Programowanie > C/C++

[C++] Błąd rzutowania

<< < (4/4)

prezes.cc:
Ja mam jeszcze Symfonię C++ ale ona jest z 2006 roku.
Ja za dodatkowe źródło nauki zaliczam tutorial Od zera do game codera. Skoro mowa o Lippman'ie to też się rozejrzę. Poczytałem troche o tej książce, ale zaciekawił mnie, tu cytat

--- Cytuj ---Do zrozumienia książki wystarcza znajomość podstawowych pojęć i konstrukcji nowoczesnych języków programowania.
--- Koniec cytatu ---
Co należy rozumieć pod tym pojęciem, jestem początkujący i nie wiem co to znaczy, a tytuł książki to "Podstawy języka C++". Którą książkę polecacie Praty czy Lippman?

920806:
Hmm, nie czytałem tej pierwszej. Możesz zdać się wyłącznie na własne odczucia, opinie lub na autorytet p.Pawła Kraszewskiego. Przeczytałem za to druga pozycje z 2 razy, temat jest dobrze opisany, ale to nadal za mało, zacząłem czytać Opus Magnum Gabrosza i równolegle wzorce projektowe, ale mało pisze w C++, więcej w Pythonie :D. Symfonia C++ jest już za stara niestety, a opus Magnum to jej najnowsza wersja, która traktuje o C++11, na nasze nieszczęście wyszło właśnie C++ 17, ale nie ma chyba jeszcze żadnej książki traktującej o C++17, wiec pozostaje dokumentacja i artykuły .

A pozycja "od zera do gier kodera" niestety, ale tez już powinna odejść do "lamusa.

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: 920806 w 2018-07-22, 16:50:42 ---lub na autorytet p.Pawła Kraszewskiego
--- Koniec cytatu ---

A wypraszam sobie :D . Po prostu robię trochę zakręconego oprogramowania sieciowo-kryptograficznego (między innymi) w C++17 i kiedyś uczyłem programowania na uczelni. Ale żeby zaraz mnie autorytetować...

920806:
Chciałem nawiązać do tego, ze jesteś ekspert i twoje doświadczenie na pewno nie jednemu pomogło , wiec i warto się słuchać tego co mówisz - a raczej piszesz :D.

A co do programowania sieciowego, nie ukrywam, ze jest to i moim głównym obiektem zainteresowań, ale na start łatwiej było usiąść do socketow w Pythonie, aniżeli w C i C++, myślę tu o tych okropnych bibliotekach .. winsock , ale czuje ze mnie to nie ominie :(.

Napisałem chat'room w Pythonie, może mógł byś podrzucić mi jaki twórczy pomysł na projekt ,który dal by fajne doświadczenie w programowaniu sieciowym?:)

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: 920806 w 2018-07-22, 19:17:49 ---... myślę tu o tych okropnych bibliotekach .. winsock , ale czuje ze mnie to nie ominie ...

--- Koniec cytatu ---

Winsock? Na POSIX'ie?

Klient: socket(), connect(), read/write/send/recv/... czy co tam trzeba, close()
Serwer: socket(), bind(), listen(), accept(), read/write/send/recv/..., czy co tam trzeba, close()

Chatroom w C++:
* Transport - np MQTT, (Mosquitto, biblioteka libmosquittopp-dev w klientach, serwer mosquitto jako broker)
* Serializacja danych - np Cap'n'Proto (pakiet capnproto)
* GUI - Qt5
* Poćwiczyć natywne rozwiązania C++17 (wątki, synchronizacja, lambdy jako handlery Qt, itp)

Niestety nie znam przyzwoitej książki o Qt5 z użyciem najnowszych wersji C++.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej