Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej  (Przeczytany 2810 razy)

vandam

  • Gość
Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej
« dnia: 2017-09-09, 13:03:07 »
Cześć wszystkim,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z linuxem i napotkałem problem z zainstalowaniem sterowników dla karty sieciowej TL-WN722N.

Oprogramowanie dla tego urządzenia znajduje się tutaj:
http://www.tp-link.com/us/download/TL-WN722N.html#Driver

Jednak ta wersja tego softu przeznaczona jest dla starszych wersji kernela, żeby działało na nowszych trzeba użyć tego patche'a:
https://gist.github.com/nikita2206/5b5f009cd3f89105d82d2e8c51c9758d

Używam najnowszej dystrybucji Linuxa Kali. Ten patch jest zapisany w pliku .diff i nawet przeszukując google nie mogłem znaleźć jakiegoś tutoriala jak ten kod wykorzystać, wszystko odnosiło się do komendy diff a nie rozszerzenia dla pliku.

Same sterowniki nie posiadają żadnego pliku readme więc też nie bardzo jeszcze wiem jak je wgrać. Próbowałem komendy make, make all ale instalacja nie powodzi się.

Ponoć żeby ten patch wgrać należy:
"I had to convert os_dep/linux/ioctl_cfg80211.c from DOS to UNIX line endings, then this patch works"
tylko jestem jeszcze zbyt zielony żeby samemu to ogarnąć dlatego będę wdzięczny za pomoc


pozdrawiam

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-09-09, 17:09:56 »
Dopiero zaczynam swoją przygodę z linuxem jest całkowicie sprzeczne z Używam najnowszej dystrybucji Linuxa Kali. Kali jest dla profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa sieci i absolutnie nie nadaje się jako narzędzie edukacyjne. To jest napisane w pierwszych punktach FAQ, ale kto by tam czytał jakieś pierdoły.

0. Kali nie jest systemem ogólnego przeznaczenia.
1. W Kali wszystko działa jako root. Wyrabia fatalne nawyki i jest niebezpieczne. Trzeba mieć świadomość każdego kroku i czynności, bo można wyje*ać w kosmos wszystkie swoje dane i sieć, do której jest się podłączonym. I o ile pierwsze to tylko ból du*y właściciela komputera, to za drugie może być prokurator.
2. W Kali jest niestandardowy kernel (w tym poważnie przerobiony podsystem WiFi) i jest praktycznie zerowa szansa poprawnego założenia łatki przez nooba.

Zainstaluj normalny system dla początkujących - Debian, Ubuntu, Fedora czy Suse - i na nim się ucz. Przed tobą wiele setek przeczytanych dokumentacji i manuali i wiele setek godzin ćwiczeń, zanim w ogóle będziesz tak naprawdę potrzebował Kali do czegokolwiek.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

vandam

  • Gość
Odp: Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-09-09, 17:28:43 »
Z tego co wyczytałem to wersja tego modemu ma ten sam problem na każdej innej wersji linuxa, moim zdaniem nie ma znaczenia czy będę miał kali, ubuntu czy suse, i tak z góry nie będzie działać. Kali zainstalowałem na osobnym sprzęcie tylko wyłącznie w celu nauki - żadnych danych nie stracę, mam wyrypane nawet jeżeli sprzęt uszkodzę. A rzucenie się na taki problem to dobry trening i okazja do nauki, jakbym podłączył i od razu działa to jaki z tego pożytek?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-09-09, 21:59:35 »
Na każdej "normalnej" dystrybucji działa ta karta, bo sam mam i używam na manjaro i pclinuxos. W debianie trzeba dograć atheros-firmware i też od kopa działa...tym kali najszybciej zhakujesz swojego kompa przy tym poziomie wiedzy i chęci znalezienia rozwiązania...Problemy z firmware tej karty były tak na marginesie w kernelach poniżej 2.6.32 i tam trzeba było kompilować kernel z tej teraz archiwalnej strony
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/
A kali ma już chyba kernel 4.9.18 i w ubuntu czy też mincie ta karta działa od razu.
« Ostatnia zmiana: 2017-09-09, 22:06:40 wysłana przez Andrzej J »

vandam

  • Gość
Odp: Instalacja oprogramowania dla karty sieciowej
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-09-10, 12:53:58 »
tylko ta karta to nie jest v1.0 tylko v2.0, nie jest ona oparta na chipie atherosa, który z góry zawsze działa, tylko realteka (https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN722N_v2), stąd się bierze ten problem. Nie mam 10 lat, w kompach siedzę od zawsze, uwierz, 2 dni siedziałem i wertowałem strony w internecie żeby rozwiązać ten problem - gdyby to było takie proste jak "apt-get install atheros-firmware" to nie prosiłbym o pomoc. Spróbuję dzisiaj tego patche'a wgrać i zobaczymy czy będzie działało.
« Ostatnia zmiana: 2017-09-10, 13:08:27 wysłana przez vandam »