Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Jak pobierać dodatki do kde?  (Przeczytany 1661 razy)

mrxardas9

  • Gość
Jak pobierać dodatki do kde?
« dnia: 2018-10-14, 20:47:48 »
Witam serdecznie mam taki problem chciałem zmienić wygląd menu, oraz kilku innych rzeczy w środowisku KDE tylko problem taki że jak chce pobrać dodatki w najprostszy możliwy sposób czyli przez ustawienia -> wygląd pulpitu -> bluer-gless (taki dodatek zmieniający menu) no to się nie da, albo mieli przez godzinę i nic z tego nie wynika. Próbowałem wejść na stronę store.kde.org i stąd to pobrać no i też nie da się albo dostaje taki link ocs://install?url=https%
Czy ktoś wie jak te dodatki otwierać albo jak tego linka otworzyć? On mi trochę przypomina magnet link do torrenta więc chyba też jakaś aplikacja do tego dodatkowa jest tylko nie wiem jaka próbowałem to googlować i nic konkretnego nie wyszło.
Dodam że mam system debian 9 i żaden dodatek mi nie działa

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-10-14, 21:18:34 »
1. Absolutnie najlepiej - poprzez menedżer paczek w danej dystrybucji.
2. Jeśli nie - masz w wielu miejscach GHNS. Systemsetting (Ustawienia systemowe) i tu masz olbrzymie pole do popisu.
3. store.kde.org? - Tu często masz opisane jak.
4. Dodatkowo masz jeszcze (plasma-)discover, gdzie również możesz pobierać różne dodatki, wystroje itp.
Brak szczegółowych informacji uniemożliwia Ci podpowiedź.

mrxardas9

  • Gość
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-10-15, 12:23:42 »
Już mi się udało nie wiem czy to serwer czasem jest tak jak by offline czy jaka jest tego inne przyczyna. Ale patrzcie co zrobiłem jest to piękno w czystej postaci.


EDIT: Mam pytanie jeszcze jedno, wie ktoś może jak nazywa się to małe okienko pokazujące się u góry podczas włączania plazmy z napisami np. "nawiązano połączenie z internetem" no wiecie te okienka informacyjne bo do pełni szczęścia brakuje mi tylko aby zrobić je z szarych na przezroczyste.
« Ostatnia zmiana: 2018-10-15, 17:46:45 wysłana przez mrxardas9 »

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #3 dnia: 2018-10-16, 21:19:48 »
Czasem fajne wystroje można znaleźć na stronie https://www.deviantart.com/

Wyszukaj, np. plasma theme, plasma icons itp.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #4 dnia: 2018-10-16, 22:51:17 »
Ogólna uwaga: dodawajcie te tematy, wystroje itp. ostrożnie i dla właściwej wersji KDE. W necie sporo jeszcze wystrojów dla KDE4 lub wcześniejszych wersji Plasma 5, które nie są kompatybilne z wersją, którą możecie mieć w systemie, a to jeden z prostych kroków do rozwalenia sobie Plasma 5.

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-10-17, 12:27:10 »
EDIT: Mam pytanie jeszcze jedno, wie ktoś może jak nazywa się to małe okienko pokazujące się u góry podczas włączania plazmy z napisami np. "nawiązano połączenie z internetem" no wiecie te okienka informacyjne bo do pełni szczęścia brakuje mi tylko aby zrobić je z szarych na przezroczyste.

Pobierz sobie jakiś theme dla Plasmy 5 z
https://store.kde.org/
i na nim poćwicz. Albo może znajdziesz odpowiadający ci wyglądem element. Wtedy będzie wystarczyło podmienić plik z tym elementem.

Rozpakuj w katalogu
/home/nazwa_użytkownika/.local/share/plasma/desktoptheme/

Tam są pliki svgz, które edytujesz programem Inkscape.

Prawdopodobnie będzie to tooltip.svg: background for tooltips used for instance in the taskbar and with icons.

https://techbase.kde.org/Development/Tutorials/Plasma5/ThemeDetails

Jeśli używasz domyślnego tematu to znajdź gdzie on się znajduje w systemie i go skopiuj do tego katalogu na home.

Chociaż przyznam, że nie wiem jak osiągnąłeś ten efekt, który masz na fotce, bo czytałem, że ostatnio wprowadzili do plasmy przeźroczystość, więc może być ona jakoś zakodowana i niezależna od oryginalnego wyglądu tego co jest w plikach svgz.
W każdym razie dużo da się zmodyfikować przez edycję tych plików. A czy osiągniesz pożądany efekt to nie wiem, bo nie sprawdzałem tego.
« Ostatnia zmiana: 2018-10-17, 12:32:03 wysłana przez kenpo »

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Jak pobierać dodatki do kde?
« Odpowiedź #6 dnia: 2018-10-17, 14:06:19 »
Mam pytanie jeszcze jedno, wie ktoś może jak nazywa się to małe okienko pokazujące się u góry podczas włączania plazmy z napisami np. "nawiązano połączenie z internetem" no wiecie te okienka informacyjne bo do pełni szczęścia brakuje mi tylko aby zrobić je z szarych na przezroczyste.
O ile wiem, za ten element odpowiada knotifications. Przezroczystość uzyskujesz edytując odpowiednie pliki (ale uwaga - można sobie zrobić "kuku" w systemie; Plasma - jak zresztą wiele DE - jest mocno wrażliwa na wadliwe pliki wystroju), albo znajdując jakiś temat w store.kde.org - tak jak wspomina choćby @kenpo.
Dodam jeszcze, że zestaw aplikacji, które służą do edycji wystrojów znajdziesz w paczce plasma-sdk (może się różnie nazywać w zależności od dystrybucji).
Możesz też spróbować pobawić się ustawieniami w:
Ustawienia systemowe -> Zachowanie pulpitu -> Efekty pulpitu
Te interesujące Ciebie to: Kontrast tła, Prześwitywanie, Rozmycie.

TIP: Stwórz sobie testowego użytkownika i na nim testuj wszelkie przeróbki tematów do Plazmy.