Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: parę problemów na raz  (Przeczytany 3723 razy)

zelmer

  • Gość
parę problemów na raz
« dnia: 2005-12-07, 11:05:45 »
Mam prośbe jak zainstalować Photoshop CS2 i 3D Studio Max 8

Wiem ze uzywa sie do tego Wine albo Crossover Office ale ja tego nigdy nie uzywałem:(
Czy moglibyście dać mi jakiekolwiek wskazówki jak to zrobić albo jakiego linka gdzie to jest opisane?
Prosze was o to bardzo.

Pozdrawiam
Piotrek

Xax79

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-07, 11:07:39 »
2005-12-07 11:05:45 zelmer napisał:

> Mam prośbe jak zainstalować Photoshop CS2 i 3D Studio Max 8
 >
 > Wiem ze uzywa sie do tego Wine albo Crossover Office ale ja tego nigdy nie uzywałem:(
 > Czy moglibyście dać mi jakiekolwiek wskazówki jak to zrobić albo jakiego linka gdzie to jest
 > opisane?
 > Prosze was o to bardzo.
 >
 > Pozdrawiam
 > Piotrek
 >

Normalnie nie wierze ze na google nic nie ma.

http://www.winehq.org/

Pzdr.

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-22, 10:06:07 »
> Normalnie nie wierze ze na google nic nie ma.
 >
 > http://www.winehq.org/

Na Goglarce jest wszystko - ja tak właśnie znalazłem ten oto, bardzo mi pomocny wątek.
Dział dla początkujących, a odsyłają do Goglarki. Napisałbyś dwa zdania mądralo i pomogł zielonym.

pandamiś

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-07, 08:45:14 »
witam
dla zainteresowanych kolejna garść pytań:
1.mam obecnie dwa dyski - na jednym xp, na drugim mandriva - pytanie czy po przełożenieu dysku z linem do zupełnie innego kompa mandriva sama się sprzętowo zaktualizuje? na pewno czeka mnie edycja fstab - bo zmienią się numery partycji (z hdb na hda), raczej nie przewiduje problemów z X-ami bo sprzęt będzie lepszy, więc rozdzielczości powinien uciągnąć, ale reszta?
2.od momentu kiedy mam dwa dyski mandriva strasznie muli przy wchodzeniu na -mnt, jak juz rozwinie się lista partycji pod xp to samo "bieganie" po nich przebiega juz bezproblemowo, natomiast początek jest załamujący; tak samo zdarza się przy przesuwaniu plików do kosza - wyskakuje okienko postępu i ... se jest :) a za minutę-dwie-trzy plik jest przesuwany - o co tu chodzi?
3.jesli robić kopię zapasową - to czego? home - oczywiste, var, usr - całość czy mozna wyłaczyć jakieś foldery. jak przywrócić - rozumiem że spod konsoli, ale dokładniej?
pozdrawiam

Stilgar

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-07, 11:07:27 »
2005-12-07 08:45:14 pandamiś napisał:

> witam
 > dla zainteresowanych kolejna garść pytań:
 > 1.mam obecnie dwa dyski - na jednym xp, na drugim mandriva - pytanie czy po przełożenieu dysku
 > z linem do zupełnie innego kompa mandriva sama się sprzętowo zaktualizuje? na pewno czeka mnie
 > edycja fstab - bo zmienią się numery partycji (z hdb na hda), raczej nie przewiduje problemów z
 > X-ami bo sprzęt będzie lepszy, więc rozdzielczości powinien uciągnąć, ale reszta?

jesli zmienia sie numery partycji, to system prawdopodobnie sie nie uruchomi :-) ale jeśli włożysz go na tą samą taśmę z takim samym ustawieniem master/slave powinien sie uruchomic - jesli masz jądro dystrybucyjne, to powinien bez problemu wykryc sprzet w nowym kompie a jeśli sam kompilowales, to juz zalezy co ma w srodku :P

Xax79

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-07, 11:18:24 »
Ad 2. Sprawdz czy masz wlaczone DMA dla dyskow, jako root:
hdparm -d /dev/hdX

powinno zwrocic ze jest ON.

Ad 3. Backupa mozesz zrobic np archiwizerem tar. Mozesz caly system spakowac, za wyj katalogow mnt (wg uznania) oraz proc i sys, ktore potem mozesz normalnie utworzyc. Te katalogi sa zapelniane w locie, przez system poza tym tar potrafi sie na nich wylozyc (u mnie padal na sys). Polecenie do pakowanie:
tar -cvjvpf obraz.tar.gzip2 bin/ boot/ dev/ etc/ home/ lib/ opt/ root/ sbin/ tmp/ usr/ var/

i w druga strone

tar -xvjvpf obraz.tar.gzip2 /

Poza tym, jest pelno innych metod i programow do backupu, google pomoze ;)

Pzdr.

pandamiś

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-07, 16:01:28 »
2005-12-07 11:18:24 Xax79 napisał:

> Ad 2.  > powinno zwrocic ze jest ON.
 - na obydwu dyskach jest ON
 > Ad 3. Backupa...
 - nie, nie - chodzi mi o sytuację ze np: na mandarynkę 10.2 zainstalowałem mandrivę 2006 - home zachowałem, ale wszystkie programy musiałem instalować na nowo - najpewniej trzeba było zarchiwizować - usr, teraz planuję postawić swoją stronke na apache-u, więc juz wiem ze będę musiał też zarchiwizować /var/www - pytanie może powinno brzmieć co jeszcze powinienem zachować zeby nie bawić się później w odtwarzanie wszystkiego na nowo - na dzień dziesiejszy: home, usr, var - jeszcze chyba opt - bo tam office się ładuje. pytanie pomocnicze - czy np: cały - usr czy tylko -bin? chodzi mi o miejsca gdzie moga się usadowić wszelkie rzeczy które chcielibyście zachować
pozdrawiam

pandamiś

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-07, 16:04:43 »
2005-12-07 11:07:27 Stilgar napisał:
 > jesli zmienia sie numery partycji, to system prawdopodobnie sie nie uruchomi :-) ale jeśli
 > włożysz go na tą samą taśmę z takim samym ustawieniem master/slave powinien sie uruchomic -
 > jesli masz jądro dystrybucyjne, to powinien bez problemu wykryc sprzet w nowym kompie a jeśli
 > sam kompilowales, to juz zalezy co ma w srodku :P

o fstab się nie boję - bo uruchomię płytkę , "rescue" i tam za pomocą konsoli wyedytuję drania :) a instaluję z płytek z serwisów czyli jesli o sprzęt - to powinienem mieć nadzieję ?:)

Xax79

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-07, 22:13:55 »
Jak na moj gust w takiej sytuacji zachowaj sobie home i stronki www, reszte sobie daruj. Jaka masz gwarancje ze ta cala mandriva ma identyczny rozklad programow i plikow na poszczegolne katalogi jak mandaryna ? Zadna. Chcesz to rob kopie, tylko podczas przywracania uwazaj zebys sobie nie nadpisal czegos istotnego :)

de_laurent

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-07, 22:35:43 »
2005-12-07 22:13:55 Xax79 napisał:

> Jak na moj gust w takiej sytuacji zachowaj sobie home i stronki www, reszte sobie daruj. Jaka
 > masz gwarancje ze ta cala mandriva ma identyczny rozklad programow i plikow na poszczegolne
 > katalogi jak mandaryna ? Zadna. Chcesz to rob kopie, tylko podczas przywracania uwazaj zebys
 > sobie nie nadpisal czegos istotnego :)
 >
Ja zachowalbym katalog /etc. ALE! Nie kopiuj go pozniej na nowa zainstalowany system, tylko jak potrzebujesz jakies wybrane pliki albo nie pamietasz jak cos ustawiles na starym systemie...

pandamiś

  • Gość
parę problemów na raz
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-08, 21:41:18 »
czyli w duzym skrócie, backup:
home
var/www
var/ftp
etc - do porównania i ewentualnego przywracania poszczególnych plików
- cała reszta instalka na nowo - hmm no jakaś logika w tym jest :):)