Nowe posty

Autor Wątek: Nie problem, ale funkcjonalność (skalowanie "obrazów")  (Przeczytany 911 razy)

fand

  • Gość
Myśl  = "pomysł", pojawił się w kontekście dodawania "obrazu" do treści e-mail. Otóż, wyświetlił mi się w KWrite, "dialog dla wstawienia obrazu". Była, to fotografia 4-ro krotnie większa, od "dostępnego miejsca". Jakaś "blokada mentalna" zadziałał i miast wpisać "po prostu" (dla szerokości) wartość 1000 - zacząłem przeliczać "końcówkę" z "powyżej" 4000...

I Myśl = a gdyby "pole spinner" (ta zwie tą "kontrolkę" SWT Java) - przyjmowało znaki działań arytmetycznych...?
Otóż wtedy do 4128 dopisał bym "/4" i wcisnął ENTER, czyli kontrolka wychwyciła by "obecność działania arytmetycznego" i wyliczyła precyzyjnie wynik, tzn.: 4128/4

Takie "kontrolki" ma każde oprogramowanie graficzne... Tyle, że ja nie władam "angielskim" więc sugestii nie umiem przesłać do zespołów GTK+ czy też Java SWT (Eclipse)...

Uznaję, że niekiedy, to nie byłby "wodotrysk", jak mawiają programiści, o niektórych argumentach przewagi oprogramowania nad konkurencyjnym.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Nie problem, ale funkcjonalność (skalowanie "obrazów")
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-02-20, 11:13:16 »
A z jakiego programu email korzystasz? ja do zmiany rozmiaru zdjęć korzystam z gwenview i tam jest opcja "resize" podaję szerokość zdjęcia , a program przelicza wysokość i zdjęcie mam gotowe do wysłania emailem.
« Ostatnia zmiana: 2018-02-20, 11:26:39 wysłana przez Andrzej J »