Nowe posty

Autor Wątek: Opis instalacji Suse  (Przeczytany 11917 razy)

Xax79

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-13, 14:10:35 »
2005-12-11 23:24:09 Kubuniek. napisał:

> No jest tu \\"coś\\" o zegarze. tylko nie to co się u mnie dzieje. Zegar nie spieszy mi
 > się o 2 h tylko leca za szybko sekundy co objawia się tym że godzina trwa około 40 minut.
 >

W pierwszym poscie piszesz ze w ciegu jedej sekundy u Ciebie mijaja 3, zatem z prostej kalkulacji wynika ze jedna godzina minie po 20 minutach a nie po 40 minut. Klamczuszek na bakier z matematyka :)
A tak na prawde to jest to niecale 40 minut (prawie 2 sekundy na sekunde, ze sie tak wyraze)

A teraz na temat. Pierwsze i podstawowe to JAKI MASZ KURNA KERNEL !!

I przestan sam sobie odpowiadac na watek poganiajac przy tym innych, nikt tego nie lubi. Jak ktos bedzie chcial pomoc to napisze.

A tak w ogle to to jest dziecinne zachowanie, a dzieci nie powinny sie bawic linuksem, to nie zabawka. W nieodpowiedzialnych rekach jest niebezpieczny (dla uzytkownika i bardziej dla komputera).

I tego sie trzymajmy.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-12-13, 17:08:10 »
2005-12-11 22:52:47 Kubuniek. napisał:


 > a w jaki sposób zapoznac sie z tymi opcjami?
 
Poszukaj na google, przejrzyj dokumentację od jądra. Sam nie znałem odpowiedzi, ale google mi pomogło. Z resztą podałem Ci adres do przejrzenia.

I nie poganiaj wszystkich, aby udzielili Ci odpowiedzi, daje to odwrotny skutek.

--
Maciek

greg000

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-12-13, 17:31:31 »
Zobacz czy masz plik adjtime na dysku. Powinien byc w katalogu /etc. Jezeli go tam masz to zrob tak. Ustaw czas na poprawny. Skasuj ten plik. Zrob restart komputera (sprawdz w biosie czy czas jest OK) i powinno dzialac. U mnie ta sztuczka pomogla jak mi czas wariowal.

Kubuniek.

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-12-13, 20:02:35 »
2005-12-13 17:31:31 greg000 napisał:

> Zobacz czy masz plik adjtime na dysku. Powinien byc w katalogu /etc. Jezeli go tam masz to zrob
 > tak. Ustaw czas na poprawny. Skasuj ten plik. Zrob restart komputera (sprawdz w biosie czy czas
 > jest OK) i powinno dzialac. U mnie ta sztuczka pomogla jak mi czas wariowal.

Zrobiłem tak jak napisałeś a czas wariuje nadal.

Kubuniek.

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-12-13, 20:13:26 »
Mój kernel to 2.6.12

lustefaniak

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-01-05, 17:29:55 »
z tego co mi się zdaje trzeba dodać noapictimer i powinno zacząć działać normalnie

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-04-12, 22:28:13 »
2006-01-05 17:29:55 lustefaniak napisał:

> z tego co mi się zdaje trzeba dodać noapictimer i powinno zacząć działać normalnie
nope
potrzebny jest \\"disable_timer_pin_1\\"
dopiero kernel 2.6.17 bedzie prawdopodobnie zawieral rozwiazanie tego problemu.

sven666

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-12-08, 13:22:34 »
Czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć jakiś opis instaliacji linuxa suse?? najlepiej ze screenami ale nie koniecznie, boję się że coś zwalę a najbardziej że LILO mi nie wykryje Windowsów

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-12-08, 14:49:52 »
2005-12-08 13:22:34 sven666 napisał:

> Czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć jakiś opis instaliacji linuxa suse?? najlepiej ze screenami ale
 > nie koniecznie, boję się że coś zwalę a najbardziej że LILO mi nie wykryje Windowsów

Tego sie nie obawiaj. Instalacja SuSE jest bajecznie prosta. Na początku wybierz sobie język polski a instalator da ci w tym pięknym języku wszelkie wskazówki. Sam instalowałem SuSE 9.1, 9.2 i 9.3 i jesli płytki były w porządku, to instalacja przebiegała bez zadnych problemów. Jako bootloadera polecalbym ci jednak GRUB-a, którego SuSE ładuje domyślnie - nic tam nie musisz ustawiać, on za ciebie wszystko załatwi, chyba że chcesz aby Winwirus się ładował domyślnie, ale ta zmiana też jest bajecznie prosta.

Miłej zabawy
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

sven666

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-12-08, 14:55:14 »
 > Tego sie nie obawiaj. Instalacja SuSE jest bajecznie prosta. Na początku wybierz sobie język
 > polski a instalator da ci w tym pięknym języku wszelkie wskazówki. Sam instalowałem SuSE 9.1,
 > 9.2 i 9.3 i jesli płytki były w porządku, to instalacja przebiegała bez zadnych problemów. Jako
 > bootloadera polecalbym ci jednak GRUB-a, którego SuSE ładuje domyślnie - nic tam nie musisz
 > ustawiać, on za ciebie wszystko załatwi, chyba że chcesz aby Winwirus się ładował domyślnie,
 > ale ta zmiana też jest bajecznie prosta.
 >
 > Miłej zabawy
 > roca
 >

Jeśli to prawda to dzięki ;)
Płyty dopiero ściągam, ale z oficjalnej strony suse więc powinny być ok.
A jak to jest z tymi partycjami ?? Włąsnie ściągam Partition Magic tylko nie wiem jakie będe musiał zrobić Wiem że jedna musi być ext1/ext2 to zrobię ok 15GB a ponoć musi być jeszcze jedna jakaś wymienna, jaka i ile miejsca na nią przeznaczyć??

DamianK

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-12-08, 15:13:22 »
2005-12-08 14:55:14 sven666 napisał:

>
 >  > Tego sie nie obawiaj. Instalacja SuSE jest bajecznie prosta. Na początku wybierz sobie
 > język
 >  > polski a instalator da ci w tym pięknym języku wszelkie wskazówki. Sam instalowałem SuSE
 > 9.1,
 >  > 9.2 i 9.3 i jesli płytki były w porządku, to instalacja przebiegała bez zadnych
 > problemów. Jako
 >  > bootloadera polecalbym ci jednak GRUB-a, którego SuSE ładuje domyślnie - nic tam nie
 > musisz
 >  > ustawiać, on za ciebie wszystko załatwi, chyba że chcesz aby Winwirus się ładował
 > domyślnie,
 >  > ale ta zmiana też jest bajecznie prosta.
 >  >
 >  > Miłej zabawy
 >  > roca
 >  >
 >
 > Jeśli to prawda to dzięki ;)
 > Płyty dopiero ściągam, ale z oficjalnej strony suse więc powinny być ok.
 > A jak to jest z tymi partycjami ?? Włąsnie ściągam Partition Magic tylko nie wiem jakie będe
 > musiał zrobić Wiem że jedna musi być ext1/ext2 to zrobię ok 15GB a ponoć musi być jeszcze jedna
 > jakaś wymienna, jaka i ile miejsca na nią przeznaczyć??
 >


ext3 to punkt montowania na którym będzie linux i wszystkie aplikacji będzie zamontowany na / czyli będzie on na system i aplikacje
partycje SWAP (czyli partycja pamięci wirtualnej) zrób wielkości pamięci RAM lecz nie więcej niż 256mb

sven666

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-12-08, 15:25:17 »
2005-12-08 15:13:22 DamianK napisał:

> 2005-12-08 14:55:14 sven666 napisał:
 >
 > >
 >  >  > Tego sie nie obawiaj. Instalacja SuSE jest bajecznie prosta. Na początku wybierz
 > sobie
 >  > język
 >  >  > polski a instalator da ci w tym pięknym języku wszelkie wskazówki. Sam instalowałem
 > SuSE
 >  > 9.1,
 >  >  > 9.2 i 9.3 i jesli płytki były w porządku, to instalacja przebiegała bez zadnych
 >  > problemów. Jako
 >  >  > bootloadera polecalbym ci jednak GRUB-a, którego SuSE ładuje domyślnie - nic tam
 > nie
 >  > musisz
 >  >  > ustawiać, on za ciebie wszystko załatwi, chyba że chcesz aby Winwirus się ładował
 >  > domyślnie,
 >  >  > ale ta zmiana też jest bajecznie prosta.
 >  >  >
 >  >  > Miłej zabawy
 >  >  > roca
 >  >  >
 >  >
 >  > Jeśli to prawda to dzięki ;)
 >  > Płyty dopiero ściągam, ale z oficjalnej strony suse więc powinny być ok.
 >  > A jak to jest z tymi partycjami ?? Włąsnie ściągam Partition Magic tylko nie wiem jakie
 > będe
 >  > musiał zrobić Wiem że jedna musi być ext1/ext2 to zrobię ok 15GB a ponoć musi być jeszcze
 > jedna
 >  > jakaś wymienna, jaka i ile miejsca na nią przeznaczyć??
 >  >
 >
 >
 > ext3 to punkt montowania na którym będzie linux i wszystkie aplikacji będzie zamontowany na /
 > czyli będzie on na system i aplikacje
 > partycje SWAP (czyli partycja pamięci wirtualnej) zrób wielkości pamięci RAM lecz nie więcej
 > niż 256mb

