Programowanie > C/C++ - KDE/Qt

Skoro (nowość) "Plasma" - to propozycja funkcjonalna.

(1/7) > >>

fand:
Witam Wszystkich

Zacznę od "egoistycznego" sedna:
Używam Tablet graficzny. Dla konfiguracji dwu wyświetlaczy - bo notebook i monitor - muszę przy zgodnych proporcjach Monitoru i Tabletu, wyłączać wyświetlacz notebook-owy.
Moim marzeniem, było by: aby można było dodać drugi Aplet Pulpitów, i "przypisać" / "podpiąć" do drugiego Apletu, wyświetlacz Notebook-u.

Teoretycznie umiem posłużyć się (na "poziomie" nieprofesjonalnym), językami programowania, ale "mój angielski" - wobec wyzwania modyfikacji Plasm-y, zażądał by douczania przez dwa / trzy lata.
Z mojej "wiedzy" wynika świadomość, o możliwości uruchomienia drugiego procesu, a co za tym i z tego wynika = chyba kosmetyczna modyfikacja (przynajmniej dla komputera z dwiema kartami graficznymi).

... ale możliwe, że Linux to doskonalsza koncepcja, i znane okaże się Wam, łatwiejsze rozwiązanie.

angielski u mnie taki, bo liczę już ponad pięćdziesiątkę, i trudno mi uczyć się "nowości".

pavbaranov:
Polski chyba też :) Przeczytałem to co napisałeś dziesiątki chyba razy i... wiem, że nic nie wiem i nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Możesz zadać to pytanie jakoś prościej? Plasma obsługuje kilka ekranów. W zależności od sposobu podłączenia drugiego ekranu różnie to bywa i niekoniecznie tu akurat kwestia Plasmy się kłania, choć w nadchodzącym wydaniu będzie lepiej.
Innymi słowy - bardzo prosto: w czym masz problem? Co to jest "drugi Aplet Pulpitów" (używam KDE od nastu lat i z czymś takim się nie spotkałem)? Dlaczego musisz wyłączać wyświetlacz wbudowany w notebooka, by móc pracować na zewnętrznym monitorze?

fand:

--- Cytat: pavbaranov w 2018-04-30, 16:09:05 ---Innymi słowy - bardzo prosto: w czym masz problem? Co to jest "drugi Aplet Pulpitów" (używam KDE od nastu lat i z czymś takim się nie spotkałem)? Dlaczego musisz wyłączać wyświetlacz wbudowany w notebooka, by móc pracować na zewnętrznym monitorze?

--- Koniec cytatu ---

Uściślę Twą uwagę, że: piszę o używaniu "tabletu graficznego".

"Aplet Pulpitów" : w Mageia 6 zwany "Przełącznik Pulpitów" i w którejś z Fedor albo Mageia 5 dodałem kiedyś drugi do pasku stanu...

a nie "mogę" tylko z Tabletem graficznym "muszę" - pracować wyłączając jeden wyświetlacz.

"Drugi Aplet Pulpitów" - w interfejsie (chyba zwanego) "Paskiem Stanu" ( ... no to... u dołu gdzie można kliknąć przełączając kontekst fokusu okien oprogramowania...) można "dodać" drugi "Aplet przełączający między pulpitami" i mam na myśli, że jeden Aplet przypisywany był by do jednego (fizycznego) wyświetlacza (ekranu np. notebook-a), a taki sam drugi Aplet przypisany był by do drugiego (fizycznie) wyświetlacza (ekranu monitora).

Bo ("widzisz") Tablet, jeżeli włączone będą dwa ekrany (fizyczne) "kontekst sensora" dostosowuje, łącząc te dwa ekrany, co daje zniekształcenie, jeżeli uda mi się (teraz zilustrować print screen-ami, to chyba mnie zrozumiesz :) ) to zilustruję:
... wracając po screen-owaniu:

obraz ("pierwszy") to widok monitora = proporcja zgodne z proporcjami mojego tabletu
obraz ("drugi") to dwa wyświetlacze i tablet widzi je tak samo, a obraz Ci uzmysławia, że proporcje tabletu różnią się od "widoku kontekstu" = czyli "daje zniekształcenie"
obraz ("trzeci") to banalny widok wyświetlacza notebook-a

i teraz "Jeden Aplet" miał by kontekst Monitorowy
a "Drugi Aplet" kontekst notebook-owy

... bo muszę dla pracy z Tabletem wyłączać "ekran notebook-a" i powoduje to konieczność (przy dwu / trzech aplikacjach) przełączania, bo graficzne aplikacje używa się "na pełnym ekranie".

Teraz rozumiem Twój komentarz "mojego polskiego", bo substytutem tego co próbuję wytłumaczyć okazuje się używanie (idealnie) Apletu i przełączanie = bo i tak "przeniosę uwagę na wybraną aplikację..." Zawstydziłeś mnie :) , ale przynajmniej nie posądziłeś o "złą wolę" :) bo czytywałem o trolowaniu, a ja nie z takim zamiarem.

pavbaranov:
Przepuść sobie stronę https://wiki.archlinux.org/index.php/Multihead przez np. translate.google.com (niestety z automatu przetłumaczy Ci również wszelkie polecenia, ale nie o to chodzi). Jeśli tu jest zawarte to, o co Ci chodzi, to chyba najprościej pójść właśnie tą drogą.
Jeśli to jest to, o co chodzi, to poradzimy, ale prosilibyśmy:
- jaka dystrybucja i jaka wersja (jeśli taka w tej dystrybucji jest),
- która wersja oprogramowania od KDE (Frameworks oraz Plasma),
- jaka karta graficzna (i czy jedna, czy dwie, a wówczas, czy z obu korzystasz),
- jakie sterowniki karty graficznej,
- co ma być efektem wyświetlanym na obu monitorach
-- na jednym i drugim dokładnie to samo, inna rozdzielczość, "skala",
-- oba monitory mają tworzyć jeden "wirtualny", "duży" monitor (pulpit zaczyna się na jednym i płynnie przechodzi w drugi),
-- na obu monitorach ma być kompletnie inna zawartość.

Sama w sobie Plasma w różnych wersjach, w różny sposób obsługuje wiele ekranów, jednakże chyba nawet obecna 5.12.4 (a nie wiemy jaką masz) nie dokonuje tego tak dobrze, jak właśnie rozwiązania z podanego linku.
Nie mam 2 ekranów, nie mam też tabletu graficznego, a zatem nawet nie bardzo wiem, co się pojawia po ich podłączeniu. W samej Plasma masz możliwość sterowania ekranami (także wieloma) w Ustawienia systemowe -> Wyświetlanie i monitor -> Ekrany; Wacom, czy inny tablet powinien Ci się chyba pojawić w Urządzenia wejściowe. O ile wiem to nie istnieje natomiast coś jak "applet pulpitu" przystosowany do obsługi jednego wyświetlacza i drugi do obsługi drugiego.
Przy czym - o ile wiem - im nowsza wersja Plazmy tym lepiej, a nawet ostatnio jakieś poprawki coś właśnie dostało na multihead (tego jednak nie będzie jeszcze w żadnym wydaniu).

fand:

--- Cytat: pavbaranov w 2018-05-01, 12:57:37 ---Przepuść sobie stronę https://wiki.archlinux.org/index.php/Multihead przez np. translate.google.com (niestety z automatu przetłumaczy Ci również wszelkie polecenia, ale nie o to chodzi). Jeśli tu jest zawarte to, o co Ci chodzi, to chyba najprościej pójść właśnie tą drogą.
Jeśli to jest to, o co chodzi, to poradzimy, ale prosilibyśmy:
- jaka dystrybucja i jaka wersja (jeśli taka w tej dystrybucji jest),
- która wersja oprogramowania od KDE (Frameworks oraz Plasma),
- jaka karta graficzna (i czy jedna, czy dwie, a wówczas, czy z obu korzystasz),
- jakie sterowniki karty graficznej,
- co ma być efektem wyświetlanym na obu monitorach
-- na jednym i drugim dokładnie to samo, inna rozdzielczość, "skala",
-- oba monitory mają tworzyć jeden "wirtualny", "duży" monitor (pulpit zaczyna się na jednym i płynnie przechodzi w drugi),
-- na obu monitorach ma być kompletnie inna zawartość.

--- Koniec cytatu ---

Jestem konstruktywnie ujęty Twym zaangażowaniem. Jako pięćdziesięciolatek, na co dzień mam "odwracaną" "uwagę" od moich pasji, ku obowiązkom. Dla tego teraz zadeklaruję, że :) "Moje zadanie domowe", czyli sprawdzenie (tego co umiem) parametrów, które wyliczyłeś, "odrobię" 3-ciego Maja.

Używam (praktycznie tylko) Linuksa, od roku 2000 - dla tego możesz spodziewać się, że zbiorę maksymalnie dostępny mi zestaw "danych".

Tablet Graficzny, to zestaw:
płaski sensor (o różnych obszarach = mój to "HUION" model: WH1409 - czyli już porównywalny z formatem A3) - podłączony do USB
oraz
piórko (podobne do długopisu urządzenie z "własnym zasilaniem",) umożliwiające rysowanie takie jak "na kartce" - tyle że ze skutkiem "na ekranie".

Wspomniany zestaw, to funkcjonalność bardzo precyzyjnej "Myszy" ( z trzema przyciskami - ale bez scroll-u ).

A moje marzenie, to kwestia uzyskania elastyczności w użyciu Blender-a 3d = dopiero uczę się jego obsługi, ale wiadomo, że umiejętności, to też zestaw nawyków z początków praktyki.
Dodam, że moje scenariusze (redaguję drugi), czekają na przeniesienie na filmy animowane w Blender3d, a moje życie dowodzi, że dopóki się nie skończyło, ja osiągam swe cele. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej