Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Zmiana ścieżek folderów w Starcie  (Przeczytany 1578 razy)

BitWolf

  • Gość
Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« dnia: 2017-04-14, 12:07:26 »
Witam wszystkich! Otóż sprawa jest następująca.
Żeby trochę odświeżyć laptopa postanowiłem wgrać na niego lekkiego Linuxa a dokładniej Linux Lite (najnowszą wersję). Spełnił on wszystkie postawione mu wymagania i z tego też powodu jestem bardzo zadowolony jednak jest jeden problem. Otóż po zmianie języka "spolszczyły" się także foldery w Home. Nie byłoby to problemem gdyby nie to, że angielskie ścieżki pozostały w starcie przez co próba ich uruchomienia zawsze kończy się komunikatem pokazanym na ekranie. Czy ktoś ma pojęcie jaki program może odpowiadać za to i czy będzie możliwe zmienić ścieżki na polskie odpowiedniki?
« Ostatnia zmiana: 2017-04-14, 15:16:33 wysłana przez Maciej Kwietniewski »

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-04-14, 13:03:11 »
A czy próbowałeś odinstalować język angielski, tak żeby w systemie był tylko język polski. A propo screenu po cholerę jest taki wielki przecież w hostingu masz opcje co do rozmiaru zrzutu. Ten jest zdecydowanie za duży. Tu masz link do dobrego hostingu zdjęć:   http://www.fotoszok.pl/    A poniżej masz odpowiedni rozmiar tak na przyszłość.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
« Ostatnia zmiana: 2017-04-14, 13:27:30 wysłana przez Robert75 »
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

BitWolf

  • Gość
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-04-14, 14:07:14 »
Przepraszam, następnym razem tak zrobię.
Usunąłem wszystkie języki oprócz polskiego, niestety problem występuje nadal.
Zapomniałem jeszcze wspomnieć, że przy włączeniu systemu dostaję komunikat o błędnej ścieżce folderu Downloads i że może
to zostać skonfigurowane przy pomocy blueman-services, jednak ani nie jest to aplikacja ani nie idzie tego znaleźć w wyszukiwarce.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-04-14, 14:13:52 »
A propo screenu po cholerę jest taki wielki przecież w hostingu masz opcje co do rozmiaru zrzutu. Ten jest zdecydowanie za duży. Tu masz link do dobrego hostingu zdjęć:

Pytanie: A co jest nie tak z dodaniem zdjęcia jako załącznika do posta? Czarodziejski, niebieski plusik pod treścią wpisywanego posta, zatytułowany "+ Załączniki i opcje dodatkowe"?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-04-14, 14:33:33 »
Cytuj
       Pytanie: A co jest nie tak z dodaniem zdjęcia jako załącznika do posta? Czarodziejski, niebieski plusik pod treścią wpisywanego posta, zatytułowany "+ Załączniki i opcje dodatkowe"?
   
Po prostu przeszkadza w czytaniu posta.                                                                                                                                                                                                                         
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-04-14, 15:03:55 »
Tak na marginesie, a nie możesz sobie zainstalować jakiegoś normalnego systemu który nie ma problemów ze spolszczeniem. Ja osobiście bym Tobie proponował instalacje podobnego systemu tj. Point Linux oparty na Debianie i zapewniam Cię że nie ma tam tego typu problemów co w Linux Lite.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

BitWolf

  • Gość
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-04-14, 15:13:33 »
Nie chciałbym robić ponownej przesiadki na inny system bo konfiguracja tego mi chwilę zajęła.
Bez problemu mógłbym zostać na angielskim języku tyle że domyślnie ma na nim pracować mój Ojciec.
Jeżeli chodzi o instalację innych dystrybucji to tutaj może być minimalny problem.
Próba instalacji Lubuntu zakończona niepowodzeniem, GRUB nie chciał się zainstalować.
Debian nie mógł się dogadać podczas instalacji z kartą sieciową przez co nie pobrał się.
Jedyne co tylko poszło to Ubuntu 14.10 i właśnie Linux Lite.
Innych systemów nie sprawdzałem, ale chciałbym mniej więcej zachować szatę graficzną taką jak na Lite
bo przypomina ona dość znacząco interfejs z XP na którym wcześniej ten laptop stał.

Odp. Funkcja załączników przyjmuje max. plik 192KB. Screen natywnie ma ok. 900 KB a jego kompresja mogłaby zniszczyć obraz.
« Ostatnia zmiana: 2017-04-14, 15:18:29 wysłana przez Maciej Kwietniewski »

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-04-14, 15:36:37 »
Jeżeli chodzi o szatę graficzną podobną podobną do XP, to ja bym Tobie proponował instalacje LMDE 2 Betsy Mate (jest to Linux Mint tylko oparty na Debianie). Ja na Twoim miejscu bym zaryzykował instalacje tego systemu. I przed instalacją tego systemu bym sobie obejrzał film na YouTube. Albo w ostateczności bym zaryzykował instalacje Linux Mint Mate (też oparte na Ubuntu). Instalacja jest bardzo prosta.
« Ostatnia zmiana: 2017-04-14, 16:01:28 wysłana przez Robert75 »
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

BitWolf

  • Gość
Odp: Zmiana ścieżek folderów w Starcie
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-04-14, 16:40:49 »
Problem został rozwiązany.
Wystarczyło kliknąć prawym przyciskiem myszy na Menu i wybrać opcję Edytuj Programy.
Możemy tam dowolnie ustawiać co chcemy mieć w starcie a także edytować zawartość sekcji.
Usunąłem całą sekcję My Computer i zostawiłem tylko skrót do Home.

Temat do zamknięcia!
Pozdrawiam!