Programowanie > Bash, skrypty powłoki

Petla if z lancuchami

<< < (2/4) > >>

nezka:
2005-12-06 23:41:37 Stilgar napisał:

> byc moze masz serwer dzwieku, np arts ktory blokuje kartę - jesli tak to masz dwa wyjscia - albo
 > wylaczasz serwer dzwieku, albo konfigurujesz programy, zeby uzywaly tego serwera zamiast
 > bezposrednio pisac do /dev/dsp
 dzięki..za pomoc..
.tylko powiedzcie jak sprawdzić który serwer u mnie pracuje?
jak skonfigurować programy..np Skype który ma do wyboru tylko dev/dsp??
wiem że wielu zanudzam ale zaczynam walkę z Linuxem i nie mam zamiaru się poddać tak szybko...mam nadzieję ze z Waszą pomocą dam mu radę:-)
pozdrawiam
nezka

de_laurent:
2005-12-07 14:01:12 nezka napisał:

> 2005-12-06 23:41:37 Stilgar napisał:
 >
 > > byc moze masz serwer dzwieku, np arts ktory blokuje kartę - jesli tak to masz dwa wyjscia
 > - albo
 >  > wylaczasz serwer dzwieku, albo konfigurujesz programy, zeby uzywaly tego serwera zamiast
 >  > bezposrednio pisac do /dev/dsp
 >  dzięki..za pomoc..
 > .tylko powiedzcie jak sprawdzić który serwer u mnie pracuje?
 > jak skonfigurować programy..np Skype który ma do wyboru tylko dev/dsp??
 > wiem że wielu zanudzam ale zaczynam walkę z Linuxem i nie mam zamiaru się poddać tak
 > szybko...mam nadzieję ze z Waszą pomocą dam mu radę:-)
 > pozdrawiam
 > nezka
 >

Jezeli masz kde, to jedziesz na arts -wylaczenie w kcontrol. Natomiast ostatnio jak zagladalem, wieki temu, to gnome mial esd - i nie wiem gdzie sie to to wylacza. Skype jest fatalnie napisane jezeli chodzi o obsluge dzwieku w Linuksie. Miejmy jednak nadzieje, ze wersja 2.0 dla Linuksa przyniesie nie tylko obsluge wideo, ale rowniez lepszy dzwiek (np. obsluga ALSY). Jezeli korzystasz z ALSY i Skype niedziala, to mozesz sprobowac modprobe snd-pcm-oss

nezka:
 > Jezeli masz kde, to jedziesz na arts -wylaczenie w kcontrol. Natomiast ostatnio jak zagladalem,
 > wieki temu, to gnome mial esd - i nie wiem gdzie sie to to wylacza. Skype jest fatalnie napisane
 > jezeli chodzi o obsluge dzwieku w Linuksie. Miejmy jednak nadzieje, ze wersja 2.0 dla Linuksa
 > przyniesie nie tylko obsluge wideo, ale rowniez lepszy dzwiek (np. obsluga ALSY). Jezeli
 > korzystasz z ALSY i Skype niedziala, to mozesz sprobowac modprobe snd-pcm-oss

dziękuję wszystkim za rady...z każdej coś skorzystałem i...GRA :-))) i to na wszystkich kontach :-))  dzięki koledzy.
Skype dalej nie działa ..ale chyba kolega ma racje że jest on na razie głównie pod Windows...szkoda;
pozdrawiam
nezka

qvamac:
2005-12-08 16:34:13 nezka napisał:
to moze bys sie wysilił i napisał jak sobie poradziłeś!!! Przyda sie innym...

:
Witam!

Chyba na wszystkie mozliwe sposoby juz probowalem i nie wiem czemu nie dziala. Gdzie jest blad?

#!/bin/bash
read a
if [ "$a"="d" ]; then
echo wpisales d
else wpisales co innego
fi

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej