Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive  (Przeczytany 3314 razy)

Offline Marek Kisiolek

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Witam kolegów i chciałbym prosić o pomoc i jakieś wskazówki co do problemu jaki mi się przydarzył, mianowicie coś mnie podkusiło i chciałem wypróbować coś takiego jak Kali Linux zainstalowanym na Pendrive, odpaliłem laptopa z pendraive i uruchomił mi się linux, po kilku minutach jak zobaczyłem jak to wygląda nic w nim nie robiąc wyłączyłem go i uruchomiłem laptopa ponownie z poziomu windows 10 i tu moje zaskoczenie windows się nie uruchomił wyskoczyła jak się nie mylę że system jest naprawiany podczas startu czy coś takiego i oczywiście nic nie mogło się naprawić, po kilkunastu próbach postanowiłem odzyskać system bez utraty danych, ale jakiekolwiek próby nic nie dawały, wiciągnąłem więc twardy dysk z laptopa i podłączyłem go do czegoś takiego jak Dyster2-zewnęczna kieszeń USB2.0 na SSD/HDD 2,5'' SATA, dysk jest widoczny jako dysk \E i tyle nie można z niego nic odczytać po próbie jego otwarcia wyświetla komunikat że przed jego użyciem należy go najpierw sformatować, i tu jest moje pytanie jak to do licha jest możliwe żeby linux uruchomiony z pendrive rozwalił mi cały system win.10 albo i cała zawartość dysku \C.
Chcę obecnie zrobić format dysku \C i ponownie zainstalować na nim win.10, ale w pierw musze odzyskać ważne dla mnie pliki z dysku tupu dokumenty itd.
Proszę bardzo o jakieś porady, i już nigdy nię będę kombinował z jakimiś tam linux-sami, bo jak widzę robią one niezłe zamiesznie na komputerze.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-04-19, 14:19:02 »
Kali nie montuje automatycznie nośników, więc nic mu do dysku systemowego. Dopóki nie każesz podpiąć się do partycji, to system tego z własnej inicjatywy nie zrobi. Jeżeli pendriva robiłeś na tym laptopie, to bardziej prawdopodobne, że wtedy sobie rozwaliłeś zawartość dysku.

OffTopic: "Ważne dla mnie pliki" - na pewno nie były aż takie ważne - gdyby rzeczywiście były, to miałbyś ich kopie na pendriwie, płycie, dysku zewnętrznym albo w chmurze (albo wszystkich tych miejscach naraz).
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-04-19, 14:34:57 »
Doprawdy nie wiem jaki ciężki idiota wmówił w Polsce, że Kali Linux jest dobrym linuksem dla każdego, a w dodatku na początek.
Mniejsza o to.
Jeśli jest prawdą to co piszesz, że uruchomiłeś Kali z pendrive i nic nie robiłeś, to problemu szukaj raczej w MS i jakichś kwiatkach, które on spowodował, bowiem jeśli nic nie robiłeś to nawet Kali Linux nic nie powinien z Twoim HDD zrobić (nie montuje HDD automatycznie, czyli nie ma do niego dostępu). Obecna sytuacja jest prawdopodobnie związana z nie do końca przeprowadzoną "naprawą" Win10 przez niego samego, przerwaniem tego procesu i bóg raczy wiedzieć jeszcze czym innym.
A na przyszłość: to nie linux robi "niezłe zamieszanie na komputerze", a przede wszystkim użytkownik. Dobrze jest też przeczytać jaką dystrybucję się wybrało i dlaczego. Kali Linux nie nadaje się w ogóle (i to z bardzo wielu względów jako: pierwszy linux z jakim się spotyka użytkownik oraz do codziennej pracy dla ZU np. jako "zwykły" desktop. To specjalistyczne narzędzie stworzone w określonym celu.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: 2018-04-19, 17:13:52 »
już nigdy nię będę kombinował z jakimiś tam linux-sami, bo jak widzę robią one niezłe zamiesznie na komputerze.

Oj, kolega strzelił focha a chciał  łatwo i szybko  zostać hakerem :)

Offline Marek Kisiolek

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: 2018-04-19, 20:59:44 »

Oj, kolega strzelił focha a chciał  łatwo i szybko  zostać hakerem.


Nie nic z tych rzeczy, chciałem po prostu tylko zobaczyć co i jak z tym linux-sem, kiedyś miałem podobny przypadek jak próbowałem odpalić na innym laptopie z poziomu pendrive Ubuntu i też mi coś trochę namieszało na partycji windows7 aż byłem zmuszony zrobić format dysku i zainstalować ponownie win7, ale tym razem to Kali to rozwalił mi cały dysk bo jak próbuję wejść w ten dysk do jak pisałem powyżej wywala mi komunikat żeby sformatować dysk a następnie wywala mi Błąd danych ( CRC ), komunikat ten świadczy o uszkodzeniu dysku jak się nie mylę, tylko jak ten linux odpalony z poziomu USB mógł uszkodzić dysk.
« Ostatnia zmiana: 2018-04-19, 21:02:22 wysłana przez Marek Kisiolek »

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-04-19, 21:03:24 »
Nie mógł. Przyczyną jest łącznik pomiędzy klawiaturą a ekranem czyli tzw. użyszkodnik :)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: 2018-04-19, 23:12:09 »
Cytat: Marek Kisiolek
tym razem to Kali to rozwalił mi cały dysk bo jak próbuję wejść w ten dysk do jak pisałem powyżej wywala mi komunikat żeby sformatować dysk a następnie wywala mi Błąd danych ( CRC ), komunikat ten świadczy o uszkodzeniu dysku jak się nie mylę, tylko jak ten linux odpalony z poziomu USB mógł uszkodzić dysk.
Pomyślmy... Mamy jakiś system, który [/b]nie ma dostępu do Twojego twardego dysku, oraz na którym  - wg Twoich słów - nic nie robiłeś i następnie "rozwala" Ci Twój Windows. To ja mam pytanie: jak? Zrozum - nie linux, ale Windows z jakiejś przyczyny (uwaga: ciężkie do zrozumienia) Twojej dopuścił do rozwalenia HDD. Zwróć się zatem do supportu MS by wytłumaczyli Ci w jaki sposób to możliwe. Stosowne wsparcie ze strony MS oczywiście wytłumaczy Ci co i jak masz zrobić, by odtworzyć walnięty obecnie dysk. Tylko nie zwalaj na Kali, czy linuksa, tylko na siebie i na to, że źle przeprowadziłeś odzyskiwanie systemu po czymś, co doprowadziło do jego wadliwej pracy. Co? Tego nie wie nikt, ale na 100% nie jest to nawet wina Kali, od którego powinieneś się trzymać bardzo daleko.
Na przyszłość - zwróć uwagę co chce uruchomić i jak.

Offline Marek Kisiolek

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #7 dnia: 2018-04-19, 23:24:52 »
Nie mógł. Przyczyną jest łącznik pomiędzy klawiaturą a ekranem czyli tzw. użyszkodnik :)

Odpisze Ci po Grecku, o kolega jak jest taki mądry to niech sobie przetłumaczy........ISE PARA POLI MALAKAS.....

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Problem z dyskiem po uruchumielu Kali Linux z Pendrive
« Odpowiedź #8 dnia: 2018-04-23, 11:48:13 »
Doprawdy nie wiem jaki ciężki idiota wmówił w Polsce, że Kali Linux jest dobrym linuksem dla każdego, a w dodatku na początek.

To chyba właśnie dzięki takim 'użytkownikom' jak kolega wyżej Kali ma bardzo wysoką pozycję (jak na spec dystrybucję) na distrowatch.  O wiele wyżej niż 'normalne' distra. Za Kali stoi 'hakerska legenda' i całe hordy  wannabe hackers pobierają iso z naiwną wiarą  ,że od razu będą beztrosko hulać po neighbournecie i fejsiku dziewczyny... A tu zonk , wypalona płyta idzie w kosz ale licznik na distrowatch się kręci ... :)
« Ostatnia zmiana: 2018-04-23, 11:52:37 wysłana przez mackeire »