Ok ale w Partition magic mogę zrobić ext2 lub ext3 jaką zrobić?? czy wogóle jest jakaś różnica. A jeśli SWAP ma być wielkości RAM'u a  nie większy niż 256mb to jak mam to zrobić skoro mam 512mb RAM

flak

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-12-08, 15:29:41 »
 > Jeśli to prawda to dzięki ;)
 > Płyty dopiero ściągam, ale z oficjalnej strony suse więc powinny być ok.
 > A jak to jest z tymi partycjami ?? Włąsnie ściągam Partition Magic tylko nie wiem jakie będe
 > musiał zrobić Wiem że jedna musi być ext1/ext2 to zrobię ok 15GB a ponoć musi być jeszcze jedna
 > jakaś wymienna, jaka i ile miejsca na nią przeznaczyć??
 >

STOP!!!!!

Rzadnego Partition Magica!!!! Partycje Linuxowe założone przez ten program są uszkodzone (jest to reguła, a nie pojedyńcze przypadki)!!!! Instalator SuSE ma własny partition menager który elegancko zmniejszy partycję Windowsową i pozakłada linux-ową i swap. Domyślnie partycje linuxowe założy w Reiserfs jak kolwiek na upartego możesz kazać mu założyć je w ext3 (ale nie widzę większego sensu).

sven666

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-12-08, 15:40:16 »
Dzięki gdybym coś źle zrobił i nie włączałby się XP brat by mnie powiesił! Więc nie będzie nic skomplikowanego?? Linux się tylko spyta ile GB ma mieć ta partycja, z którego dysku ma zostać utworzona itd.?? Mniejmy nadzieje że wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostało mi jeszcze 90mb do ściągnięcia :)
A czym nagrać te płyty?? Może być w nero express jako "startowy dysk z danymi"?? Będzie wtedy bootował z tych płyt??

DamianK

  • Gość
Opis instalacji Suse
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-12-08, 18:52:50 »
2005-12-08 15:29:41 flak napisał:

>
 >  > Jeśli to prawda to dzięki ;)
 >  > Płyty dopiero ściągam, ale z oficjalnej strony suse więc powinny być ok.
 >  > A jak to jest z tymi partycjami ?? Włąsnie ściągam Partition Magic tylko nie wiem jakie
 > będe
 >  > musiał zrobić Wiem że jedna musi być ext1/ext2 to zrobię ok 15GB a ponoć musi być jeszcze
 > jedna
 >  > jakaś wymienna, jaka i ile miejsca na nią przeznaczyć??
 >  >
 >
 > STOP!!!!!
 >
 > Rzadnego Partition Magica!!!! Partycje Linuxowe założone przez ten program są uszkodzone (jest
 > to reguła, a nie pojedyńcze przypadki)!!!! Instalator SuSE ma własny partition menager który
 > elegancko zmniejszy partycję Windowsową i pozakłada linux-ową i swap. Domyślnie partycje
 > linuxowe założy w Reiserfs jak kolwiek na upartego możesz kazać mu założyć je w ext3 (ale nie
 > widzę większego sensu).

Nie słuchaj sie kolegi jesli chodzi o partitiona, instalowałem fedorke 4 i mandrake'a 10.0 i jeszcze nie miałem kłopotów, jeśli chodzi o typ partycji to nie jestem specjalista czy ext3 czy reiser ale w każdym razie napewno nie ext2. Lepiej zrób to partition magiciem 8.0, instalatorem łatwo sobie coś uszkodzić a przede wszystkim może wystąpić błąd przy rozszerzaniu partycji jak to czesto wystepuje. Ja uzywalem partitiona do takich operacji wiele razy i jakos nic mi sie nie stalo. Jesli nie wierzysz zaczerpnij wiedze od innych forumowiczów