodowisko graficzne to dwie rozne rzeczy, nie wiem co i jak zrobiles
--- Koniec cytatu ---

To akurat wiem :) Zatrzymałem się na powłoce tekstowej gdzie wpisuje się nazwę użytkownika i hasło. Zalogowałem się na roota i spróbowałem uruchomić GUI poleceniem startx ale nie działa. W internecie znalazłem podpowiedź aby użyć gdm ale też nie działa.

1709:
No to moze tam nie ma GUI ? , sciagales inne ISO ze srodowiskiem?
Jesli tak to jakie dokladnie.

prezes.cc:
Ściągnąłem z DistroWatch wersję DVD Dual Layer 8GB, jest też wersja netinst 550 MB

pavbaranov:
Zdzisław - obecnie jesteś na poziomie instalacji "gotowców". I tego się trzymaj. Nie wiemy co zainstalowałeś, bo nawet twierdząc, że zainstalowałeś środowisko GNOME to również niewiele mówi.
Wg info o Scientific (doprawdy ta dystrybucja jest Ci potrzebna?) - jest tam systemd, jest też w istocie GNOME 3. To ostatnie ma coś co się nazywa Display Manager (stąd ów DM), które jest z nim mocno powiązane o nazwie GDM. I to jest najrozsądniejszy sposób logowania się do systemu:
1. podniesienie usługi GDM przez systemd,
2. dokonanie w ekranie logowania (GDM) wyboru użytkownika, wpisanie hasła i wybór określonego środowiska, w którym chce się pracować.
Sorry - ustalenie jak zrobić pierwsze, jest ogólnie dostępne w sieci i nie bardzo rozumiem, by ktoś za Ciebie miał wykonać Twoją robotę. TIP - dość dobrze opisane to na wiki Archa.
TIP2: https://wiki.archlinux.org/index.php/GNOME#Starting

PS: Tak zwane netinstall oferują podstawową możliwość instalacji systemu sprowadzającą się m.in. do tego, że wszystko co chce się mieć trzeba już zainstalować (z sieci - stąd nazwa) i przede wszystkim wiedzieć co się zainstalować chce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej