Dystrybucje Linuksa > *Suse

Linux OpenSuse Leap 42.3 Problem z uruchomieniem z dysku wyświetlanie komunikatu

<< < (3/4) > >>

whitewolf1608:
Userze 1709 zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejmą prośbą o wrzucenie screenu - jeśli to możliwe który pokazuje jak wrzucić Bootlader

z menu Grub na partycję Root w Linux Suze.

Mam rozumieć że dla Partycji Root 40 GB ma wystarczyć ?

2 GB dla Swap też wystarczy ?

Reszta na Home.

Dysk SSD 240 GB

Pamięć Ram 16 GB

marcin'82:

--- Cytuj ---Userze 1709 zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejmą prośbą o wrzucenie screenu - jeśli to możliwe który pokazuje jak wrzucić Bootlader
--- Koniec cytatu ---
Przejrzałeś linki, które podał kolega wyżej?

1709:
Drogi użytkowniku,
- uprzejmię informuję że na 14 obrazku widać napis "nie instalować" "instalować" przy wspomnianej tablicy MBR i partycji "/", ponieważ stworzyłem tylko partycje "/".
Domyślnie te opcje (napisy) były najlepiej ustawione i w moim przypadku nie zmieniałem jak na obrazku widać.
- gdy na wspomnianym obrazku 14 widzisz "nie instalować" rozumiemy że system zainstaluje. Jak klikniesz ten napis to zmieni się na "instalować" i wtedy nie zainstaluje.
- "/" to oznacza że cały system będzie instalowany na owej partycji. Bootloader, czyli w tym przypadku grub2 także.
- Instalator linuxa pozwala także system podzielić na części, tak jak teraz zrobiłeś ( /home, /boot, /usr, ...) . Radzę w takim przypadku przeczytać jakiś poradnik, ponieważ ja nie dziele systemu. Mogę się tylko domyślać że "nie instalować" powinno być przy wspomnianej partycji "/boot", dzięki temu komputer będzie wiedział że z tej partycji ma uruchomić system.
- jeśli chciałeś tylko stworzyć pusta partycje, to przy 11 obrazku zostaw puste pole zamiast /, /root, /boot, /usr,... lub co tam jest do wyboru.

whitewolf1608:

--- Cytat: 1709 w 2017-12-11, 00:21:14 ---Drogi użytkowniku,
- uprzejmię informuję że na 14 obrazku widać napis "nie instalować" "instalować" przy wspomnianej tablicy MBR i partycji "/", ponieważ stworzyłem tylko partycje "/".
Domyślnie te opcje (napisy) były najlepiej ustawione i w moim przypadku nie zmieniałem jak na obrazku widać.
- gdy na wspomnianym obrazku 14 widzisz "nie instalować" rozumiemy że system zainstaluje. Jak klikniesz ten napis to zmieni się na "instalować" i wtedy nie zainstaluje.
- "/" to oznacza że cały system będzie instalowany na owej partycji. Bootloader, czyli w tym przypadku grub2 także.
- Instalator linuxa pozwala także system podzielić na części, tak jak teraz zrobiłeś ( /home, /boot, /usr, ...) . Radzę w takim przypadku przeczytać jakiś poradnik, ponieważ ja nie dziele systemu. Mogę się tylko domyślać że "nie instalować" powinno być przy wspomnianej partycji "/boot", dzięki temu komputer będzie wiedział że z tej partycji ma uruchomić system.
- jeśli chciałeś tylko stworzyć pusta partycje, to przy 11 obrazku zostaw puste pole zamiast /, /root, /boot, /usr,... lub co tam jest do wyboru.


--- Koniec cytatu ---

Szanowny Userze serdczne dzięki za Twoje wsparcie :)

Jak jest zalecane ustawić układ partycji w OpenSuse ?

Patrzyłem w menu Bios i pod zakładką tam gdzie znajduje

się napęd dvd nie ma +. Jedynie mogę rozwinąć listę

dysków + z zakładki HDD i tam pokazuje mi tylko jeden

dysk GoodRam, pomimo tego że fizycznie są dwa

zamontowane, obydwa takie same są.

Zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą o wsparcie

odnośnie tej kwestii oraz jaki jest zalecany układ partycji

ustawiony w Open Suse, jak ustawić aby jak najwydajniej

Linux działał? Czy mogą wypowiedzieć sisię osoby które

mają oddzielnie partycje home i partycje root oraz jedną

partycję działającą jako home i root ?

Pozdrawiam serdecznie whitewolf1608

Paweł Kraszewski:

--- Cytuj ---OffTopic: Koledzy biorący udział w wątku: jeszcze trochę takich barokowych grzeczności a zgolę brodę, odłożę steka i zacznę wcinać kiełki soi. Rurek niestety nie mam i żona nie pozwoli kupić (mądra kobieta).
--- Koniec cytatu ---

Co do ustawienia na screenie 14:
To co jest na czarno to obecnie ustawiona konfiguracja. Kliknięcie na niebieski "nibylink" zmienie konfigurację na taką, jak jest w linku. Czyli obecnie na ekranie 14 ustawienie jest takie:
* Nie modyfikuj MBR (czyli nie pojawi się GRUB przy bootowaniu)
* Zainstaluj kod startowy jabo bootblok partycji /

(w założeniu chodzi o instalację typu LEGACY, bo w UEFI nie jest używany MBR)

Aby sprawa zadziałała, należy kliknąć "nibylink" pierwszej opcji. Powinno się zmienić na czarno na "Instaluj kod rozruchowy..." a na niebiesko na "Nie instaluj". Jakiś kretyn wymyślił to menu, ale o gustach  się nie dyskutuje.

Tak samo, w konfiguracji 14 SSH jest wyłączone, zapora sieciowa działa i port SSH jest zablokowany.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej