Programowanie > C/C++

Jądro Linuksa o systemy plików - którą gałąź pobrać.

(1/1)

:
Zastanawiam się, którą gałąź pobrać, jeśli chcę rozszerzyć system plików PROC. Dane pobrałem z https://git.kernel.org/pub/scm/linux/kernel/git/dhowells/linux-fs.git , jednak ten branch nie chce się skompilować. Moje zmiany mają być niewielkie - tylko dodać możliwość tworzenia dowiązań symbolicznych w katalogu /proc/<pid>/app_data, gdzie pid jest identyfikatorem procesu, który wykonuje utworzenie dowiązania.

vanhelzing:
Jest jakiś powód dla którego nie używasz repozytorium mainline lub stable?

:

--- Cytat: vanhelzing w 2017-06-16, 11:35:21 ---Jest jakiś powód dla którego nie używasz repozytorium mainline lub stable?

--- Koniec cytatu ---

Nigdy wcześniej nie rozwijałem Linuksa (jako jądro). Ze stable chyba nie mogę skorzystać, bo sama nazwa wspomina, że jest to repo stabilne, więc przyjmują tylko poprawki błędów. Czym jest repozytorium mainline? Rozwój Linuksa, o ile mi wiadomo, podzielony jest na opiekunów określonych podsystemów. Jeżeli opiekun jakiegoś podsystemu zaakceptuje łatkę, to przesyła ją do Linusa.

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
Podczas kompilacji wyskakuje komunikat o braku symbolu ilog2_NaN, a przeglądając natrafiłem, że jest to makrodefinicja, więc pewnie wystarczyłoby zainkludować plik. Pewności jednak nie mam.

Paweł Kraszewski:
Jeżeli wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję i oficjalną z kernel.org.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej