Dystrybucje Linuksa > Inne

Jak uruchomić środowisko graficzne w Scientific

(1/2) > >>

prezes.cc:
Jak uruchomić środowisko graficzne w Scientific 7.6. Instalowałem jako minimalną instalację. Wszystko idzie dobrze, aż do momentu pojawienia się powłoki tekstowej - wpisuje jako użytkownik root i hasło i dalej nie wiem jakim poleceniem uruchomić GUI.

1709:
Musz szukac odpowiedzi pod katem wlasnej dystrybucji linuxa.
Jesli to srodowisko bylo w repozytorium twojej dystrybucji to powinienes pytac developerow wlasnej dystrybucji.
A jesli sam kompilowales i instalowales to musisz poczytac dokumentacje tego srodowiska ( np. jak uruchomic z terminala )
 i dokumentacje twojej dystrybucji i jeszcze zobaczyc pakiety zrodlowe srodowisk by zobaczyc jak w twojej dystrybucji to dziala.
Bo normalnie to czarnej magii nie ma. W menadzerze logowania wybierasz srodowisko graficzne, logujesz sie dziala, nawet jesli to srodowisko bez GUI.
Tylko ze z youtube wynika https://www.youtube.com/watch?v=Z9RBKhkJ89I
ze akurat te srdowisko GUI posiada.

pavbaranov:
Po pierwsze - zainstalować DE.
Po drugie - ewentualnie doinstalować jakiś DM.
Po trzecie - podnieść.
Po czwarte - wybrać z listy.

Alternatywa to np. skonfigurowanie odpowiednio startx i wywoływanie środowiska w ten sposób (o ile jest to takie środowisko, które tak można wywołać).

prezes.cc:

--- Cytuj ---Po pierwsze - zainstalować DE.
Po drugie - ewentualnie doinstalować jakiś DM.
Po trzecie - podnieść.
Po czwarte - wybrać z listy.

Alternatywa to np. skonfigurowanie odpowiednio startx i wywoływanie środowiska w ten sposób (o ile jest to takie środowisko, które tak można wywołać).
--- Koniec cytatu ---

Szczerze mówiąc to dla mnie troche niezrozumiałe. Bawie się w instalacje różnych Linuksów żeby wyrobić sobie zdanie o każdym z nich, no i Scientific okazał się za trudny, chociaż zainstalowałem go drugi raz ze środowiskiem GNOME.

1709:
Chyba piszemy o czyms innym ...
dystrybucja linuxa, a srodowisko graficzne to dwie rozne rzeczy, nie wiem co i jak zrobiles
Sciagnij sobie dystrybucje linuxa http://ftp.scientificlinux.org/linux/scientific/7x/x86_64/iso/
przetestuj sobie w virtualboxie i sie ciesz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej