Oprogramowanie > Inne

GMail w KDE

(1/5) > >>

Madzia_82:
Od niedawna korzystam z KDE NEON. Zrezygnowałam z Ubuntu na rzecz tej dystrybucji. Wszystko mi się podoba ale jednej rzeczy nie potrafię skonfigurować. W Ubuntu miałam zainstalowany GNOME Gmail (https://davesteele.github.io/gnome-gmail/), który rozwiązywał problem integracji Gmail z systemem. W KDE NEON nie mogę sobie z tym poradzić - chodzi mi przede wszystkim o to, żeby w razie kliknięcia na adres email (np. gdzieś na stronie www) otwierała się przeglądarka oknem Gmail z nową wiadomością na wybrany adres oraz o możliwość udostępnienia plików z Dolphin przez mail. W Dolphin jest opcja Udostępnij->wyślij pocztą ale nie potrafię tak tego skonfigurować aby otwierał się w przeglądarce nowa wiadomość w Gmail z udostępnionym plikiem jako załącznikiem.

Mam nadzieję, że w miarę precyzyjnie opisałam o co mi chodzi...

pavbaranov:
Jeśli Ci o to chodzi, to zespół KDE udostępnia 3 klientów pocztowych: KMail, Kube oraz Trojita. Masz którykolwiek zainstalowany?
Wraz z nimi (co najmniej KMail, bo tego używam, ale chyba inne również) można osiągnąć to co chcesz. Oczywiście możesz też użyć innych klientów pocztowych, ale tu nie ręczę, czy będą one się tak dobrze integrować.
Niestety nie odpowiem Ci na pytanie, czy istnieje sposób na powiązanie jakiejkolwiek przeglądarki z adresem mailowym w taki sposób, jak to opisałaś. Nie znam czegoś takiego.

Madzia_82:
no właśnie nie korzystam z programu pocztowego i nie bardzo chce korzystać z czegoś innego niż GMail. Siła przyzwyczajenia.

kenpo:
To jest dodatek napisany specjalnie dla środowiska Gnome i jeśli wyszukiwarka nic nie znajduje dla KDE Plasma, to znaczy, że nie ma czegoś takiego.
Jeszcze możesz poszukać w
https://store.kde.org/

A jeśli nie ma, to zawsze pozostaje opcja zainteresowania kogoś takim pomysłem. Na forum KDE jest sekcja brainstorm do zgłaszania pomysłów
https://forum.kde.org/viewforum.php?f=83
Ale chyba, developerzy rzadko ją czytają. Lepiej napisać na
https://mail.kde.org/mailman/listinfo/kde-devel

A najlepiej znaleźć kogoś kto robi coś podobnego i zainteresować go. Może osoby robiące integrację google drive by się zainteresowały.
https://community.kde.org/KIO_GDrive

W gmail jest opcja przeciągnij i upuść na wiadomości, ale jakoś u mnie nie działa. Pokazuje błąd o wielkości pliku.


--- Cytat: Madzia_82 w 2018-10-18, 06:54:55 ---nie bardzo chce korzystać z czegoś innego niż GMail.

--- Koniec cytatu ---
Kmail można skonfigurować żeby obsługiwał Gmail. Program pocztowy a konto pocztowe to dwie różne rzeczy. Programy do obsługi poczty jak Kmail czy Thunderbird mogą obsługiwać różne konta pocztowe, nawet kilka jednocześnie.

pavbaranov:
Tutaj masz alternatywy dla GNOME Gmail https://alternativeto.net/software/gnome-gmail/?platform=linux - z pobieżnej lektury służą one jedynie tzw. notyfikacji. Sprawdź jednak - może któryś z tych programików Cię zadowoli. Zasadniczo nie może on być jednak dla środowiska GNOME (albo dla Plasma, albo musi być niezależny od środowiska).

Rozumiem, że przyzwyczajona jesteś do obsługi GMaila za pomocą przeglądarki (webmail). Jeśli tak, to o ile ktoś wie jak zrobić skrypt, który otwiera bezpośrednio przeglądarkę ze stroną GMail, to chyba wiem jak to ustawić bez żadnych innych programów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej