Gry w Linuksie > Gry

Problem z grą Americas Army

(1/4) > >>

prezes.cc:
Gra America's Army for GNU/Linux 2.5.0 nie chce się uruchomić. Wpisuje sh ./nazwa pliku.run zatwierdzam licencje następuje zapytanie o ścieżkę do gry:


--- Cytuj ---Please enter the installation path [/usr/local/games/armyops]
No write permission to /usr/local/games
Please enter the installation path [/usr/local/games/armyops/]
No write permission to /usr/local/games
Please enter the installation path [/usr/local/games/armyops/]
No write permission to /usr/local/games
Please enter the installation path [/usr/local/games/armyops/]
No write permission to /usr/local/games

--- Koniec cytatu ---

I tak w kółko. Mam Linuxa Mint 18.3 Mate.

1709:
Poczytaj o

- Uprawnieniach, np.
http://www.xlin.hg.pl/podstawy/prawa.html
http://kik.pcz.pl/so-add/KSL/lekcje/l_15.html

- Katalogach
https://pl.wikibooks.org/wiki/Linux/System_plik%C3%B3w/Drzewo_katalog%C3%B3w

I teraz, gdy wybrales /usr/local/games/armyops/ to
/usr/local/ jest katalogiem  gdzie mozna zapisać inne, swoje wlasne programy, można zamiast tego także do /opt/
Problem polega na tym że jako użytkownik nie możesz grzebać nigdzie indziej jak w /home/uzytkownik/  oraz w /tmp/
i program lub gra którą próbujesz uruchomić także.

To spytasz się to po co są tam instalowane programy i gry, skoro nie mogą tam grzebać ?
Są tam instalowane celowo, bez praw zapisu ale z prawem wykonywania przez uzytkownika oprócz narzedzi administratora root.

I domyślnie aplikacja swoje pliki tymczasowe, konfiguracyjne powinna zapisywać tylko w /tmp lub w /tmp/uzytkownik/
a katalog /home/uzytkownik/ powinien być święty tylko dla twoich własnych plików i żadna aplikacja nie powinna mieć prawa odczytu dopóki jej nie zezwolisz
lub oznaczysz jako zaufaną do grzebania w plikach użytkownika.

Ale rzeczywistość pokazuje troche coś innego.
Pliki tymczasowe są w /tmp i w /home/uzytkownik/

Gdybyś zmienil prawa dla /usr/local/games/ może nic wielkiego by się nie stało.
Ale tego się nie robi, żeby żaden wirus uruchomiony przez użytkownika nie nadpisał aplikacji.
A po drugie jest to nie zgodne z zasadami, które jak ktoś chce bardzo to może łamać.

Jesli chciałbyś instalować programy na osobnej partycji,
niektóre dystrybucje ograniczają do niej dostęp.
Więc tam tam także dla danego katalogu musiałbyś zmienić uprawnienia.
Najlepiej z opcją " R " czyli rekursywnie lub rekurencyjnie ze kazdy nastepny katalog w srodku ma odziedziczyc uprawnienia.

--- Kod: ---
chown nazwa_uzytkownika /scieczka/do/katalogu -R
--- Koniec kodu ---


Edytowane
Tu masz jak zainstalować przez Steam
http://manual.americasarmy.com/index.php/AA3_Downloading_and_Installation
Nie jednak na Steamie naprawde nie widzę.

prezes.cc:
Szczerze mówiąc to nie wiem co mam zrobić. Poczytałem o uprawnieniach i mój plik ma takie uprawnienia, znajduje się w katalogu domowym Pobrane


--- Cytuj ----rwxrwxr-x 1 prezes prezes  813453963 sty 23 12:33 armyops250-linux.run
--- Koniec cytatu ---

Jak nadać prawa zapisu katalogu, czy wogóle da się tak zrobić


--- Cytuj ---No write permission to ls -l /usr/local/games/armyops/
--- Koniec cytatu ---

Paweł Kraszewski:


Poza katalogiem domowym programy instalujemy jako administrator.

OffTOpic: Oficjalnie rzucam ręcznik na podłogę. Mam nieodparte wrażenie, że użytkownik ZK od paru miesięcy robi absolutnie wszystko, żeby udowodnić, że Linux jest do dupy. Po prostu nie mam sił z tym walczyć.

prezes.cc:

--- Cytuj ---OffTOpic: Oficjalnie rzucam ręcznik na podłogę. Mam nieodparte wrażenie, że użytkownik ZK od paru miesięcy robi absolutnie wszystko, żeby udowodnić, że Linux jest do dupy. Po prostu nie mam sił z tym walczyć.
--- Koniec cytatu ---

Jestem początkujący, nie denerwuj się i weź na to poprawke. Też kiedyś zaczynałeś. Nie jest tak, że z byle pierdołą przychodzę na forum, mam zaszłości z Windowsa. Naprawiłem kilka rzeczy. Zróbcie dział Dla początkujących użytkowników, tam się będę wywnętrzał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej