Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Automatyczny restart po zawieszeniu  (Przeczytany 1881 razy)

wulkan

  • Gość
Automatyczny restart po zawieszeniu
« dnia: 2018-08-30, 18:41:13 »
Witam

Mam następujący problem. Chciałem zrobić router dla małej sieci na Slackwarze14 i DELL Precision T3500. Niestety co pewien czas, czasem kilkanaście godzin, czasem kilkadziesiąt system zawiesza się, nie reaguje na naciśnięcia klawiszy na klawiaturze, nie wyświetla niczego na ekranie. Diody przy karcie sieciowej mrugają. Jedynie co można to go na twardo wyłączyć i ponownie włączyć. Dzisiaj dodałem plik sysctl.conf z wpisaniami dotyczącymi restartu przy kernel panic i kernel panic oops, ale nie wiem czy się to sprawdzi, bo na razie wszystko chodzi, a w logach nie dmesg, message i syslog nie ma żadnych informacji. W pewnym momecie log się po prostu urywa. Ten sam efekt miałem na gentoo. Zrobiłem upgrade Biosu do najnowszej wersji, ale to nie pomogło. Moje pytanie jest takie, czy można coś jeszcze włączyć, aby w momencie zwiechy, jeżeli jakaś cześć systemu jeszcze działa, następował restart maszyny?

wulkan

  • Gość
Odp: Automatyczny restart po zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-08-30, 18:43:58 »
Witam

Mam następujący problem. Chciałem zrobić router dla małej sieci na Slackwarze14 i DELL Precision T3500. Niestety co pewien czas, czasem kilkanaście godzin, czasem kilkadziesiąt system zawiesza się, nie reaguje na naciśnięcia klawiszy na klawiaturze, nie wyświetla niczego na ekranie. Diody przy karcie sieciowej mrugają. Jedynie co można to go na twardo wyłączyć i ponownie włączyć. Dzisiaj dodałem plik sysctl.conf z wpisaniami dotyczącymi restartu przy kernel panic i kernel panic oops, ale nie wiem czy się to sprawdzi, bo na razie wszystko chodzi, a w logach nie dmesg, message i syslog nie ma żadnych informacji. W pewnym momecie log się po prostu urywa. Ten sam efekt miałem na gentoo. Zrobiłem upgrade Biosu do najnowszej wersji, ale to nie pomogło. Moje pytanie jest takie, czy można coś jeszcze włączyć, aby w momencie zwiechy, jeżeli jakaś cześć systemu jeszcze działa, następował restart maszyny? Nadmienię, iż teraz nie działa jeszcze jako router. Jest w "fazie testów".

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Automatyczny restart po zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-08-30, 19:40:01 »
Jak sie zwiesi to nic nie zrobisz.
Chociaż teoretycznie moglbys co jakis czas pingowac urzadzenie i zdalnie zrestartowac ( jesli Bios pozwala ),
 ale tyle ostatnio dziur bezpieczeństwa ze jesli to wystawisz w swiat, to nie polecam.

Znajdź przyczynę, jesli nie ma w logach, to obserwuj stan maszyny, CPU , RAM, zuzycie dysku.
( conky + monitor i patrzysz , w ostateczności  ulimit , nproc  zeby uniknac forkbomb + logwatch zeby widziec raport z logow
Zerknij na procesy, czy nie ma z czasem zombi, czy zawieszenie powoduje jakies konkretne dzialanie lub obciazenie.
Przetestuj komputer czy nie jest uszkodzony, http://www.ultimatebootcd.com/
 czy nie ma luzu na kablach.
Mam tez wątpliwości czy Slackware to dobry wybor, ale ty korzystasz to wiesz lepiej.
Chodzi mi o dostepnosc pakietow, latwosc konfiguracji pakietow i mozliwosc wyboru kernela jakiego chcesz.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.