Programowanie > Bash, skrypty powłoki

Petla if z lancuchami

(1/4) > >>

:
Witam wszystkich.
Prosiłbym jakieś przyjazne dusze o pomoc w rozwiązaniu chyba błahego problemu z którym juz walczę właściwie od początku przygody z linuxem.
Mianowicie:
Mam zainstalowaqny system Mandriva 2006..wszystko ładnie działa ( kota za waszą radą pogoniłem ) tylko ten dźwięk!!
OSS pracuje, ALSA pracuje( tak mi się wydaje)...ale tylko na jednym użytkowniku..jak tylko przełącze na innego zaraz mam komunikat: \\"Sound serwer informational message:Error while initializing the sound driver. device can\\'t be opened for playback ( permission denied)......to samo jak chcę używanp Skype..komunikat \\"problem z urządzeniem dźwiękowym\\"
już tak namieszałem w kompie że głowa boli
Co z tym zrobić???? \\"
Pomożecie??\\"
nie mam katalogów dev/desp aby nadać prawa..gdzie to zrobić?
pozdrawiam
nezka

guzzi guzzi:
zakładając że masz na imie Henryk
Z poziomu roota wpisz
gpasswd -a heniek audio

Czyli dodałeś heńka do grupy audio i od tej pory Henryś może słuchać muzy :)
Pozdrawiam

:
2005-12-06 22:48:16 guzzi1 napisał:

> zakładając że masz na imie Henryk
 > Z poziomu roota wpisz
 > gpasswd -a heniek audio
 >
 > Czyli dodałeś heńka do grupy audio i od tej pory Henryś może słuchać muzy :)
witaj.
dzięki za pomoc jak napisałeś tak zrobiłem...juz nie ma przekreślonego głośnika:-) ale dalej \\"heniek\\" nie może słuchać muzy:-(( ponieważ jest inny komunikat:
...device: default can\\'t be opened for playback (Device or source busy)....i co z tym zrobić???
prosze pomóżcie
pozdrawiam

Krzysztof Tulidowicz:
byc moze masz serwer dzwieku, np arts ktory blokuje kartę - jesli tak to masz dwa wyjscia - albo wylaczasz serwer dzwieku, albo konfigurujesz programy, zeby uzywaly tego serwera zamiast bezposrednio pisac do /dev/dsp

Piotr Chmura:
widze jeszcze jedno wyjscie... konfigurujesz dmix\\'a (softwareowy mikser dzwieku z wielu zrodel) na urzadzeniu default -  szczegoly na stronie alsy

podejrzewam, ze korzystasz z karty dzwiekowej nie majacej hardware\\'owego miksowania z wielu zrodel...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej