System > Instalacja

Z wielu dystrybucji linuxa działają tylko dwie. Proszę o wsparcie

(1/4) > >>

PSony3:
Witam.
Od miesiąca walczę z instalacją róznych dystrybucji linuksa na swoim laptopie; dell7559, i5 6300HQ, GTX960M, 8GB, SDD 128GB na Linux i SHDD 1TB z windozą.
Chcę znależć dla siebie system który najbardziej mi się spodoba.
Problem mój polega na braku możliwości uruchomienia Live CD bądź instalacji takich systemów jak; Manjaro, CentOS, Mageja, Kubuntu, elementaryOS, Open Suse, Arch Linux, wszystkie instalacje bądź próby uruchomienia Live kończą się na ekranie ładowania systemu, zawiesza się.

.Deepin instaluje się ale po uruchpmieniu i wpisaniu hasła przez chwilę zagra muzyczka i wyświetla się pusty pulpit z piękną tapetą i kręcące się kółeczka zamiast symbolu strzałki-myszki, na tym koniec.
Działa natomiast Ubuntu i wszystkie wersje graficzne Mint. Obecnie pisze z Mint Cinnamon.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu i było by fajnie rozwiazaniu problemu.
Dzięki z góry.
Chcę jeszcze zaznaczyć że jestem bardzo początkującym, potrafję zainstalować system, poruszać się w nim, dodawać i odinstalowywać programy w Menedżeże oprogramowania. Typowy użytkownik windozy :-) Chcę się nauczyć i przesiąść na Linux!

pavbaranov:
No dobra, ale co Ci w Ubuntu/Mint nie odpowiada? Te dwie wraz z pochodnymi - zapewnią Ci praktycznie wszelkie możliwości znalezienia DE, które będzie Ci pasować. Z dwu - Mint vs. Ubuntu, dla początkującego sugerowałbym jakieś Ubuntu, bo dokumentacja lepsza (o kilka klas).

Arch? Targetem tej dystrybucji nie jest raczej "bardzo początkujący" adept linuksa i "typowy użytkownik windozy". Inna sprawa, że na 99% raczej nie próbowałeś go instalować (bo on nie ma instalatora).

PSony3:
Mint jest bardzo fajny i to właśnie na nim teraz piszę, ubuntu jakoś mi nie podchodzi. Chciałem popróbować innych systemów z ciekawości, bardzo podoba mi się Deepin który działa  w virtualu ale nie na kompie. Co do Archa to nie był to konktetnie Arch linux tylko chyba Antegros, ściągnąłem tego i próbowałem instalować naprawdę mnóstwo.
 Bardzo jestem ciekawy dlaczego nie mogę normalnie zainstalować innych systemów.

pavbaranov:
Prawdopodobnie masz układ graficzny, który nazywa się Optimus (zintegrowany Intel + dedykowana NVidia). Niektóre livecd wymagają w takim przypadku "odpowiednich" zabiegów, by się mogły uruchomić. Zwykle jest to opisane w wiki tych dystrybucji.

Między Archem a Antergosem jest różnica.

Deepin (środowisko) możesz mieć również na Manjaro. Na manjaro.pl powinni Ci podpowiedzieć jak go odpalić, jeśli napotkasz problemy.

Jeśli Ci pasuje Mint - używaj Minta.

Paweł Kraszewski:

--- Cytuj ---Bardzo jestem ciekawy dlaczego nie mogę normalnie zainstalować innych systemów.
--- Koniec cytatu ---
Na 95% obstawiam problemy z UEFI, SecureBoot, złe przygotowanie nośników bootujących, bootowanie instalatora w złym trybie i/lub próby partycjonowania w złym standardzie. Mam starszego Inspirona, fabrycznie wyposażonego w Ubuntu i na nim jest 0% problemów z jakimkolwiek Linuksem.

Generalnie zestawy Della Intel i Intel+NVidia są bezproblemowe jeżeli chodzi o instalację. Czasami trochę zabiegów wymaga potem odpalenie akceleracji 3D na NV - ale z opisu wynika, że nie dochodzisz do tego etapu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej