1. Tak, nie istnieje żaden proces weryfikacyjny dla osoby, która chciałaby zostać twórcą PKGBUILDów w AUR.
2. Zwykle osoby, które używają nicków w Archu, używają ich w sposób stały i "systemowy" (tj. dla całego Archa). Sprawdzić możesz choćby poprzez to ile i jakich paczek ktoś ma w AUR. Zwykle po pewnym czasie dość dokładnie można się zorientować kto stoi za danym PKBUILDem i ile warta jego praca.
3. Używam Archa od kilku lat - nie słyszałem o tym, by w tym czasie ktoś wrzucił coś do AUR, co byłoby szkodliwe. Fakt, są tam złe PKGBUILDy, zrobione niezgodnie z wytycznymi Archa, są takie, które się nie budują, są niedostosowane do obecnego "stanu" Archa.
4. Aczkolwiek nie istnieje proces wstępnej weryfikacji, to istnieje proces zgłaszania paczek w AUR do usunięcia. Biorąc pod uwagę, że z AUR winny korzystać
wyłącznie osoby, które wiedzą co robią (choć wiem, że to stan idealny), to jakiś PKGBUILD z malware raczej by został szybko wykluczony.
5. Paczki w AUR mają również osoby spośród DEV i TU Archa - tym można ufać.
6. Community jest obsługiwane przez zespół Archa (TU). Można mu zaufać.
7. Tak w AUR jest od groma oprogramowania ze zmienionym kodem. Ot, choćby niemalże każdy kernel jaki się tam znajduje jest właśnie przykładem oprogramowania ze zmienionym kodem. Wszak brane są źródła z kernel.org, na które są nakładane patche jak np. BFQ, UKSM, PDS itd.... Samo w sobie istnienie paczek, które zmieniają kod oryginalny nie jest złe.
8. Tak, nie można ufać bezgranicznie temu co w AUR jest. Dlatego trzeba odrzucać wszelkie aurhelpery, przeglądać PKGBUILDy. Tu wszystko jest czarno na białym. Masz napisane co jest, skąd, masz opisany proces budowy i pakowania. Masz w znakomitej większości przypadków sumy kontrolne itd. Arch to dystrybucja dla co najmniej średnio zaawansowanych użytkowników linuksa, którzy z przeglądnięciem PKGBUILDu, jego oceną, nie powinni mieć problemu.
8. Pewną podpowiedzią może być popularność jakiejś paczki. Skoro pobierana była wiele razy, nikt się nie skarży - to raczej można jej w większym stopniu zaufać.
9. Drugą podpowiedź możesz znaleźć w komentarzach.
Na koniec jednak kubeł (a może nawet dwa) zimnej wody. AUR
nie jest odpowiednikiem PPA. W żadnym przypadku. To raczej zbiór "skryptów", które instruują makepkg o tym skąd mają zostać pobrane źródła, co ma z nimi zostać zrobione, jak mają zostać skompilowane oraz jak ma zostać zbudowana paczka, którą instalujesz w systemie. Ba, przed jej instalacją też jesteś ją w stanie w pewien sposób sprawdzić.
Drugi kubeł - w Archu jest obecnie ponad 10tys paczek. Co chcesz instalować z AUR? Albo co musisz instalować z AUR i czy na pewno musisz? Skoro w Kubuntu instalowałeś paczki tylko z "oficjalnych" PPA (czyli jak rozumiem wyłącznie pod opieką osób odpowiedzialnych za Kubuntu), to co takiego chcesz doinstalowywać z AUR?
Oprócz wszystkiego innego - są fora, jak np. oficjalny BBS Archa, czy polskie forum Archa, gdzie możesz również uzyskać pewnego rodzaju odpowiedzi. W zasadzie częściej podpowiedzi

Niemniej jednak raczej bym nie liczył na to, że kogoś z forum zarzucisz setką PKGBUILDów do przeglądnięcia i ktoś temu poświęci swój czas. Prędzej otrzymasz "instrukcję obsługi" jak z takim PKGBUILDem postępować (choć są już takie w necie dostępne).