Nowe posty

Autor Wątek: Tablet z linuxem  (Przeczytany 16992 razy)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Tablet z linuxem
« Odpowiedź #45 dnia: 2018-05-14, 19:01:07 »
Chodziło mi o to: https://wiki.archlinux.org/index.php/Systemd#Journal_size_limit
Pokaż, co to pokazuje, gdy startuje i nie podnosi grafiki oraz, gdy zamykasz w sposób, jaki opisałeś.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Tablet z linuxem
« Odpowiedź #46 dnia: 2018-05-16, 12:32:58 »
Nigdy nie ustawiałem takich limitów , a prawdę mówiąc to w blaszaku dysk systemowy mam mniejszy niż w tablecie :)
 Sprawdzę logi dla formalności gdy sprzęt wróci od mistrza lutownicy bo poszedł na grubszy hacking ;)
 Zdążyłem jedynie przeinstalować GRUBego i wyszły ciekawe rzeczy.
1. najpierw odinstalowałem w Synapticu wszystko co miało 'grub' w nazwie.
2. skasowałem z dysku wszystkie pliki i katalogi które w jakikolwiek sposób wskazywały na to że mają coś wspólnego z GRUBym
3. autoremove , itp ...
4. w Synapticu zaznaczyłem do instalacji grub-efi-ia32 plus kilka paczek które Synaptic zasugerował do instalacji

Restart i tablet uruchomił się bezbłędnie. Zimny start również bez żadnych problemów.
A najciekawsze jest to że nie dopisywałem w /etc/default/grub żadnych parametrów.
Poprzednio zawsze trzeba było dopisać gfxpayload, gfxmode, albo czasami jakiś modeset bo inaczej czarny ekran. Jak to wytłumaczyć ?




Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Tablet z linuxem
« Odpowiedź #47 dnia: 2018-08-20, 10:17:00 »
Czary i Magia.
Zmieniłem koncepcję urządzenia i teraz jest prawie tak jak lubię . Nigdy nie byłem fanem ciapania paluchami po ekranie :)
Jak widać na obrazku, wlutowany w magistralę usb wewnątrz tabletu mały moduł bluetooth działa i potrafi połączyć jednocześnie klawiaturę i myszkę.
Klawiatura od chińczyków  wymiarami pasuje niemal idealnie , jest może milimetr szersza.

https://i.imgur.com/RxFPDi2.jpg