Programowanie > C/C++

Błędy zależności przy instalacji g++-2.95

(1/3) > >>

:
Witam, mam problem z poprawnym zainstalowaniem kompilatora g++-2.95. Przy instalowaniu pakietów wyskakują błędy zależności



Potrzebuję tych pakietów do skompilowania jednej biblioteki. Bez nich to się nie uda, bo przy kompilacji wyskakuje błąd:

gcc-2.95: installation problem, cannot exec `cc1plus': No such file or directory

Dzięki za pomoc.

Paweł Kraszewski:
Jaka to aplikacja? Lepiej zmodyfikować ją, aby działała na nowych GCC (miłościwie nam panujące 6.x) niż rozwalić system instalując stare GCC. Ta wersja GCC ma 16 lat i generuje błędy podczas kompilacji - generalne GCC w wersjach starsze niż 3 to zuoTM.

:

--- Cytat: Paweł Kraszewski w 2017-05-14, 10:53:56 ---Jaka to aplikacja? Lepiej zmodyfikować ją, aby działała na nowych GCC (miłościwie nam panujące 6.x) niż rozwalić system instalując stare GCC. Ta wersja GCC ma 16 lat i generuje błędy podczas kompilacji - generalne GCC w wersjach starsze niż 3 to zuoTM.

--- Koniec cytatu ---

To biblioteka .so do pewnej starej gry. Chcę ją skompilować a później nieco przerobić, tak żeby zachować kompatybilność z samym silnikiem gry. Mam kody źródłowe i plik .so zbudowany właśnie na g++-2.95 z identycznego source code. Wrzucę source pliku, przez który próbuję skompilować kod:

http://wklej.to/bLPSn

Wykonanie tego kodu kończy się tym:

http://wklej.to/fevI5

Paweł Kraszewski:
Najszybciej będzie ściągnąć z muzeum instalkę Debiana Woody'ego i odpalić ją pod wirtualką.

Przez zależności gcc-binutils-libc nie wydaje mi się, żeby dało się zainstalować w pełni działające GCC-2 na współczesnym systemie.

:

--- Cytat: Paweł Kraszewski w 2017-05-14, 16:21:11 ---Najszybciej będzie ściągnąć z muzeum instalkę Debiana Woody'ego i odpalić ją pod wirtualką.

Przez zależności gcc-binutils-libc nie wydaje mi się, żeby dało się zainstalować w pełni działające GCC-2 na współczesnym systemie.

--- Koniec cytatu ---

Faktycznie tak powinno być prościej, o dziwo instalacja samej gry nie sprawiła w ogóle problemów, nawet dźwięk jest. Dam znać jeśli pojawi się jakiś problem z kompilacją na tym starszym debianie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej